Кабелските телевизии

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Јеби га! :star:
 

Мари

...
Член од
31 декември 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
0
Јас имам 60 програми ама од нив само гледам а1,сител,канал 5,мтв(мислам ова не е мтб туку ем ти ви) и уште некој странски..Аааа да и скај нет
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Не знам зошто има некои спортски програми што немаат врска како на пр. ТРЅ Foot а не ја ставаат македонската СПОРТ4.
Не ми се верува дека бараат по 20 ден. од претплатник,пошто веќе во Битола ја има на БТВ. :toe:
 

NiTr0

ГЛИЦЕРИН
Член од
4 април 2006
Мислења
467
Поени од реакции
4
Jimmy напиша:
Не знам зошто има некои спортски програми што немаат врска како на пр. ТРЅ Foot а не ја ставаат македонската СПОРТ4.
Не ми се верува дека бараат по 20 ден. од претплатник,пошто веќе во Битола ја има на БТВ. :toe:
Верувај ми! Некаде ја има, бидејки сега ја даваат експериментално, до септември или октомври (бесплатно). Но и да се дава со плаќање од Советот за радиодуфузуја нема да ја одобрат во програмските пакети на кабелските телевизии надвор од Скопје, бидејки СПОРТ4 нема концесија (или сега лиценца) за целата територија на РМ.
:toe:
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Не знам шо толку овие кабелските тв се коркачи.
Пр.Првиот натпревар на хрватска со Бразил на СП.. Пуштам нормално на МТВ да гледам,па шарам на полувреме и ко гледам на местото на HRT Plus шибната HRT2. Опа си викам,ја вратија иако знаев дека ќе ја биде само за натпреварот.И стварно,завршва фудбалот и одма по одјавата метваат програма (онака листаат по менито и шибаат HRT plus,pak) абе пичка му матер, ако клаваш,клај ја цело време а не вака.Знам дека не им е дозволено ама што тогаш фајде шо ја кладоа 2 саати. Или прекршваш правила или не!!!:banned:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Mi go smenija Hustler so nekoja si FreeX-Tv. Mnogu e perverzna da mu e**m majkata. Predtoa barem si gleav ubao Adult Movies...
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Што е толку первезно,а?
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
od site kanali so gi ima ja gledam samo hrt , nova , discovery , motors tv i muzickite.
sve na sve 7 - 10 kanali......drugoto sve e gubre
ne znam ama ovie od kadis se pocesto im snemuva kanali
ama internetot e dobar
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
BI GI odbral ....... MTV , eurosport , eden ribarski kanal i EXtream
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Абе треба салам конкуренција за да има јаки програми,вака шо сакаат,то си прават...
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
У последно време најчесто гледам Obn зашто даваат Млади Бунтовници, и интересни ми се.
Иначе ми фали оноа францусконо Канал +, добри филмои даваа.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Највеќе ми фалат холандските телевизии + со плаво и црвено квадратче,се утепуваа од филмови давање и тоа се некои добри!!!
После ХРТ2 фали,исто даваа добри ствари
Од актуелниве скоро ништо не гледам освен Картун нетворк и чат пат нешто онака ќе начекам,ако нема што да се праи!
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
gledam adria,VH-1,discovery,nova a poretko htv,telma,a1,obn i taka sve drugo e za u deponija
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Dzabe e kabelska, nema nisto interesno, malku kanali ima, 90% se dosadni
 

NiTr0

ГЛИЦЕРИН
Член од
4 април 2006
Мислења
467
Поени од реакции
4
Дали во вашите кабелски ги има каналите Viasat History, Explorer i TV1000 Balkan?
Доколку ги има што мислите за нив?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom