Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496

Да прашам нешто, дали некоја агенција (особено Струмичките ме интересираат) која организира еднодневна посета на аквапарк во Солун? Лани знам дека имаше. Им пишав на Атлантис и ми рекоа уште не знаеле.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Значи имаш од Т.А. Сафари (таа ти е Струмичка агенција) секоја недела наутро поаѓаат за Паралија, се бањате и вечер се враќате. Цената е 600 денари. И тоа ти е уште подобро од Аквапарк.
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
Вака сеа, на наградна игра на фејсбук добив утешна награда бесплатен апартман за во Ипсос Крф преку агенцијата Јупитер ... за 6 дена... можам да земам со мене до 6 луѓе и за нив е исто смештајот бесплатен, а сликите од апартманите што ги видов се стварно топ... е сеа, треба да платам 147 евра, а во тие ми се вклучени: превозот, туристичка такса, пријава, патничко осигурање и Јупитер алка во која ќе ми бидат вклучени гратис влезници за дискотеки и други забави за секој ден, гратис пијачка секој ден у нивниот бар, бесплатен превоз со програма до некои топ плажи, прошетка низ градот Крф и попусти за маркети, таверни и сл. како и попусти за во аквапарк, грчка вечер и крстарење со журка...

Мене ова некако ми изгледа нереално за тие пари да добиеш толку многу.. па ај ве молам ваше мислење...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кој е терминот на поаѓање? Дали провери дека наградата не е лажна? Зашто и од други агенции стигнуваат понуди, награди, а и пошта до дома, со гратис одмор но на крај испаѓаат сите дека се плаќало. Јави се во агенцијата и распрашај се за повеќе информации. Зошто ова преку Фејсбук мене ми изгледа малку сомнително.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
Случајно да не знаете некоја агенција што нуди аранжмани од 5 дена за Грција?

Малку чудно ама сите се врзани за 7 или 10 дена.
ima preku Jupiter aranzmani za na Krf, za pet dena se. jas si uplativ ke idam od 5-10 juli. ajde so mene
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дај ми линк од страната на Јупитер.
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
Кој е терминот на поаѓање? Дали провери дека наградата не е лажна? Зашто и од други агенции стигнуваат понуди, награди, а и пошта до дома, со гратис одмор но на крај испаѓаат сите дека се плаќало. Јави се во агенцијата и распрашај се за повеќе информации. Зошто ова преку Фејсбук мене ми изгледа малку сомнително.
бев прееска во Беверли и поминав во агенцијата, ми го кажаа истото башка ми покажаа и договор што се потпишува пред тргање... и плус најдов на фејсбук едно типче што бил на spring break за 1 мај и вика било топ, така да супер си е све, 99% ке искористам.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
eve ti go linkot www.jupiter.si,imas vo Leto 2011, ama ponudite tamu im se poskapi.
Jas plakam okolu 8000den, zasto dobiv preku fb apartmance, ama za tie pari imam i prevoz,smestuvanje,osiguranje, sekoj den zurki bezpari plus ke ne setaat na plazi sekoj den i zatoa nema da plakam, nema ni kola da mi treba...taka da mene top mi se vide ponudava.
Jas dobiv apartmance preku fb na Jupiter Makedonija, pa probaj si:))
Moze ke se druzime na odmor:)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кажи ми ти сега како и јас да дојдам тоа тоа ФБ Апартманче хехе, ме заинтересира сега ова за Крф, на ова Јупитер странава све е испреплетено и збркано. Дај јас да контактирам некако со ФБ Апартмантчињата или што знам, прати линк. :D Иначе видов нешто за Крф повеќе датуми за тргање па мене најмногу ми одговара 4 јули (ако е за 5-6 дена, ми одговара).
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
Кажи ми ти сега како и јас да дојдам тоа тоа ФБ Апартманче хехе, ме заинтересира сега ова за Крф, на ова Јупитер странава све е испреплетено и збркано. Дај јас да контактирам некако со ФБ Апартмантчињата или што знам, прати линк. :D Иначе видов нешто за Крф повеќе датуми за тргање па мене најмногу ми одговара 4 јули (ако е за 5-6 дена, ми одговара).
eve ti link http://www.facebook.com/pages/Jupiter-Makedonija/196389927051533
stavi slikicka od nekoja plaza, davaat besplatni apartmani na fanovi, valjda ke imas sreka:))
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Фала многу, одма ставам сликичка :D
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Абе ѕирнав што има Јупитер, ама цената е 249 што воопшто не е ефтино за 5 дена.
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
златните песоци, јбг такви се годиниве :)))) ;) а и ефтино е
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас мислам дека во Бугарија за млади, за журки, за забави, итн...посебно Сончев Брег е на прво место, па после иде Златни Песоци, само што во З.П. е поскапо малку за разлика од Сончев Брег, али ти викам ако не си бил С.Б. ти препорачувам да идеш. Ја идам пак летово таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom