Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Не знам каде да се обратам, па ајде тука
Знае ли некој од девојките дали и како можам да исчистам смола од панталони, или нема никакви шанси :(:confused:
Moже и со весник но може да ти остави трага од бојата на весникот,пробај со салфета (крпа).
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.117
Поени од реакции
825
Каде можам да најдам ефтини батерии што се полнат (од стандардната дебелина), во Скопје?
Во ЕМИ се 800 денари, а во Веро 900-1000, што е премногу за мој буџет.
Ми рекоа дека некаде се продавале и по 400 денари :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Каде можам да најдам полимерна глина??
Или да не знае некој кај го преместија штандот од рамстор доле (кај што продаваа таква глина)?
У SEWA на плоштад провери си.
--- надополнето: Jun 26, 2011 3:37 PM ---
Каде можам да најдам ефтини батерии што се полнат (од стандардната дебелина), во Скопје?
Во ЕМИ се 800 денари, а во Веро 900-1000, што е премногу за мој буџет.
Ми рекоа дека некаде се продавале и по 400 денари :D
Мислам дека те излажале. малите може да се најдат за 500 денари или 400 на попуст, а стандардните тешко дека ќе ги најдеш под 800 денари.
 
П

Паган-др

Гостин
Каде можам да најдам ефтини батерии што се полнат (од стандардната дебелина), во Скопје?
Во ЕМИ се 800 денари, а во Веро 900-1000, што е премногу за мој буџет.
Ми рекоа дека некаде се продавале и по 400 денари :D
Башка не секогаш најевтиното е квалитетно. :)
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Каде можам да најдам полимерна глина??
Или да не знае некој кај го преместија штандот од рамстор доле (кај што продаваа таква глина)?
Во спортскиот центар Борис Трајковски,во игротеката ќе влезеш и на шанк прашај и ќе ти дадат
 
Член од
26 јуни 2011
Мислења
20
Поени од реакции
2
Ми требаат фотошоп туториали, гледам овде на кајгана форумов нема такви, ако има некаде на друг форум нека ми даде некој линк но текстот да е на македонски објаснат со слики со све, ми треба text effect струен fire ....
 
П

Паган-др

Гостин
Ми требаат фотошоп туториали, гледам овде на кајгана форумов нема такви, ако има некаде на друг форум нека ми даде некој линк но текстот да е на македонски објаснат со слики со све, ми треба text effect струен fire ....
Провери тука & обрати се тука. :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
Некоја страна од кај што можам да нарачам квалитетни постери за урамување? Гледам од allposters.com не стигаат до Македонија...
 
Член од
31 март 2011
Мислења
102
Поени од реакции
18
Не знам каде да се обратам, па ајде тука
Знае ли некој од девојките дали и како можам да исчистам смола од панталони, или нема никакви шанси :(:confused:
probaj so 4ist bel list da go stavish nad smolata i so pegla nad nego (vaka se vadi vosok koa ke ti kapni pa mozda i za ova ke moze) ne bi ti prepora4ala vesnik oti ako ti se beli pantolonite da ne ti se otpe4ati na niv tekstot (iskustvo :) )
--- надополнето: Jun 28, 2011 12:07 PM ---
Ќе ве молам некои да одговори на прашањево каде можам да најдам перики во Скопје? Ми треба кафена, реална перика како на сликава. ОДНАПРЕД ВИ БЛАГОДАРАМ
Прегледај го приврзокот 32121
prashaj nekoja frizerka mozda ke znae da ti odgovori ili pak od kaj nea mozi ke ti prodade :)
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
каде се продават и каде можам да ги најдам кннигите Хари Потер на англиски јазик? благодарам
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Некој да ми објасни кај е ОУ Коле Неделковски во Сопје? Или Руска Амбасада?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom