Какви патики носите?

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
upload_2019-3-26_14-22-59.png - премногу се удобни за носење. Малце поскапи се, ама топ патика и ептен ми прае ќејф.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
:pos::pos:
Да не имаш посебен спрат само за патики??? Или гаража :pos:
Зошто посебен спрат? Кога жените можат да купат 3 пара чизми, 4 пара штикли, 3 пара сандали и ние мажите може да купиме по 5-6 пара патики во годината.
Обично не жалам пари за обувки, облека, и за мене и за моите дома и гледам што повеќе избор да имам.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Штиклите многу брзо страдаат, флекницата се тапи. Ако ти е мерак океј ама многу се 5-6 пара патики годишно, не заебавај, нема да стигнеш да ги облечеш сите :D
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
5-6 пара патики во годината.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Не заебавај друже 6 пара патики во годината стварно многу е. Ако така брзо менуваш, сигурно до сеа немаш ниеден пар искинато. :icon_lol: Јас по 3 пара(едни за спорт) годишно, и пак само тие што ми се за спорт страдаат, другите како нови се, никако не можам да ги скинам.:pos:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
5-6 пара и не ми изгледа многу. Не можам со два пара цела година и тоа во сите годишни времиња и секаде со истите патики.

Имам мерак да имам повеќе избор, почесто да менувам и секогаш да имам нешто ново и не само за патики, туку за се. А колку само малку износени работи имам фрлено...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
5-6 пара и не ми изгледа многу. Не можам со два пара цела година и тоа во сите годишни времиња и секаде со истите патики.

Имам мерак да имам повеќе избор, почесто да менувам и секогаш да имам нешто ново и не само за патики, туку за се. А колку само малку износени работи имам фрлено...
А зошто ги фрлаш наместо да ги дадеш некаде ?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
А зошто ги фрлаш наместо да ги дадеш некаде ?
Ги давав на роднини, ама приметив дека само собираат, а не ги носат.

Мајка ми порано ги даваше на некои деца, ама после тоа си ги наоѓав расфрлани по улица и од тогаш решив се што не ми треба да го искинам и да го фрлам.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Ги давав на роднини, ама приметив дека само собираат, а не ги носат.

Мајка ми порано ги даваше на некои деца, ама после тоа си ги наоѓав расфрлани по улица и од тогаш решив се што не ми треба да го искинам и да го фрлам.
Ако чинат,не ги фрлај,не е убаво.Ако не на роднини,подари ги на некој сиромашен.
Инаку,што се чудите,бре на повеќе пара? o_O
Па,некои патики можат да се носат само кога е суво. :D
Јас три пара имам,а во план сум да си купам уште 2 пара. :pos:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако чинат,не ги фрлај,не е убаво.Ако не на роднини,подари ги на некој сиромашен.
Инаку,што се чудите,бре на повеќе пара? o_O
Па,некои патики можат да се носат само кога е суво. :D
Јас три пара имам,а во план сум да си купам уште 2 пара. :pos:
Баш тие сиромашните ги расфрлаа по улица. Кај немаат, па и пребираат. Па освен патики па и може 10 пара фармерки фрлив откако се здебелив.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Ако чинат,не ги фрлај,не е убаво.Ако не на роднини,подари ги на некој сиромашен.
Инаку,што се чудите,бре на повеќе пара? o_O
Па,некои патики можат да се носат само кога е суво. :D
Јас три пара имам,а во план сум да си купам уште 2 пара. :pos:
Мајсторов вика секоја ГОДИНА купува по пет шест пара.[DOUBLEPOST=1553710566][/DOUBLEPOST]
Баш тие сиромашните ги расфрлаа по улица. Кај немаат, па и пребираат. Па освен патики па и може 10 пара фармерки фрлив откако се здебелив.
Не филизофирај жити се
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
секој мерак си кошта јбг, штом има нека дава ама барем да ги донира “старите” само не кај апашине у црвен крст зашо претпоставувам се како од продавница сочувани па ке си ги земат за себе




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Баш тие сиромашните ги расфрлаа по улица. Кај немаат, па и пребираат. Па освен патики па и може 10 пара фармерки фрлив откако се здебелив.
Можеш да си објавиш на форумов или на социјални мрежи.Кој ептен нема,не пребира.
Мајсторов вика секоја ГОДИНА купува по пет шест пара.[DOUBLEPOST=1553710566][/DOUBLEPOST]

Не филизофирај жити се
И што,де?
Ако му се уништуваат од многу носење,нека си купува. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom