Кадрава или права коса?

Кадрава или права коса?

  • Права

    Гласови: 200 65,6%
  • Кадрава

    Гласови: 105 34,4%

  • Вкупно гласачи
    305
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Имам виткана коса, но според некое тупаво правило секогаш ти се свиѓа она што го немаш, и ја сум пример за истото. Ја исправувам често косата бидејќи мислам дека така подобро ми стои, освен во лето тогаш ја носам виткана,бидејќи ениуеј колку и да ја пеглам кратко трае ефектот.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Витканааааа
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Како мала сум имала кадрава коса со едни ситни локници како федерчиња :pos:, но со тек на време ми се исправала, сега ми е како прекршена и како таква не можам да ја замислам.
Ја пеглам постојано и во последно време почнав по малку да ги виткам врвовите, пошто ми е долга. Да, плава е.
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
28
Поени од реакции
5
jas imam prava kosa i si ja mrazam, inaku drugarka mi Sofi,pozdrav do espanola ima kadrava kosa i cel zivot i zaviduvam
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Права,плава коса
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
имам кадрава, мед боја коса, никогаш не сум имала желба да ја исправам или да ја обојам. дефинитивно кадрава...
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
Иако имам многу долга руса права коса преферирам кадрава коса. Некако ми е по-кјут и по-јуник, особено кога беше у мода она пегланана залижена коса :pov:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Иам права коса, ама сакам девојчиња со Кадрава коса
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Кадрава најмногу сакам...
А мојата е...кадрава, но не баш најдобро оформена.:potsmev:
Кратка или долга...Оф корс долга, но без цвет.:)
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
И таква и таква. По природа ми е ептен права ама обожавам да ја прекршам понекогаш за подив изглед...
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
јас имам права коса и би сакала да ми биде кадрава, но мн ретко ми се случува да ја навиткам,и не ми е мн лоша така:pipi:
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
2
iam prava kosa. najgolema zelba mi e da ja izvitkam ama nema sansi odma mi se ispravuva
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
Епа вака јас имам поприлично виткана коса не е ништо претерано ама не е права а не е ни прекршена,цел живот плачев за кратка коса ама пошо нели виткана па на што ке личам и се кандисував мн долго време и се мислев и премислував и на крајот се ишишав и тоа прекратка ми е косата и ми стои барем како со викаат а и јас глеам како никогаш до сеа и немам намера да ја пуштам затоашто ми е супер.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
За жените ... па права коса е убаво но има и девојки со кадрави коси кои рушат рекорди на убавина :)

за мажите ... права може да се каже
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Kaj mene vo posledno vreme e nepodnosliva, letno vreme mi e mnogu suva. (imam prirodno vitkana kosa i koga probav da ja ispravam na frizer za 1 saat se vrati vo normala :D :D ). Nekoj sovet, za nekoja maska ili pakuvanje??? Koristam edna ovosna maska od Avon, ama pri kraj e, pa ne znam sto da kupam sega.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom