Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
6 август 2022
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали знаете некој да носи роба по нарачка од Солун? Знам дека носат автоделови, од Икеа роба и сл. Мене ми треба дали некој носи од Космос во Солун? Нормално со провизија
Упат кон некој што го работи тоа или тел.бр. ако има таков
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Каде можам да најдам:
  1. Foam roller
  2. Yoga mat
  3. Јастуче за работна столица (двете варијанти, подлога и за кичма)
  4. Појас за рамена
Првите две знам дека можат да се најдат во секоја спортска продавница, ме интересира кои се подобри или cost-effective, ми се чини дека гледам overpriced варијанти со никаква разлика споредено со поефтините.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Каде можам да најдам:
  1. Foam roller
  2. Yoga mat
  3. Јастуче за работна столица (двете варијанти, подлога и за кичма)
  4. Појас за рамена
Првите две знам дека можат да се најдат во секоја спортска продавница, ме интересира кои се подобри или cost-effective, ми се чини дека гледам overpriced варијанти со никаква разлика споредено со поефтините.
Јас мојот мат го купив од Базаро, има и во Џамбо. Фоам ролери исто мислам дека имам во Џамбо видено.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Јас мојот мат го купив од Базаро, има и во Џамбо. Фоам ролери исто мислам дека имам во Џамбо видено.
Какво искуство имаш и како би ги ги споредил со истите од sport vision да речеме.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Какво искуство имаш и како би ги ги споредил со истите од sport vision да речеме.
Немам користено простирка од спорт вижн за да ги споредувам, ниту па ќе користам зашто не ми вреди да инвестирам ∼1500 денари за простирка.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.612
Поени од реакции
34.840
Какво искуство имаш и како би ги ги споредил со истите од sport vision да речеме.
Мислам дека не вреди, лично имам користено од runners и Веро, во едниот случај после година дена почна да се оштетува и го сменив, а другиот поради што мирисаше од долго користење (легнуваш испотен, нема шанса да го исчистиш откако ќе прими пот).
Земи си некој поефтин, а ролерите дел ги препорачуваат, дел не (ако ги бараш за кичмата), никогаш не купив поради вторите.
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.118
Поени од реакции
4.883
Kade moze da se kupi vakov Digitalen Termometar za na Prozor



Dali ima vakvi Termometri po pazarive ( Bitpazar Plasticarska Zelenpazar ) ?
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
813
Поени од реакции
1.295
Дали знае некој каде може да се купе ова или некоја алтернатива?

За остранување на букви од часовник како на видеото...
 
C

confusion

Гостин
Предлог на инстаграм страни за следење за искачања, журки, концерти во МК?
Може и страни за истражи ја Македонија и слично, за шетање и слично, само да се проверени страници, порано кога користев социјални мрежи користев Каде Вечер, Авалон и слични, сега не знам дали истите се користат, одамна не сум на социјални мрежи, завчера направив инстаграм акаунт па да почнам да следам нешто да знам кај што се дешава, за шетање, искачања и слично.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Дали некој знае каде може да се купат на користени или евтини книги по математика или други науки ?
Кога барав по тезгине поред кеј најблиску што има се енциклопедии.
Ако може некој да посочи некоја тезга, место, па и онлајн група(главно се романи) каде има такви книги што барам ?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Дечки, дали постои во државава субјект под името Агенција за води?

Ми треба нешто околу водите, и еден човек ми спомна за некаква си таква Агенција за води да се обратам, ама ниту човекот знае конкретно каде се наоѓа таквата агенција.

Знае ли некој дали и воопшто постои Агенција за води?
На интернет кога пребарував не пронајдов никакви податоци за таква агенција, само ова го пронајдов од 2019 година текст дека уште не е формирана таква агенција, како било изборно ветување на актуелната владеачка партија која во 2016 кога биле во опозиција имале предизборно ветување дека ќе формираат Агенција за води, но во текстот од 2019 пишува дека не е формирана Агенција за води. Еве и линк

 

Kajgana Shop

На врв Bottom