Какви патики носите?

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.060
Поени од реакции
12.947
Наредно прашање нека ти биде каква боја на врвци е подобра за пешачење.
Многу толерираат модераториве овде...
Ако не да го банираат од форумот бидејќи во темата "Какви патики носите?" прашал дали има некој кој се разбира да му каже информација за внатрешноста на патиката. Како смеел ваков офтопик да напише :вонзем:
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Ако не да го банираат од форумот бидејќи во темата "Какви патики носите?" прашал дали има некој кој се разбира да му каже информација за внатрешноста на патиката. Како смеел ваков офтопик да напише :вонзем:
Па и треба реално. Како што знам, тролови од стално се банирало..
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Па и треба реално. Како што знам, тролови од стално се банирало..
Прашањето на членот е поврзано со патики,а и други членови дискутирале околу дизајнот на патиките во темава,па модераторите не реагирале затоа што и немало потреба.
Нема потреба да реагираат модераторите.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.507
Поени од реакции
33.666
Прашањето на членот е поврзано со патики,а и други членови дискутирале околу дизајнот на патиките во темава,па модераторите не реагирале затоа што и немало потреба.
Нема потреба да реагираат модераторите.
Pred 2 3 meseca isto prasuvase.
Da se najde na muabet e. :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.350
Поени од реакции
7.486
Прашањата на Марик14 на темава се како на саем за автомобили да прашуваш колку троши мерцедес кабрио :)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Pred 2 3 meseca isto prasuvase.
Da se najde na muabet e. :D
Па,не се сите патики исти.Мене ми е во ред да се повторува некое прашање,а бидејќи е во склоп на темата и на модераторите не треба да им пречи.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Наредно прашање нека ти биде каква боја на врвци е подобра за пешачење.
Многу толерираат модераториве овде...
Па да, доста многу те толерираат со овие агресивни напади...[DOUBLEPOST=1552855287][/DOUBLEPOST]
Прашањата на Марик14 на темава се како на саем за автомобили да прашуваш колку троши мерцедес кабрио :)
Темава е општо за патики како што знам. Не гледам што има оф топик во моето прашање. Изгледа повеќе ти пречи мојот никнејм или сликата отколку прашањето.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.350
Поени од реакции
7.486
Темава е општо за патики како што знам. Не гледам што има оф топик во моето прашање. Изгледа повеќе ти пречи мојот никнејм или сликата отколку прашањето.
Прашањето е на темата, ама така, малку почетничко, ко прв пат да купуваш патики и нема да купуваш пак следните 4-5 години па да не се заебеш...
Никнејмот ми е сеедно, а аватарот ти е ТоБ :)
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Предлог за летна патика, нешто по модерен стил, не Stan Smith. Докај 100евра?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Adidas Cloudfoam ultimate, Nike for J.Crew Killshot 2, Asics Gel-Vickka, Asics onitsuka tiger ultimate, Vans, Allbirds, Huf hupper...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ги испробав Nike Zoom Elite 9, се супер, да не ме сфати некој дека барам влакно во јајцето, патиките се 10ка само што ако мене ме прашува некој, не се за луѓе со рамни стапала како мене. Многу повеќе го чувствувам падот на стапалото отколку со Asics Gel Cumulus 18 или Gel Contend 3.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.060
Поени од реакции
12.947
Ги испробав Nike Zoom Elite 9, се супер, да не ме сфати некој дека барам влакно во јајцето, патиките се 10ка само што ако мене ме прашува некој, не се за луѓе со рамни стапала како мене. Многу повеќе го чувствувам падот на стапалото отколку со Asics Gel Cumulus 18 или Gel Contend 3.
Очекувано е да не е истиот комфор, бидејќи патикиве не се во иста категорија за споредба. Како што ти пишав Zoom Elite 9 како ептен лесна патика, повеќе се препорачува само за трки, на петата воопшто нема zoom како што има напред кај прстите, ако буцнеш со прст кај петата ќе осетиш доста потврдо во споредба со Асиксот, како одма да пристапуваш на ѓонот. Доста е помека Кумулус 18 и ти треба време на стапалото да се навикне на Zoom Elite 9. Следно од Најк пробај Пегасус моделите, ако начекаш на попуст секако, мислам погодени би ти биле. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Очекувано е да не е истиот комфорт, бидејќи патикиве не се во иста категорија за споредба. Како што ти пишав Zoom Elite 9 како ептен лесна патика, повеќе се препорачува само за трки, на петата воопшто нема zoom како што има напред кај прстите, ако буцнеш со прст кај петата ќе осетиш доста потврдо во споредба со Асиксот. Доста е помека Кумулус 18 и ти треба време на стапалото да се навикне на Zoom Elite 9. Следно од Најк пробај Пегасус моделите, ако начекаш на попуст секако, мислам погодени би ти биле. :D
Tnx :) не не супер се и овие нема замерка ама специфично ми е мене стапалото башка на сите што сме тренирале пливање ни е такво, како на шатка, како палачинка остаена камен да се исуши :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Hoka, Brooks и Saucony имаат убави модели за рамно стапало. После нив Asics и New Balance и тие двата модела од Asics се за такви стапала.

Сите овие пред било Nike модел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom