Какво сирење јадете?

Од што јадете најчесто?

  • Крајво

    Гласови: 107 49,1%
  • Овчо

    Гласови: 91 41,7%
  • Козјо

    Гласови: 13 6,0%
  • Никакво

    Гласови: 7 3,2%

  • Вкупно гласачи
    218
N

NikolaMKD91

Гостин
Не јадам сирење, единствено нешто што не го јадам уште од дете .
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.166
Јадам секакво сирење не е битно дали е кравјо,овчо или мешано голем гурман сум на ова чудо, едноставно неможам без него никогаш дома не сум била без сирење :love:
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Бело кравјо сирење обожавам, највкусно ми е тоа од Прилепската Млекара Сирма Пелистер
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Не јадам многу, дури и претерано малку, за разлика од сите други млечи производи.Моментално најчесто од тие ретки пати шо јадам е биено од Ѓорѓиеви - Радовиш, обично или поховано го јадам.Или од Бистра - Кичево, сите ‘модели‘.
Дополнувејшн: Овчо сирење од Милком - Ногаевци, Велешко.Не знам дали е до оловото, ама ѕверско е :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Овчо сирење од Милкам од Кам маркет и биено со дупчиња :D од Штипска млекара, најдобро нешто што може да се најде по маркетите. (y)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Кравјо, Здравје Радово :D
 
Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Како мал никако ни да мириснам сирење. Моментална состојба гурман на сирење. Најдоброто сирење во Македонија овчо сирење од Мариовско Бонче. Доколку е потрошена кантата, а мора да се јади сирење од беровска млекара овчо (макар шо во различни периоди од годината различно го прават, не е секогаш погодено). Инаку јадам секакви сирења и сакам да пробувам разни вкусови, нормално во комбинација со разни салати, со добра жолта ракија или добро вино!
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
од крава најчесто (од битолската)
и поретко од овца ама после тоа не се седи дома од контаминиран воздух :pos:
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Кравјо или мешано, зависи.
Ама во последно време се разјадов растително. Не знам зошто ама убаво ми е многу :)
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
Овчо, ама преферирам домашно од некое бачило. Купечкиве што се по маркети неможат да се споредат со овие од бачило. Најдобри две шо имам јадено едно од Шар Планина, друго од Присовјани - Струшко
 

Kajgana Shop

На врв Bottom