Каде бевте синоќа и дали се одлепивте или нафуравте лошо?:-)

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
LouWeed напиша:
Toreador напиша:
Adr1anA напиша:
тоа у Капиштец Дуомо или Дуамо се вика??? anywayzzzzz..бев таму и бљак..све некои песници као Gasolina, LaTortura и на крај кога ја пуштија Гергана...фуј..а отидов пошто многу ми го фалеа

глупо е бев и ја....иначе у Њу Ејџ е интересно, ама и цените се интересни... :pos: :pos: :pos:
a bre da ne stoese ti pred vratata ili sakase da kazez cicko lou i cicko garfield ne gi pustija vnatre deka imale kopiljacki bagas so niv... :?: .... :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :wink:
не не напротив...така атмосферата не ми се допадна се сминкерски турбофолкери иначе ако не бевте вие јас не се доближував 300 метри до кафичот. :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
може да се запознаеме...а ти LOU персонал си у Дуомо
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.799
Adr1anA напиша:
А на журката у Стенковец беше многу добро иако можеше да биде попосетена,да не беше истата вечер *последна вечер во Колосеум*бљак
Milo koloseum i Talamasca nemaat nishto zaednichko. Najverojatno pozerite otishle na pozerski nastan pa na zurot ostanale samo vistinskite pocituvaci na trans muzikata, a tie se malku, plus Stenkovec e nova lokacija, ne moze od prviot nastan da bide epten posetena, veruvaj mi, znam kako se odvivase situacijata so Belvi izminatite nekolku godini. Da dojdef i ja ke ti bese bolje veruvaj mi, ti go znam filmot ;) Ajde next time.
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
понеделнички...ама сепак бев во АЊА, времето не чинеше...
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Маракана


се направив леш :pijan: :pijan: :pijan: :pijan:

Понеделник ми е најубаво во Маракана
В.И.П. свират и ненормално добри се

Вчера си нарачав 5 песни и сите ми ги свиреа :D

Само не ми ја свиреа онаа нивната "Одам на Југ"
Ми кажа некоја причина ама не ми текнува зашто не ја свиреа
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
vcrera bev na otvaranje na kafic "Mango" sto se naoga krasi ekonomskoto (Boris) do "Quatro cafe" i si pominav extra,ali zasto imase mnogu narod sednav na separinjata nadvor i smrznav.... :mrgreen: i sega si pijam cajce i se lecam... :pos: :pos: :pos:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Бев у La Fabrique на техно журка и лудница поминав со уште 5 другари, музиката ептен ми се погоди и окапав денсање..... дупц дупц дупц.. :msc3: :poos:
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
бев во МИЛЕНИУМ доста далеку е во Белимбегово..не е лошо...ако си девојка одма добиваш гратис пијачки и ти се удвараат 5 типци најмалку.. :eek:jea: :pijan:
 
Член од
29 април 2005
Мислења
236
Поени од реакции
1
Vcera na saem TAPAAAAAAAAAAAA

Da ne bev napraven LESKO ke zaplacaev od maka

P.S. A sto imalo vo MNT, kakvo tehno i koj pustal?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom