Кадрава или права коса?

Кадрава или права коса?

  • Права

    Гласови: 200 65,6%
  • Кадрава

    Гласови: 105 34,4%

  • Вкупно гласачи
    305
Член од
5 мај 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
mojata kosa so uste nema videno :) bila i prava, i vitkana, i kafena, i plava, i crvena, i kratka, i dolga, sekogas mi e vo ralicna forma i razlicna boja....... zavisi od raspolozenie
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
364
Поени од реакции
13
Јас немам кадрава коса, меѓутоа обожавам кадрава коса со природно виткани крупни локни.

Но, исто така и црна права коса ме боде во очи! :)
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
во анкетата треба да има опција и за мојата коса:) зашто мојата кога ќе ми порасне до рамења почнува да се витка. Имав многу долга коса што никогаш нема да ја прежалам:(
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Ајде од почеток..
Како мала сум имала виткана и плава коса. Потоа ме ишишале и сега имам брановидна. Добро е што брзо си зазема облик па не ја мислам воопшто. Ја фенирам и пеглам нон стоп па затоа ми е права.

Е сега бојата ми била плава уште како мала. Потоа почна да ми потемнува, и на крај пак си се офарбав плава.

Со должината сакам да екпериментирам.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Хех..еве ми ја болната тема.Јас имам нешто измеѓу кадрава и права коса..до пола ми е права надоле е нешто како прекршена и е чист хаос.Да ја пеглам секој ден немам живци а ни време а вака па на ништо не личам.Инаку обожавам рамна коса.ахх да ја имав :pipi:
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Природно ми е виткана со големи локни но повеќе сакам права. Сепак изгледот на мојата коса зависи од моето расположение и од времето кое го имам на располагање.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Сакам кадрава, афро коса, па направив трајна фризура два пати, и ми се направи меракот, ама после ми се дзосади, и се ишишав како маж, епетен кратко, и сега ми расте мојата, смотано правовитканокриволево коса, која ме нервира.А како мала сум била афро(татеви гени:), но по првото фаќање вошки, на 6 год.станав шутраче со кратка, недефинирана форма.Локните ги чувам:)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Виткана, кадрава, ватевр... Од како знам за себе е таква.
Ја имам исправано неколку пати. Ама немам намера повеќе. Пошто светот е против мене кога ќе ја исправам. Или дува, и после 15 минути поминати надвор веќе е бушава, или заврнува, што е уште полошо.
Башка шо си се свиѓам со виткана. Се собира и пушта во рок од две секунди (ок, бара само малце појќе шноли), неколку капки вода на неа не значат апокалипса, и да ја дува пак е иста, совршена е и без патец... Единствено минијатурните кретенски локни над уши и тил ме вадат од такт.

Иначе, со оглед на тоа дека грдата ми шишка конечно порасна и личи на нешто, не ја собирам веќе и не ја чачкам. :tv:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Имам испрекршена коса накај кадрава и си ја сакам ептен, мадa сега ми е ептен долга и почнувам да заличувам за бугарска певаљка :pos: Aма кај и да е ќе ја скратам малку. Права ми се допаѓа само кога е густа косата.
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Косата ми е права и не би ја менувала за кадрава, иако понекогаш ме фаќа ќеф да ја извиткам за да сменам фризура малку.:)
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Права, долга црна коса! Ја обожавам :)
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
auuu jas si ja obozavam mojata kosa:prava dolga so siski samo da mi bese malku pogusta bolje ke bese ali ok e i vaka:D povremeno ja vitkam ali toa samo za da smenam malku:) !!!!
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Скроз права мека бебешка :pos2:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.611
Поени од реакции
11.154
Гласав за права!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom