Каде во градов прават најдобро гиро?

П

Пепси_

Гостин
Кај не го прават убаво,па и не знаат салам да го замотат во тоа книгата,пола на мене ќе испокапе пола ќе го фрлам :D

У грчка по 2 ги мавав бе со мерак замотано :icon_lol:
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
952
Поени од реакции
485
Кај не го прават убаво,па и не знаат салам да го замотат во тоа книгата,пола на мене ќе испокапе пола ќе го фрлам :D

У грчка по 2 ги мавав бе со мерак замотано :icon_lol:
у грчка и ја по две мавав секоја вечер милина ....
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Vcera si nemav rabota i kupiv giro od Giro Mamas vo Vero. Nevozmozno!!! Namesto pilesko meso, vnatre imase SAMO koza od kokoska, od pilesko meso ni M. :((((
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Го пробавте новото Гирадико во Аеодром? Го држат двајца близнаци, така и се вика под Гирадико пише кај Близнаците М М. Добро е, до 12.12 имаше промтивно 99 гиро, сега е 135 ден пита гиро. Ме бендиса ептен, не е ниту мрсно, и убаво е склопено, ете пример ќе го земам Мамас во Сити Мол кај што е доста течно но пак е големо. Ова е баш стандарт и сосема доволно е од едно :)
 
A

Avenger99

Гостин
Го пробавте новото Гирадико во Аеодром? Го држат двајца близнаци, така и се вика под Гирадико пише кај Близнаците М М. Добро е, до 12.12 имаше промтивно 99 гиро, сега е 135 ден пита гиро. Ме бендиса ептен, не е ниту мрсно, и убаво е склопено, ете пример ќе го земам Мамас во Сити Мол кај што е доста течно но пак е големо. Ова е баш стандарт и сосема доволно е од едно :)
Кај се наоѓа ова?
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
599
Го пробавте новото Гирадико во Аеодром? Го држат двајца близнаци, така и се вика под Гирадико пише кај Близнаците М М. Добро е, до 12.12 имаше промтивно 99 гиро, сега е 135 ден пита гиро. Ме бендиса ептен, не е ниту мрсно, и убаво е склопено, ете пример ќе го земам Мамас во Сити Мол кај што е доста течно но пак е големо. Ова е баш стандарт и сосема доволно е од едно :)
Се мислам дали да го пробам,го меркам откако го отворија :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.341
Поени од реакции
5.660
Пред месец дена првпат пробав гиро од Гиро беко и не ме воодушеви. Не знам какво треба да е, ама мене месото малце ми горчеше. Лепчето беше натопено во зејтин тоа им е лошо, а ѕаѕикито им е супер.

Е сега лапнав и донер за прв пат од она местото спроти карши грчка амбасада. И донерот ме бендиса ептен. Немаше нешто што ми фалеше, кромидот не се ни осеќаше, лутото и тој белиот сос беа тамам со телешкото. 5ка.

Туку има негде низ Центар, Тафталиџе некоја поарна гироџилница од Гиро Беко? :D
 
Член од
22 август 2006
Мислења
460
Поени од реакции
958
Foodio во центар на улица Македонија, го иам пробано и си е топ, врска нема гирото од Беко.
 
Член од
31 мај 2016
Мислења
18
Поени од реакции
48
vo Foodio e top, mesoto e kvalitetno lokalite sredeni ko so treba i dostavata e 5ka brza i stiga hranata topla :D :D :D
 
S

silmarillion

Гостин
Не се рачуна за "градов" али у Илинден имам јадено добро гиро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom