Кабелските телевизии

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јас ретко гледам телевизија кога сум во Скопје, ама од тоа што гледам најмногу е Дискавери и по малку од ругите инаку и јас се сложувам со Go2Bed дека Зора се катастрофа општо гледано.
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
си гледам нон стоп премиере, еуроспорт, спорт тв, раи 1 и 2, хрт 1 обавезно, FTV, NBA TV ја уклучуваат кажи речи секоја вечер, а најмногу жалам за ХРТ 2 и тие љубавно едукативните:icon_lol: :icon_lol:
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
cartoon network све остало е shit, перење мозок и тоа не за џабе , за пари. (со некои спортски исклучоци)
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
discovery, animal planet, hallmarк, cartoon network, viva се ок, али морам да кажам дека вејке месец дена кабелот од кабловската не ми е поврзан со телевизор, а јас ги фајкам програмиве кристално чисти:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: среќа а?
 

manijak

Full of shit!
Член од
15 април 2006
Мислења
1.219
Поени од реакции
1
Многу ги љубам Sport TV, Eurosport, MTV, OBN, NOVA, Discovery обичната, Discovery Science, HRT 2 али ја исклучија мамата :nerv:, порано ми се свиѓаше и рибарската :), а најомилен ми е Инфо каналот од кабелската :pos:
У секое време можам да најдам нешо за глеање така да задоволен сум од програмите.
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
А бе да,кај мене ја исклучија и Sport TV,а многу јака тв беше...а ако не се Оbn и Nova не знам што ќе гледав.Освен тие ги гледам доста Reality,Discovery,Discovery Science а сега се почесто National Geographic.Многу јаки емисии имаат особено оние Megastructures.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
искрено гледам само Нова и Хрватска 1 , Discovery и тоа ќе му е. па на другиве немит нишо
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Многу слабо гледам телевизија.
Туку приметив дека го нема веќе Хастлер, а таман пред некое време со ВодкаМикс и Гижо снимивме реклама за оваа телевизија :)
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Cartoonnetwork e само закон другиве тешко али добро ми идат нашиве А1 коа има филмови,халлмарк,мтв...вива али сеа вива нешо ја вратија на германската и само за пари ми се натпреваруваат али сакам да ни стаат уше некој (руски по можност за да го глеам почесто дима билан:))
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ретко глеам телевизија. Коа глеам телевизија глеам Private Spice. :) :)
 
N

NeMiRnA

Гостин
nova mi e ok tv 1000 ftv i mtv redovno gi gleam a po nekat i reality tv
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
на која кабелска си, гледам 1000 ја имаш
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
sea kablovskive za niso ne gi biva... dzabe imaat tolku programi koja nikoja nee neso interesna... i mean po cel den ke gledam zivotni, ila pa nekoi operacii, ili nekoi reality slucki.... u sekoj slucaj sakam da ja vratat HRT2.... inace gleam MTV a ne se ni zalam od Nova (osim so imaat mnogu reklami, ali se mora deka se privatnjaci)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
cartoon network rulz :) ja samo toa gleam...neznam eventualno nekad super movies ali retko...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
JeCILaDy напиша:
Јас можам да кажам само дека од шеесетина програми, ништо нема за гледање.
У една реченеица се е кажзано. Баш така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom