Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.495
Значи имаш од Т.А. Сафари (таа ти е Струмичка агенција) секоја недела наутро поаѓаат за Паралија, се бањате и вечер се враќате. Цената е 600 денари. И тоа ти е уште подобро од Аквапарк.
Аха, јас живеам во планина па не знам дали е поубаво да се бањаш или да одиш во аквапарк.
Ќе идам на пливање 10 дена, не ми треба плус еден. Ми треба тоа што прашав погоре, а не ти да ми солиш памет за нешто десетто.
--- надополнето: Jun 25, 2011 12:22 PM ---
Вака сеа, на наградна игра на фејсбук добив утешна награда бесплатен апартман за во Ипсос Крф преку агенцијата Јупитер ... за 6 дена... можам да земам со мене до 6 луѓе и за нив е исто смештајот бесплатен, а сликите од апартманите што ги видов се стварно топ... е сеа, треба да платам 147 евра, а во тие ми се вклучени: превозот, туристичка такса, пријава, патничко осигурање и Јупитер алка во која ќе ми бидат вклучени гратис влезници за дискотеки и други забави за секој ден, гратис пијачка секој ден у нивниот бар, бесплатен превоз со програма до некои топ плажи, прошетка низ градот Крф и попусти за маркети, таверни и сл. како и попусти за во аквапарк, грчка вечер и крстарење со журка...

Мене ова некако ми изгледа нереално за тие пари да добиеш толку многу.. па ај ве молам ваше мислење...
Сврти неколку страни поназад на темава, на некој друг му се имаше десено истово.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Ме интересира како стојат цените за во Сончев Брег летово за смештај?!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.257
Поени од реакции
3.747
Аха, јас живеам во планина па не знам дали е поубаво да се бањаш или да одиш во аквапарк.
Ќе идам на пливање 10 дена, не ми треба плус еден. Ми треба тоа што прашав погоре, а не ти да ми солиш памет за нешто десетто.
--- надополнето: Jun 25, 2011 12:22 PM ---

Добро девојко, не значи дека ако ти си од Планина и сите други сме. Јас само дадов предлог, ако не ти се свиѓа предлогот можеш и да се бањаш дома во када.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.495
Јас прашав конкретно прашање и ми треба конкретен одговор.
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
146
Поени од реакции
60
Тука имате доста избор, како за луксузни така и за туристички места од околниве држави.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
731
Поени од реакции
501
Сакам да прашам дали некој бил во (или слушнал за) Фурка на Халкидики, па да ми објасни какво место е, позитивни негативни критики :)
 
Член од
26 јуни 2011
Мислења
13
Поени од реакции
2
Се двоумам мегу лептокарија олимпик бич и неи пори ....кажете искуства!!!
 
Член од
28 април 2009
Мислења
731
Поени од реакции
501
Сакам да прашам дали некој бил во (или слушнал за) Фурка на Халкидики, па да ми објасни какво место е, позитивни негативни критики :)
Исто така ако не му е тешко на некој да напише и за Полихроно некакво искуство доколку има некој што бил. Значи дали е скапо/ефтино, како е со кафичи/ресторани, продавници? Би бил многу благодарен ако некој пише ;):)

Фала
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.619
Поени од реакции
9.143
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.781
Поени од реакции
6.861
Со другарчињата дефинитивно одиме во Охрид доколку искрсне некој проблем и не отидеме одам за Грција со родителите .
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Било каде само не Охрид! Викендов идиотите ме потсетија зошто лани ги мразев. Во ресторанче на плажа, одам на појадок со друштво, порачуваме храна за околу 1500-2000 денари, и викаме пијалок после јадењето, оти сме многу гладни(мене ме боли желудник со газирано на гладно) И идиотов вика, ако сакате за пиење, арно, ако не одете седете на друга маса, ОТИ НА ВАА МАСА СЕ ЈАДЕ И СЕ ПИЕ; А НА ДРУГИТЕ САМО СЕ ЈАДЕ!! Викам кажи ми ја разликата на масите! Вика јас ви кажав дека морате одма да кажете што ќе пиете! ВИкам може ли откако ќе се најдам? Или еве јас ќе порачам, ама другиве сакаат после! Идиотов вика, ќе размислам!! Станавме сите, отидовме на друго место, потрошувме 2000 за јадење и околу 900 за пиење, и заклучивме дека ПОГЛУПИ И ПОНЕГОСТОПРИМЛИВИ ДОМАЌИНИ ОД ОХРИЃАНИ НЕМА! Никогаш повеќе не одам во Охрид! И насекаде ќе ги кажувам.....
Значи годинава во Дојран, барем ќе одам на одмор кај што има комарци, а не идиоти!
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Сакам да прашам дали некој бил во (или слушнал за) Фурка на Халкидики, па да ми објасни какво место е, позитивни негативни критики :)
Лани бев таму, местото е убаво, плажите навистина добри. Не знам колкав си, ама Фурка дефинитивно не е место за млади, ако си со фамилија е веќе друга работа.
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
38
Поени од реакции
11
Dali nekoj letuval preku TA Skaut?Ponudite za vo Sutomore im se dosta eftni 9 polni pansioni i prevoz za 200 evra plus edno dete besplatno.Ako ima nekoj nekakvo islustvo so ovaa agencija neka pise.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.619
Поени од реакции
9.143
Dali nekoj letuval preku TA Skaut?Ponudite za vo Sutomore im se dosta eftni 9 polni pansioni i prevoz za 200 evra plus edno dete besplatno.Ako ima nekoj nekakvo islustvo so ovaa agencija neka pise.
Ako одиш во Суто море оди во оваа вила и преку ЈСП Турс. Скаут минатата година прелажаа еден куп туристи кои имале уплатено за вилата шо ти ја кажав, а ги сместија на друго хорор место.
Лани бев во вилата што ти ја прикажав, екстра е смештајот. Одбери си сместување со сопствено вц, тв, клима малку поскапо е ама нема да зажалиш. Плус има и голема кујна со инвентар и тераса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom