Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Каде можам да најдам овакви ствари што се шијат на облека? Не знам како се викаат баш али сликава ќе појасни



Не мислам баш дезенот да е ваков, само за да сватите што барам. Дезенот не е битен, пожелно е нешто по како за девојче.
на македонски се викаат прешивки , а на англиски patch ... јас купив едно од интернет со амблемот на Ламборџини
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Zdravo kade mozam da go najdam ovoj zvuk/provik http://www.youtube.com/watch?v=NZszCrBzdKk 0:48
Како мислиш каде можеш да го најдеш? у метрополис на сите жирки го има а моеш и да си пуштиш гласна музика да се умишљаваш дека си на журка и со уште 10 другари да се дерете уууу уууууу
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Како мислиш каде можеш да го најдеш? у метрополис на сите жирки го има а моеш и да си пуштиш гласна музика да се умишљаваш дека си на журка и со уште 10 другари да се дерете уууу уууууу
vo audio format :)
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Каде во Скопјево може да најдам "water resistant watch" не треба да е марка али па и да не ми се расипе на прво ставање у вода и најбитно ми е да има штоперица, а по пристојна цена. Глеав на интернет има интересни модели али не вршат достава до МК.
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Каде во Скопјево може да најдам "water resistant watch" не треба да е марка али па и да не ми се расипе на прво ставање у вода и најбитно ми е да има штоперица, а по пристојна цена. Глеав на интернет има интересни модели али не вршат достава до МК.
Коа веќе можеш од интернет да купуваш,земи си од И-бај хехе...
иначе мене ми требаат скинерски и нацистички беџови во Прилеп,Битола или Скопје кај има? :)
 
T

Tetro

Гостин
Коа веќе можеш од интернет да купуваш,земи си од И-бај хехе...
иначе мене ми требаат скинерски и нацистички беџови во Прилеп,Битола или Скопје кај има? :)
види тука прашај
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002205385420
--- надополнето: Jun 23, 2011 12:31 AM ---
Каде во Скопјево може да најдам "water resistant watch" не треба да е марка али па и да не ми се расипе на прво ставање у вода и најбитно ми е да има штоперица, а по пристојна цена. Глеав на интернет има интересни модели али не вршат достава до МК.
Еве и за тебе линк
 
T

Tetro

Гостин
Вршат достава до МК и со кои картици може да се изврши плаќањето?
Повеќето производи на ибеј имаат достава до Македонија. Си пишува таму убаво, разгледај кај секој производ Shipping and payment.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
а некое друго место да не знаете
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Сигурно ги наоѓаш во SEWA на плоштад. Проверено и купено. Чинам дека беа до 100 денари или тука некаде.
на македонски се викаат прешивки , а на англиски patch ... јас купив едно од интернет со амблемот на Ламборџини
Фала ви многу(y)

Каде во Скопјево може да најдам "water resistant watch" не треба да е марка али па и да не ми се расипе на прво ставање у вода и најбитно ми е да има штоперица, а по пристојна цена. Глеав на интернет има интересни модели али не вршат достава до МК.
Ако мислиш да ја користиш штоперицата под вода, тогаш "не марка" саат не ти врши работа...додуша и "марка" часовник тоа ретко го прави. Часовник со штоперица која е безбедна за операција под вода чини доста $$ . Единствено можеби некој G-Shock на Casio да ти заврши работа иако од производителот не е препорачано стискање копчиња под вода.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Ако мислиш да ја користиш штоперицата под вода, тогаш "не марка" саат не ти врши работа...додуша и "марка" часовник тоа ретко го прави. Часовник со штоперица која е безбедна за операција под вода чини доста $$ . Единствено можеби некој G-Shock на Casio да ти заврши работа иако од производителот не е препорачано стискање копчиња под вода.
Па за тоа ми треба највеќе, гледав и јас G-Shock али некако мн е голем за тренинг, барам некој полесен, треба да разгледам едино некој од адидас, најк итн...
 
Член од
23 јуни 2010
Мислења
21
Поени од реакции
0
Дали знае некој дали има новчаници во метал шопот во лептокарија, и која цена се? ... ://
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Не знам каде да се обратам, па ајде тука
Знае ли некој од девојките дали и како можам да исчистам смола од панталони, или нема никакви шанси :(:confused:
 
T

Tetro

Гостин
Не знам каде да се обратам, па ајде тука
Знае ли некој од девојките дали и како можам да исчистам смола од панталони, или нема никакви шанси :(:confused:
Со пегла, преку весник пробај. Треба да опали ова.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Каде можам да најдам полимерна глина??
Или да не знае некој кај го преместија штандот од рамстор доле (кај што продаваа таква глина)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom