Каква (ќе) е вашата реакција?

Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
Fortune напиша:
Значи да претпоставиме дека шеткате некаде и до вас се доближува личност со која не сакате да разговарате (моментално или воопшто), но таа ви прај муабет. Како би реагирале? Би ја свртиле главата и би продолжиле понатаму, без разлика што ви се обратила?

Или, пак, седите во некој кафич, доаѓа кај вашата маса човек со кој не сакате да разговарате. Дали од култура би рекле да седне со вас или ќе се правите мутави и ќе го игнорирате? Дали би размениле барем два-три збора?

Ако не сте биле во ваква ситуација, претпоставете како би реагирале доколку се најдете. Па, бујрум:)
Slusnav nesto ili kanta tropna- ke mu recam i ke si prodolzam ponatamu pa ako mu se isplaka neka si zboruva sam so sebe.
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Epa dokolku me sretne nekoj takov covek na ulica bi trpela i bi pravela nekakov muabet u smisol "sto pravis "kako si" i sl. A da me sretne vo kavic samo bi se pozdravila i tolku. Sto ima da sedeme zaedno na kafe ako ne se podnesuvame? :toe:
 

"Свршаваат само што ќе ме погледнат"

...а плус имам опасна техника
Член од
17 февруари 2007
Мислења
102
Поени од реакции
1
Ако сретнам некој таков човек ќе постапам како што се чуствувам во моментот ако не ми е до муабет или не го поднесувам ќе го игнорирам, зашто да му правам лице и да се мучам да му праам муабет?
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Би правел муабет ама и би се правел мутав:salut:
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Со најсмирен тон,ќе и кажам на личноста да ми се тргне од пред очи,затоа што последиците нема да бидат пријатни.Ако си го бара со боринче,еее тогаш ќе си го најде!
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Ако почне некој интересен муабет, ќе разменам два три збора. Ако не, ќе игнорирам, или едноставно ќе го испудам.

Иш!
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Ако е човек што стварно “ме дига од патики“, на фин начин ќе го/ја замолам да фаќа патот. А доколку не сака, не обраќам пажња додека не се одкаже од муабетот со мене, ај да видам кој е поголем инат:jaj:
 

Ghost

Universe Is My Limit
Член од
21 октомври 2005
Мислења
94
Поени од реакции
0
Муабетот би го водел на дистанца и официјално, за да си стави на увид дека денеска не ми е до муабет со него
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па културно ке му кажам да пали патиките и да се губи. Ако несака... Има начини како да направиш некој да се почувствува дека е непожелен. Е сеа ако е ептен тврд орев... Побудалиот попушта така да ке си заминам нека крши глава.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Dzish напиша:
Па културно ке му кажам да пали патиките и да се губи. Ако несака... Има начини како да направиш некој да се почувствува дека е непожелен. Е сеа ако е ептен тврд орев... Побудалиот попушта така да ке си заминам нека крши глава.
А ако почне да те следи? :jaj:
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Fortune напиша:
Значи да претпоставиме дека шеткате некаде и до вас се доближува личност со која не сакате да разговарате (моментално или воопшто), но таа ви прај муабет. Како би реагирале? Би ја свртиле главата и би продолжиле понатаму, без разлика што ви се обратила?

Или, пак, седите во некој кафич, доаѓа кај вашата маса човек со кој не сакате да разговарате. Дали од култура би рекле да седне со вас или ќе се правите мутави и ќе го игнорирате? Дали би размениле барем два-три збора?
На старт ќе бидам љубезна и ќе разменам неколку збора,а потоа на уште по љубезен начин ќе му/и кажам дека неможам во моментот да разговарам и ајт создравје!
Ако е упорен/а ,поточно напорен станувам и заминувам!Ако сум на улица ќе влезам во некоја продавница,нешто ќе ми текне во моментот важно ќе го откачам!Не можам да трпам некој да ме масира!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
The simple procedure. Ignore!!!
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
можеби не сум најкултурен, ама сега ако почне да ми прави муабет, од чиста култура ќе напрам и јас, ама ќе гледам што е можно пократко, да не се замуабеувам со саати
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Ќе го/ја дослушам до крај и на крајот ако ми се свиѓа мубетот ке видам што ке направам ако не ге ставам Ignore.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Ignore, ignore......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom