Кадрава или права коса?

Дискусија во форумот 'Мода и убавина' започната од MaRyJaNe-poison, 24 јануари 2008.

?

Кадрава или права коса?

 1. Права

  199 гласови
  65,7%
 2. Кадрава

  104 гласови
  34,3%
 1. MaRyJaNe-poison

  MaRyJaNe-poison Beauty in Black

  Член од:
  11 септември 2007
  Мислења:
  2.722
  Допаѓања:
  163
  Женски....Што повеќе ви се допаѓа...Кадрава или права коса? Каква коса имате вие и дали би сакале да ви биде поинаква?
  Дали важи она дека оној кој има права, сака кадрава и обратно? Дали и кај вас е така? Долга или кратка? Јас имам кадрава долга коса и задоволна сум :smir: Зависи понекогаш ја правам да сменам малку.
  Машки... Какви девојки повеќе ви се допаѓаат? Ве привлекуваат повеќе оние со кадрава, или права коса? Долга или кратка?
  Повелете...:salut:
   
 2. Crazy in Love

  Crazy in Love Here's looking at you kid.

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.814
  Допаѓања:
  25.376
  Вака кај мојата коса има цело патешествие.
  Значи сум имала ко мала,кадрава,ама ете сум ја ишишала и после ми се исправи.После тоа направив мини - вал или ладна и одкога падна минивалот,косата сама почна да ми се витка,ама страшното е што не ми се довитка и сега е измеѓу.:toe:

  Јас повеќе си ја сакам кога ми е права косата и се нервирам што ми се витка.
  А кога имав права сакав виткана.:lud:
  Ама добро не се важи тоа,не знаев тогаш што ми стои добро.:toe:

  Значи јас сакам ПРАВА коса.
   
 3. Word$haker

  Word$haker

  Член од:
  21 ноември 2005
  Мислења:
  4.585
  Допаѓања:
  221
  Кај женските сакам и права и виткана коса, по можност нели еден период да е права, па после виткана, не сакам едноличност - кога цело време само еден тип на фризура!
   
 4. Chombe_United

  Chombe_United Да ми бричите ташаците!

  Член од:
  14 декември 2007
  Мислења:
  8.810
  Допаѓања:
  450
  Подеднакво сум за двете предложени варијанти! Сепак за во различни пригоди, треба различен вид на фризура.
   
 5. ivana87

  ivana87 magic is everywhere

  Член од:
  7 јуни 2007
  Мислења:
  1.601
  Допаѓања:
  211
  Dopaga mi poveke prava kosa,isto i jas imam prava kosa i ne sakam kadrava :toe:
   
 6. Мар мар

  Мар мар Take me to paradise

  Член од:
  9 август 2006
  Мислења:
  1.294
  Допаѓања:
  11
  Имам долга кадрава коса и не ја менувам за ништо. Си ја обожавам косата. Нормално ја пеглам повремено (уствари мнооогу ретко) колку да сменам малце ама пак си ја сакам кадрава.
  А порано ко бев мала цело време ја чешлав за да ми се исправи и бев ко струја да ме фатила :pos: . Сега веќе не, сега си ја обожавам каква што ми е. :pipi:
   
 7. Мишелинка

  Мишелинка расол

  Член од:
  19 мај 2006
  Мислења:
  3.450
  Допаѓања:
  383
  И јас имам кадрава коса:) Порано имав права ама во осмо се ишишав многу кратко и ми порасна извиткана... Со тоа што повеќе си ја сакам сега, после капење ги имам најубавите локни на свет:)
  Кај машките сакам долга коса:) Не е особено битно дали е права или кадрава и не е особено битна ни бојата се додека е долга и чиста и убава.:)
   
 8. Ivy_K

  Ivy_K /

  Член од:
  29 мај 2006
  Мислења:
  1.206
  Допаѓања:
  14
  Исто :):):) aко имаш права можеш мн лесно да имаш и кдрава ,додека обратно е малку потешко:helou:
   
 9. BeBe11

  BeBe11

  Член од:
  3 јануари 2006
  Мислења:
  1.201
  Допаѓања:
  9
  Jas imam iskrshena kosa i dosta mi e gusta, taka da izgleda po vitkana od sho e. Ali definitivno mrazam prava kosa, mislam deka e ednodimenzionalna, nemozhesh nishto salam da napravis so prava kosa, a so vitkana mnogu povekje se pravi. A i plus, polesno e da stignish od vitkana do priroden izgled na prava, otkolku od prava pa da ti izgleda ko da ti e vitkana.
  Kaj mashkite isto taka sakam iskrshena kosa. Definitivno po atraktivno mi e...
   
 10. sunshinebaby

  sunshinebaby

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  1.149
  Допаѓања:
  38
  Сакам кадрава коса.Имам полу виткана ама сакам повиткана повеке ми се допаѓа и полесна ми е за одржување.Јес да сега ми е кратка косата ама ја пуштам да сменам имиџ.
   
 11. Saladin

  Saladin

  Член од:
  5 февруари 2007
  Мислења:
  9.940
  Допаѓања:
  10.491
  Со каква коса ми се допаѓаат??? хмммм.... формата не ми е најбитна, истотака и должината. Се додека и` стои убаво, нема проблем.
   
 12. Скулгрл

  Скулгрл Queen of the superficial::..

  Член од:
  17 јануари 2006
  Мислења:
  5.059
  Допаѓања:
  61
  Долга, права и со шишки.
   
 13. Emma

  Emma Supergirl.

  Член од:
  7 јуни 2006
  Мислења:
  3.045
  Допаѓања:
  156
  Виткана. Дугачка. Како мојата. Која ja шишнав малку повеќе патем (кој ѓавол ме натера :lut: ), ама сега не ја шишам додека не порасне колку што сакам. :pipi:
   
 14. Roswell

  Roswell Tu Sei Tutta La Mia Vita

  Член од:
  17 јуни 2007
  Мислења:
  1.619
  Допаѓања:
  25
  Тука така.
   
 15. rossonerka

  rossonerka too good to be true

  Член од:
  8 октомври 2007
  Мислења:
  6.081
  Допаѓања:
  884
  права долга коса !!!
   

Сподели преку: