Каква (ќе) е вашата реакција?

Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Игнорирам, а ако не можат да разберат им кажувам културно да ме поштедат од нивно друштво.:smir:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Е па поради култура и јас ќе речам едно здраво.. на прашањата ќе одговарам сосема кратко.. само со да или не.. нема да и посветувам многу внимание и мислам дека ќе свати дека не му е тука местото..
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
bi mu rekol "fakjaj magla budalo" !!! ako e stvarno nekoj so koj so ne mi se prai muabet !
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ќе бидам културна и ќе кажам здраво, после 2-3 збора ќе „мора„ да одам :smir:

Ако некој ептен ги поебал работите и ми се прави бест френд би му пуштила еден ироничен поглед и би се свртела на друга страна :)
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
зависи колку ми е "симпатична" личноста,обично немам срце некој ептен да го игнорирам ке завртам два три реда муабет,досега имало само една личност со која до ден денес воопшто не зборам ни здраво ни било што иако имало моменти кога "морало" да седиме на иста маса или во исто друштво,(не станува збор за бивши или бест френд)тоа е единствената личност што ја мразам од дното на душата и тоа ептен искрено ја мразам :) со сите други што сум имала закачки си зборам чисто од култура нема да ми се изеде устата ако кажам едно здраво,и некој ташак муабет,ама толку нема лепење усти и изигравање бест френдс,и тапкање по рамо...
се зависи кој колку ми згрешил и колку ми значела личноста.
а колку уметнички ги игнорирам непожелните личност просто не можам ни јас да поверувам:)
 
К

*Каталонец*

Гостин
Здраво-како си-што правиш-пријатно
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Па ќе направам од култура здраво и ќе му свртам некој муабет со кој ќе му дадам до знаење не е пожелен тука,тоа е за некој едноставно што не ми се бендисува..А ако е некој што сум се искарала или некој што не сакам пред очи да го видам за нешто да дојде,исто како да не постои не му ни викам здраво па колку сака нека сум некултурна.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Зависи како сум расположена...ако ме фати на нервна база, можам и да се раздерам, а инаку ако сум у нормално стање, па што знам, ќе и одговорам на прашањето, и чао тути.....Не сакам да сум дволична, тие што ми згрешиле или што ме нервираат, неам потреба да ги иам на мојата френд листа!
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Па би направила онака краток муабет здраво, шо праеш и сл. А на маса да седне со мене во никој случај не би ја/го викнала.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ќе се поздравам, краток разговор и ќе се трудам да си заминам што побрзо.

А тоа за на маса- искрено ама не сум многу гостопримлива. Тоа јас кога сакам и со кого сакам а бидејќи овој што треба да седне со мене на маса не го сакам нема ни да го поканам да седне па макар и крајно некултурна да излезам.Ама ич око не ми трепнува :back:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Ќе се обидам со краток разговор да го откачам, ако претерано досаѓа ќе му кажам дека несакам да разговарам, дека сум зафатена и сл.
Доколку е некој на кого сум му лута, тогаш и тоа ќе му го кажам и ќе му дадам на знаење дека лутината уште ме држи.
Оние кои ме познаваат знаат дека треба во лутина да ме остават, така побрзо ќе ми помине.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Не многу фино, и не многу културно, а сепак многу ладнокрвно ќе ја отерам таа ИКС персона у триста лепе. Премногу треба да ме иритира и замара некој за да не сакам воопшто ни да праам муабет со него.
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Ако сум сама, само ќе се насмевнам надежно и ќе одговорам само на тоа што личноста ќе ме праша. Ќе види дека не ми е мила и ќе си замине.
Ако сум со другарка ми која на се живо и диво прави муабет, радо и ја препуштам.
Не можам долго време да се смешкам или па да ме види а јас да ја одминам.
А за кафе, паааа мислам дека после првиот муабетот ќе си замине.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Уф, ми се има случено да ми се закачи еднаш така една личност која не ја љубам многу, ми збори, ми објаснува, ме малтретира...И јас слушам, неверојатен слушател бев, само што не разбрав ништо, т.е не сакав да разберам, нешто само кимав со глава...Тотална идниферентност и си замина момакот...:)
Но, инаку, вообичаено се вадам на ситуација-брзам...еј, ме чекаат, морам да одам, бла, бла...И така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom