Каков е вашиот стил ?

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Од обувки, есенско/зимско време носам само чизми. Ги обожавам. За лето сакам римјанки. Патики исто носам, поретко. Мразам штикли и балетанки.
Најчесто носам фармерки. За потопло време хеланки со туники. Во зима обожавам дебели, плетени блузи и џемпери, само во нив сум. Сакам и кошули. Од фустани, иако не ги носам често, сакам неприлепени и/или со некоја нормална должина. Ми се инвестира единствено во добра чизма и јакна/палто, за се друго шибам што најдам поевтино.
Мислам дека донекаде си го средив стилот, знам што ми се допаѓа и во што ми е пријатно, иако понекогаш си додавам и нови работи нормално. Во последно време почнав внимание да им обрнувам многу на боите, не купувам бели/црни работи повеќе. Обавезно во секоја комбинација гледам да вметнам марама или бижутерија што ќе ми се види интересна во тој момент.
 
Член од
11 октомври 2016
Мислења
31
Поени од реакции
29
Зависи од расположение и пригода.
Никогаш нападно и вулгарно.
Од најелегантно знам да свртам на некоја кожна панталона ...
Низ дома пижама, за шетња хеланка со долга маица, скоро никогаш фармерка и тренерка.
Розево немам скоро ништо. Едно џемперче чанта и штикли.
Не се бендисувам во таа боја.
Бордо, жолта, беж, мастило, црвена,црна од прилика тие бои во плакар. И така. :pipi:
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Петок, Сабота нешто како ова





А секојдневно тренерки, дуксер и спортски патики(строго Nike, Champion или GymShark)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398


ваков стил, само не со толку високи штикли, пола од тие, па не ќе кажам временска прогноза нели? :D
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Кремски и рокерски а највеќе го мразам стилот на шмизла и тие што се разголуваат да им се гледа се
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Петок, Сабота нешто како ова





А секојдневно тренерки, дуксер и спортски патики(строго Nike, Champion или GymShark)
Што мразам вакви искинати кај колената фармерки. Ужасни ми се.
 
Член од
26 јули 2017
Мислења
81
Поени од реакции
116
Пролет, лето, есен, зима јас сум спорташ. Нема кај мене фармерки и чевли и костуми и вратоврски. То може да се деси еднаш месечно и ќе ми биде најнеудобно и скапано.

Фетиш ми е да седам во бањарка дома... дури и ако имам гости.

Сакам UMBRO, Adidas и Nike.
Грд сум ама убаво ми стоат :D
 
Член од
12 јули 2017
Мислења
34
Поени од реакции
10
Кежуал, црна или бела боја, сребрен или златен накит.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.854
Мојот стил е крпеници, облека што одговара на потребите за сезоната, а комбинирана од нешто старо со нешто многу старо, новото е како комета феномен е да го има :love:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.933
Дома седам како што сум спиел...пижами долна облека итн ако ми е ладно ќе флам тренерка или џемпер преку тоа. Зимно време за надвор џемпер и Фармерки а под нив пижами. Пролет/есен кошула или дуксер и фармерки...летно време по кратки освен на работа тогаш кошула со кратки и летни пантолони. Во многу исклучителни прилики кога мора одело со кошула без кравата. Доле зимски и летни патики а за оделото кондури 2-3 пати годишно го облекувам. Бои сите од портокалово до црно...најмногу зелено сино црно бело и црвено...т.е. се имам во шкав. Боја не ми значи ништо. Само не жолто...тоа ми е забегано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom