Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Да не знае некој каде можам да го најдам парфемот STR8 Rebel? Го купив пред 2 години и е еден од најдобрите парфеми што некогаш ги користев. Ги барав по супермаркетите (Vero, DM, Tinex) каде порано се наогаа, но сега веке го нема.
Изгледа повеќе не го произведуваат, и на мене многу ми се допадна ама веќе го нема,

евентуално да провериш на зелен пазар, ако има некој заостанато
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Да не знае некој каде можам да го најдам парфемот STR8 Rebel? Го купив пред 2 години и е еден од најдобрите парфеми што некогаш ги користев. Ги барав по супермаркетите (Vero, DM, Tinex) каде порано се наогаа, но сега веке го нема.
Јас го имав купено од една мала парфимерија во Порта Влае пред многу години. Ако случајно е уште отворено и ако го има и ако ми текне коа ќе поминувам, ќе ти питам.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Тоа е Ви-Ар хедсет. Има дефинивно историја луѓе да се акнуваат и буткаат и кршат ствари. Наречиме заостанат, наречиме старомоден..ама монитор си е монитор.
Знам каде сум и што правам...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Во која банка има најмала провизија за уплата во странство (знам Swift code) лицето е на банка во Австралија?
 
Член од
31 декември 2013
Мислења
101
Поени од реакции
192
Каде може да се купи и намести кочница за ролерки?
 

Matthias

A Statute Snob
Член од
2 март 2020
Мислења
380
Поени од реакции
2.305
Во која банка има најмала провизија за уплата во странство (знам Swift code) лицето е на банка во Австралија?
Во која и да било банка да отидеш мора да имаш нерезидентна девизна сметка (во твојот случај мора да имаш АУД сметка доколку пракаш/примаш средства од/во Аврстралија), провизијата во Стопанска Банка АД-Скопје беше околу 450 денари од трансакција.Поздрав.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Во која и да било банка да отидеш мора да имаш нерезидентна девизна сметка (во твојот случај мора да имаш АУД сметка доколку пракаш/примаш средства од/во Аврстралија), провизијата во Стопанска Банка АД-Скопје беше околу 450 денари од трансакција.Поздрав.
Средив работа, имав веќе сметка во НЛБ само ме интересираше дали се другите поефтини. Инаку прашав во Стопанска и за сумата што ја префрлав, провизијата + трошоците за странската банка беа 1960 денари, во Тутунска завршив работа за 1240 денари комплет.
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
261
Има ли стрелачки клуб во Скопје, ама мислам на стрелање со лак и стрела, не со пушка и пиштол? Од секогаш ми било желба ова. Мислам кога бев помал гледав некои флаери залепени на бандери за некој таков клуб, ама сега по интернетов не можам да најдам ништо...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Има ли стрелачки клуб во Скопје, ама мислам на стрелање со лак и стрела, не со пушка и пиштол? Од секогаш ми било желба ова. Мислам кога бев помал гледав некои флаери залепени на бандери за некој таков клуб, ама сега по интернетов не можам да најдам ништо...
Тука ги имаш потребните информации...Кога пребаруваш, барај стреличарски а не стрелачки клуб.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Каде можам да најдам прибор за нокти (ножички, турпија...) 1583480453856.png за поклон за 8 март
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
20
Каде можам да најдам или порачам пластична или стаклена амбалажа за мали и големи пакувања, од 50гр до 1 кг , шишенца, тегли и такви ствари. Може да ми препорачарате и некој интрернет сајт. .Фала
Јас набавувам од оваа страна, ако сеуште си заинтересиран

 

Kajgana Shop

На врв Bottom