Кадрава или права коса?

Дискусија во форумот 'Мода и убавина' започната од MaRyJaNe-poison, 24 јануари 2008.

?

Кадрава или права коса?

1. Права

199 гласови
    65,7%
  2. Кадрава

104 гласови
    34,3%
  1. MaRyJaNe-poison

MaRyJaNe-poison Beauty in Black

Член од:
    11 септември 2007
    Мислења:
    2.722
    Допаѓања:
    163
    Женски....Што повеќе ви се допаѓа...Кадрава или права коса? Каква коса имате вие и дали би сакале да ви биде поинаква?
    Дали важи она дека оној кој има права, сака кадрава и обратно? Дали и кај вас е така? Долга или кратка? Јас имам кадрава долга коса и задоволна сум :smir: Зависи понекогаш ја правам да сменам малку.
    Машки... Какви девојки повеќе ви се допаѓаат? Ве привлекуваат повеќе оние со кадрава, или права коса? Долга или кратка?
    Повелете...:salut:

2. Crazy in Love

Crazy in Love Here's looking at you kid.

Член од:
    25 јануари 2007
    Мислења:
    23.814
    Допаѓања:
    25.376
    Вака кај мојата коса има цело патешествие.
    Значи сум имала ко мала,кадрава,ама ете сум ја ишишала и после ми се исправи.После тоа направив мини - вал или ладна и одкога падна минивалот,косата сама почна да ми се витка,ама страшното е што не ми се довитка и сега е измеѓу.:toe:

Јас повеќе си ја сакам кога ми е права косата и се нервирам што ми се витка.
    А кога имав права сакав виткана.:lud:
    Ама добро не се важи тоа,не знаев тогаш што ми стои добро.:toe:

Значи јас сакам ПРАВА коса.

3. Word$haker

Word$haker

Член од:
    21 ноември 2005
    Мислења:
    4.585
    Допаѓања:
    221
    Кај женските сакам и права и виткана коса, по можност нели еден период да е права, па после виткана, не сакам едноличност - кога цело време само еден тип на фризура!

4. Chombe_United

Chombe_United Да ми бричите ташаците!

Член од:
    14 декември 2007
    Мислења:
    8.810
    Допаѓања:
    450
    Подеднакво сум за двете предложени варијанти! Сепак за во различни пригоди, треба различен вид на фризура.

5. ivana87

ivana87 magic is everywhere

Член од:
    7 јуни 2007
    Мислења:
    1.601
    Допаѓања:
    211
    Dopaga mi poveke prava kosa,isto i jas imam prava kosa i ne sakam kadrava :toe:

6. Мар мар

Мар мар Take me to paradise

Член од:
    9 август 2006
    Мислења:
    1.294
    Допаѓања:
    11
    Имам долга кадрава коса и не ја менувам за ништо. Си ја обожавам косата. Нормално ја пеглам повремено (уствари мнооогу ретко) колку да сменам малце ама пак си ја сакам кадрава.
    А порано ко бев мала цело време ја чешлав за да ми се исправи и бев ко струја да ме фатила :pos: . Сега веќе не, сега си ја обожавам каква што ми е. :pipi:

7. Мишелинка

Мишелинка расол

Член од:
    19 мај 2006
    Мислења:
    3.450
    Допаѓања:
    383
    И јас имам кадрава коса:) Порано имав права ама во осмо се ишишав многу кратко и ми порасна извиткана... Со тоа што повеќе си ја сакам сега, после капење ги имам најубавите локни на свет:)
    Кај машките сакам долга коса:) Не е особено битно дали е права или кадрава и не е особено битна ни бојата се додека е долга и чиста и убава.:)

8. Ivy_K

Ivy_K /

Член од:
    29 мај 2006
    Мислења:
    1.206
    Допаѓања:
    14
    Исто :):):) aко имаш права можеш мн лесно да имаш и кдрава ,додека обратно е малку потешко:helou:

9. BeBe11

BeBe11

Член од:
    3 јануари 2006
    Мислења:
    1.201
    Допаѓања:
    9
    Jas imam iskrshena kosa i dosta mi e gusta, taka da izgleda po vitkana od sho e. Ali definitivno mrazam prava kosa, mislam deka e ednodimenzionalna, nemozhesh nishto salam da napravis so prava kosa, a so vitkana mnogu povekje se pravi. A i plus, polesno e da stignish od vitkana do priroden izgled na prava, otkolku od prava pa da ti izgleda ko da ti e vitkana.
    Kaj mashkite isto taka sakam iskrshena kosa. Definitivno po atraktivno mi e...

10. sunshinebaby

sunshinebaby

Член од:
    29 ноември 2007
    Мислења:
    1.149
    Допаѓања:
    38
    Сакам кадрава коса.Имам полу виткана ама сакам повиткана повеке ми се допаѓа и полесна ми е за одржување.Јес да сега ми е кратка косата ама ја пуштам да сменам имиџ.

11. Saladin

Saladin

Член од:
    5 февруари 2007
    Мислења:
    9.940
    Допаѓања:
    10.491
    Со каква коса ми се допаѓаат??? хмммм.... формата не ми е најбитна, истотака и должината. Се додека и` стои убаво, нема проблем.

12. Скулгрл

Скулгрл Queen of the superficial::..

Член од:
    17 јануари 2006
    Мислења:
    5.059
    Допаѓања:
    61
    Долга, права и со шишки.

13. Emma

Emma Supergirl.

Член од:
    7 јуни 2006
    Мислења:
    3.045
    Допаѓања:
    156
    Виткана. Дугачка. Како мојата. Која ja шишнав малку повеќе патем (кој ѓавол ме натера :lut: ), ама сега не ја шишам додека не порасне колку што сакам. :pipi:

14. Roswell

Roswell Tu Sei Tutta La Mia Vita

Член од:
    17 јуни 2007
    Мислења:
    1.619
    Допаѓања:
    25
    Тука така.

15. rossonerka

rossonerka too good to be true

Член од: