Кабелските телевизии

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Na televizija mi e non-stop pusteno VH1, ili eventualno ako ima nekoj dobar film na Nova....drugo nisto ne mi se svigja...
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Eлате во Kичево и да си гледате хрт2 кај нас воопшто не ја ни исклучија. мерак телевизија најдобра.
Инаку Discovery, National Geographic, Nova, HBO, Zone Reality, VH1 i MTV, OBN...
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Marata напиша:
Paaaa od 60 kanali gledam samo VH1, club(hi hi zenska televizija), MTV, Cartoon Network i Nova, se ostanato e katastrofa...a baska kasnam so plakanje min 6 meseci...
Istite gi gleam i jas. Nekogash po greshkan nekoja od nashite i OBN...
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
discovery science nonstop.i naravno balkanskive jer ima dobri filmcinja.
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
BusHav напиша:
Највеќе ми фалат холандските телевизии + со плаво и црвено квадратче,се утепуваа од филмови давање и тоа се некои добри!!!


да да а посебно вечерта беа добри филмовите.....
 

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
kablovskava cadis u centar e sra*e!!!!!!!!
porano si imavme PREMIERE, CANAL +, TELE +, HTV2,POLSAT...
segde kaj so ima nesto asalno za gleanje gasat. a toa za htv2 so ja ukinaa mamu im ebam na tie so im tekna takva glupost!!!
najtop televizija!!!
ali moram da ja predlozam za najtapa tv stanica:
RTCG.....osven poljoprivreda nisto!!!!!!!!
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
ја сум од Струмицам и сум на Кабелнет, на која се сите од Струмица, иначе од програмуите сум задоволен, има околу 37програми ама баш се изнтересни, а најчесто гледам, а1, телка, канал5, балканика, mtv, vh1, бумееранг и cartoon network
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
kabelska imam veke 6 godini. porano gledav Cartoonnetwork sega ic. Sega poveke Discovery posebno civilization (malku pomos za mojata struka) nasite (najmnogu filmovi) arapskiot, tv 1000 hrvatskite i OBN
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Mickey_k напиша:
Eлате во Kичево и да си гледате хрт2 кај нас воопшто не ја ни исклучија. мерак телевизија најдобра.
Инаку Discovery, National Geographic, Nova, HBO, Zone Reality, VH1 i MTV, OBN...
Ви завидувам таму гледав кошарка додека не ни ја исклучија Јадранска лига ги даваа хрватските тимови абе мераци ама глупости ја исклучијаto e to
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
ЗОРА се срање невидено, од 60канали нема ни 10 за глеање нормални :(
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Најчесто гледам Discovery бидејки даваат најдобри емисии како Braniac, Future Weapons.... Иначе сум на КАБЕЛ-НЕТ СТРУМИЦА и има околу 60 канали.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Кабелтел, дигитален пакет. 80 канали со џам снимка. Најмногу гледам FOX basic и FOX Comedy со одлични филмови во секое време.
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Кај мене во Битола, на Моби (читај Телекабел) веќе има 65 програми, доста добри се, сега се сјачаја со Fox LIfe и Fox Crime, нашите Алфа, Сител 3, Jungle tv, Наша тв (иако не е ништо посебно) па скоро сите нови концесионери. Сега кај да е треба да се додади и Sky Net Plus. Бај д веј, да не знае некој дали таа тв оди веќе на сателит? Кога ќе ја пуштат на кабелска?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom