Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Такви дрангадупки можеби ќе најдеш по пазарите(не знам дали се метални мање више), али вреди да пробаш на зелен пазар... можеби и тој во ѓорче
Да, метални се, обложени се со некоја бела пластика. Иако целата е сочувана, криво ми е што само некои од механизмите се скршија, па затоа прашав тука. Супер, се надевам ќе најдам по пазарите. Фала ти.(y)
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Било кој тука знае каде би можел да најдам семки за линцура(gentiana lutea)?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Каде може да најдам депозити од кварц по планиниве..?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
А каде треба да поднесам барање за ова? Кај матичен или?
Каде ги вакцинираш децата? Се оди таму и можат да издадат и потврда за примени вакцини и да ти пополнат формулар/потврда со примени вакцини.
Не треба барање, веднаш поплнуваат.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.931
Каде ги вакцинираш децата? Се оди таму и можат да издадат и потврда за примени вакцини и да ти пополнат формулар/потврда со примени вакцини.
Не треба барање, веднаш поплнуваат.
Абе за мене е, примени ми се пред скоро 3 децении, во здравствена книшка ги пишува, ама ми треба да го имам за надвор од државава.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Абе за мене е, примени ми се пред скоро 3 децении, во здравствена книшка ги пишува, ама ми треба да го имам за надвор од државава.
Пред некоја година јас трчав за сестра ми исто и требаа примени вакцини. Матичен не помага, мора да одиш по локациите кај што си правел систематски како дете и таму ќе ти издадат што ти треба
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
461
Поени од реакции
490
Дали издаваат нашите медицински установи официјален документ „историја“ кои вакцини ги имаме примено и ако да која е постапката?
Другар бркаше документи за на брод, еден од нив беше и овој, го извади во Здравствен Дом Пролет, така да пробај таму...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Член од
24 февруари 2020
Мислења
20
Поени од реакции
2
Да не знае некој каде можам да го најдам парфемот STR8 Rebel? Го купив пред 2 години и е еден од најдобрите парфеми што некогаш ги користев. Ги барав по супермаркетите (Vero, DM, Tinex) каде порано се наогаа, но сега веке го нема.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom