Каде бевте синоќа и дали се одлепивте или нафуравте лошо?:-)

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
smizlicka напиша:
vcera bev na kafe i odlepiv MALCE
Не ми е јасно како може да се одлепи од кафе?
Да не ти ставиле нешто у филџанот додека си била до Ве Це?
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Мистичен напиша:
smizlicka напиша:
vcera bev na kafe i odlepiv MALCE
Не ми е јасно како може да се одлепи од кафе?
Да не ти ставиле нешто у филџанот додека си била до Ве Це?
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Замисли онака, нарачуеш макијато или нес и одлепуеш. И како би изгледало тоа одлепуење? Шмукаш од цевката на глас? Ги прскаш преку цевката тие карши тебе, се качуваш на маса и џускаш со филџанот во рака?

Молам за сликовито објаснување.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Мислам дека немало само кафе таму, ама Шмизличка се срами да каже.

Калигула, оти не стаи инфо како топик на канал или нешо слично, да знаеф ке идеф пак у Прилеп. Првин Апореа и ска, панк, и сл и мн текила па после у Студио.....
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
26
Поени од реакции
1
Caligula напиша:
Vikendov u PP u club STUDIO 54 so Kan..extra zhur..2000 lugje vnatre ushe 1000 nadvor..tutma! Extra vikend..sledniot petok u Kavadarci..bujrum!;)
Mora da iscitiram... site zadovolni.... nie uste pozadovolni... Nareden pat se nadevam pojaka zurka i uste pojak after party :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
26
Поени од реакции
1
Vecerva darko markovski vo Studio 54..... se ostram za jaka zurka... ako pojdam sabalje na rabota ne bilo extra... ako zakasnam pak... LUDO
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
:) vo sto sato vcera razbrafme deka imalo trubaci vo Beograd od Nis na poseta stignafme kasno se bese pijano otepano od nostalgija za minatio odmor top beshe kafanski pesmi coceci krsh vkraj :)))))))) Samo so sega mi e mnogu loso grdo mnogu pijacki bea na kratko vreme :cry:
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
тоа у Капиштец Дуомо или Дуамо се вика??? anywayzzzzz..бев таму и бљак..све некои песници као Gasolina, LaTortura и на крај кога ја пуштија Гергана...фуј..а отидов пошто многу ми го фалеа
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Adr1anA напиша:
тоа у Капиштец Дуомо или Дуамо се вика??? anywayzzzzz..бев таму и бљак..све некои песници као Gasolina, LaTortura и на крај кога ја пуштија Гергана...фуј..а отидов пошто многу ми го фалеа

глупо е бев и ја....иначе у Њу Ејџ е интересно, ама и цените се интересни... :pos: :pos: :pos:
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
њу ејџ се расипа не само цените туку и народот што иде сеа таму е бљак
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
А на журката у Стенковец беше многу добро иако можеше да биде попосетена,да не беше истата вечер *последна вечер во Колосеум*бљак
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Toreador напиша:
Adr1anA напиша:
тоа у Капиштец Дуомо или Дуамо се вика??? anywayzzzzz..бев таму и бљак..све некои песници као Gasolina, LaTortura и на крај кога ја пуштија Гергана...фуј..а отидов пошто многу ми го фалеа

глупо е бев и ја....иначе у Њу Ејџ е интересно, ама и цените се интересни... :pos: :pos: :pos:
a bre da ne stoese ti pred vratata ili sakase da kazez cicko lou i cicko garfield ne gi pustija vnatre deka imale kopiljacki bagas so niv... :?: .... :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom