Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Член од
21 јуни 2012
Мислења
18
Поени од реакции
7
Koj saka za Ohrid imam poznanicka so stan vo strog centar skroz do carsija ubav stan, odevme nekolku pati, 1500 denari od den 4 dusi da spijat, klima, dvd, terasa, prvi komsii Silvi Bend hahaha, a posto oni ne se tamu, realno i ne smetate na nikoj komotno moze zurki da pravite posto drugi komsii nema. Pisete pp ke vi dadam broj od devojceto
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.215
Поени од реакции
4.959
Да не знај некој некоја агенција шо носи за кај јужниот сосед и шо пари се движи цената ?
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
149
Поени од реакции
65
aj ako znaj nekoj neka pisi
Доколку патуваш преку албанија до црна гора, може да се оди :)
Еве ти одговор од една туристичка агенција од кичево, кој го добив сега брзо :)
Иначе, ниедна агенција од скопје не вози преку албанија, и одат преку Косово, а таму мора пасош :)
Moze da se patuva- samo so licna karta (no samo so biometriska licna karta )
potvrdeno ni e od granicna policija od Crna Gora . Sme imale slucai na patnici koi patuvale samo so licna karta .
Proverena ni e informacijata na granicen premin I potvrdena .
od skopje povratna e 40 evra .
javete se ke vi rezervirame , ke platite I ke patuvate od Skopje preku Albanija .

Pozdrav
Ljubica- MERIDIJAN
045/222-166
070-355-600
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Да прашам дали ми треба полномоштво за патување во странство(грција) ако имам 17 години:)?
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
278
Поени од реакции
221
Дајте некој ако знае понуди за двајца со авион за Турција, Шпанија, Грција на Санторини или последно Крф со автобус би сакал да одам 7дена на одмор.
 
П

Пепси_

Гостин
само превоз до неа потидеа како може да се најде и колку е од прилика ?
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Дајте некој ако знае понуди за двајца со авион за Турција, Шпанија, Грција на Санторини или последно Крф со автобус би сакал да одам 7дена на одмор.
За Шпанија мислам за 7 дена имаше на diplomatik.com.mk ама не сум сигурна дали беа со авион.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
само превоз до неа потидеа како може да се најде и колку е од прилика ?
Сите агенции што нудат арнжмани за таму нудат и превоз па можеш само за превоз да си резервираш 35 евра е.
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
278
Поени од реакции
221
За Шпанија мислам за 7 дена имаше на diplomatik.com.mk ама не сум сигурна дали беа со авион.
нема...
--- надополнето: 11 јули 2012 во 11:02 ---
Да каже некој нешто за оваа агенција позитивно или негативно искуство http://www.odmorise.mk има доста добри понуди. Ме заинтересира Римини со автобус 10дена или Турција со авион.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Ако можеш да не иформираш уште како се движат цени за јадење по ресторани, коноби, сендвичари, пицерии и сл. и влезници во дискотеките дали и колку се плаќаат...би ти бил многу благодарен.
јас бев пред 2 години Макарска,ама крај на август па така да тогаш цените беа помали.Воглавно рестораните одма на море беа поскапи од да речиме тие што беа 10-20 метри одалечени од морето.Имаш цени за сечиј џеб,морската храна е поскапа како што ми текнува парче туна + пијалок мислам дека беше околу 70 кн или околу 10 евра.Пиците горе долу како во МК околу 300 ден.Пивото 100-120 ден.Моја препорака да си пиеш Карловачко,убедливо најдобро.Макарска е прекрасно место.Обавезно на крстарење да одиш до Хвар и Брач.30 евра беше со јадење на бродот.Исто и Сплит и Дубровник да ги посетиш.Има автобуси секој саат-два за тие градови.До Сплит ти е саат,а до Дубровник околу 2 и пол саати со бус.Луѓето насекаде беа фини,посебно ако им кажиш дека си од МК.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Kalithea, Greece бил е некој и некое искуство да ми каже? Ќе одам да си барам приватен смештај, со кола.
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
јас бев пред 2 години Макарска,ама крај на август па така да тогаш цените беа помали.Воглавно рестораните одма на море беа поскапи од да речиме тие што беа 10-20 метри одалечени од морето.Имаш цени за сечиј џеб,морската храна е поскапа како што ми текнува парче туна + пијалок мислам дека беше околу 70 кн или околу 10 евра.Пиците горе долу како во МК околу 300 ден.Пивото 100-120 ден.Моја препорака да си пиеш Карловачко,убедливо најдобро.Макарска е прекрасно место.Обавезно на крстарење да одиш до Хвар и Брач.30 евра беше со јадење на бродот.Исто и Сплит и Дубровник да ги посетиш.Има автобуси секој саат-два за тие градови.До Сплит ти е саат,а до Дубровник околу 2 и пол саати со бус.Луѓето насекаде беа фини,посебно ако им кажиш дека си од МК.
Фала ти многу, секое мислење ми е од помош
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Дали бил некој во Котор, Црна Гора? како идат цените на смместување и храна?
 
П

Пепси_

Гостин
Ае најдив превоз сеа некој да ми каже што одел каде застануват во Неа потидеа (таа од агенцијата ми рече на патот) :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom