Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
Дечки, дали постои во државава субјект под името Агенција за води?

Ми треба нешто околу водите, и еден човек ми спомна за некаква си таква Агенција за води да се обратам, ама ниту човекот знае конкретно каде се наоѓа таквата агенција.

Знае ли некој дали и воопшто постои Агенција за води?
На интернет кога пребарував не пронајдов никакви податоци за таква агенција, само ова го пронајдов од 2019 година текст дека уште не е формирана таква агенција, како било изборно ветување на актуелната владеачка партија која во 2016 кога биле во опозиција имале предизборно ветување дека ќе формираат Агенција за води, но во текстот од 2019 пишува дека не е формирана Агенција за води. Еве и линк

Ваљда овие ти требаат.

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Здраво дечки.
Дали некој знае каде може да се купат на користени или евтини книги по математика или други науки ?
Кога барав по тезгине поред кеј најблиску што има се енциклопедии.
Ако може некој да посочи некоја тезга, место, па и онлајн група(главно се романи) каде има такви книги што барам ?




 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Дали има некаде во Скопје да се купи замрзнато месо како пилешки стекови, батаци и сл. на пакет, поголема количина за пониска цена?
Порано имам зимано од Пекабеско спроти затворот во Шутка ама не знам дали уште имаат таму магацини ама во Кади о сигурно имаат
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Ваљда овие ти требаат.


Фала за сугестијата, ама тие Секторот за води ги пронајдов со прво гуглање на интернет пред да ги пишам на форумов моето прашање.
Мене конкретно ми требаше таа Агенција за води, ама цо меѓувреме на моето прашање преку мејл ми вратија одговор од Министерството за животна средина и просторно планирање дека таква Агенција за води не постои, и дека има Сектор за води кој е дел од Управата за животна средина, а Управата за животна средина е дел од Министерство за животна средина и просторно планирање.
 
Член од
6 август 2022
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали има некаде во Скопје да се купи замрзнато месо како пилешки стекови, батаци и сл. на пакет, поголема количина за пониска цена?
Имаш карши Алумина во објектот каде е сместен ресторанот Македонска Куќа од задната страна. Го заборавив името на фирмата ама магацинот и продажбата им е таму за тоа што бараш.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Никаде не можам да најдам место каде се продава стара, користена стручна литература.
пр. Потребна ми е книгата „Воведна дискретна математика“ од В.К. Балакришнан, барав по фб групи, но никој ја нема неа или нешто слично.
Дали некој знае место или онлајн група каде се продаваат/разменуваат вакви содржини ?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Освен на пазар, по кои дуќани има НЕОСТИК?
скоро во сите продавници за железарија ,само не е тој што беше неостикот многу низок квалитет ако можеш да најдеш dunlop тоа е турски многу е подобар во сини паковки е
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Никаде не можам да најдам место каде се продава стара, користена стручна литература.
пр. Потребна ми е книгата „Воведна дискретна математика“ од В.К. Балакришнан, барав по фб групи, но никој ја нема неа или нешто слично.
Дали некој знае место или онлајн група каде се продаваат/разменуваат вакви содржини ?
pa ja imas na linkot na koj si go prikacil vo postot. opcii od americki amazon, elektronska za kindle i kako kniga, ama zatoa treba da pocekas za dostava.
ako sakas da kupis proveri book depository, ako sakas na gaga, baraj b-ok.cc ili slicni i torent sajtovi.
mora bas taa da bide? imas mnogu slicni knigi na taa tematika
 

Kajgana Shop

На врв Bottom