Каде во градов прават најдобро гиро?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.034
Поени од реакции
194.613
Во Гиро Мамас, пред некој ден јадев. Цена 150, ама затоа, гирото, мх мх! Вкусно потпечено, со сите салтанати, и за мое чудо, големо ми се виде.

Од Гиро Манија не јадам, ми нема вкус месото, а го имам начекано и жилаво, што според мене е гирохулење :) Се знае, гирото треба да е сочно, испечено со мерак, и да не се цеди од мрс.
Кај поточно се наоѓа Мамас, Медеа?
 

PMS

карпошова ќерка
Член од
28 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
17
samo vo giradiko, giromanija i grcka, toa od beko e jezivo, u usta ne se stava
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Нигде богами.. шо знам, не ми е исто како оригиналното гиро у Грција, посебно она од Тумба во Солун...

А за Донер, цареви се во Стара чаршија и Бит пазар.....
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.518
Поени од реакции
5.660
Пред едно 8-9 години во ТЦ. Бисер имаше преубаво и евтино гиро. Само не ми текнува како се викаше.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.319
Кај има убав донер во Стара Чаршија?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.776
Поени од реакции
7.567
Искрено,не.

Ете сега таа замената на Мек Доналдс е грчка најверојатно едно од главните јадења им е гиро,ќе видиме какво ќе биде.

Ако добро памтам, Гудис се нешто слично како Мc Donald's, ми се чини дека немаше баш класично гиро таму.
Споров со името стварно ни влијае на квалитетот на живот :unsure:
:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.034
Поени од реакции
194.613
У Рамстор гироно, у леб го ставаат човече :pos:
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.659
Поени од реакции
267
giraiko na kej baraat 145 za giro. Nesalam!

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom