КАРАВАНИТЕ НА МИЛЧИН - притисок за премена на името и бришење на идентитетот

Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
едно прашање,нели се плашат овие соросоиди,кои шо работат против нашата држава дека може некој да се најде да му ја скине главата,ако не би сакал да се слуши такво нешто,у воа време без пари народот е револтиран,па дури и му задираш и сржта на идентитетот,и тоа од наши луге,демек,нека не се играат играчки

п.с.а ние како засегнати кајганџии да напишеме некое писмо,до гореповиканите и да го пучтиме на тв,да се позамислат малце,може и да ги заплашиме,некои ке ме осудат,ама веке неможам да ги слушам и глеам,или нека си одат или..........
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
едно прашање,нели се плашат овие соросоиди,кои шо работат против нашата држава дека може некој да се најде да му ја скине главата,ако не би сакал да се слуши такво нешто,у воа време без пари народот е револтиран,па дури и му задираш и сржта на идентитетот,и тоа од наши луге,демек,нека не се играат играчки

п.с.а ние како засегнати кајганџии да напишеме некое писмо,до гореповиканите и да го пучтиме на тв,да се позамислат малце,може и да ги заплашиме,некои ке ме осудат,ама веке неможам да ги слушам и глеам,или нека си одат или..........

Братче ,директно или индиректно од тој сорос во македонија плата земаат околу 20 илјади лугје....па не е едноставно да ги подзаплашиш.

Јас знам луѓе кои преку фондацијата ФИООМ земаат плата ,или преку која се вклучени во најразлични проекти - тие јавно признават дек не се согласуваат со манифестот или политиката ,НО платата за нив значи живот во ова поднебје -така што единствен наш начин е БОЈКОТ и целосна маргинализација на водачите од овој манифест ,тоа и ништо друго !
 
N

n/a

Гостин
Зеко гледа и слуша се...
и искрено многу му го чуди !

Ја чудим !!! :pos2:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Мојот став околу прашањето за името јасно ти го соопштив пред некој ден, и немам намера да се повторувам.
Тоа е во ред, ама мораш да имаш на ум дека сепак ова е форум и не секој гледа во сите теми па по правило да ти го има прочитано ставот, освен тоа не сме ни телепати па да можеме да ти ги прочитаме мислите во секое време, освен тоа единствениот начин за да се дојде до твое мислење однодсно став треба човек да ти копа по историја напостови во надеж дека ќе го најде вистинскио, така да ако сакаш добра дискусија на сите теми на кои си присутен ќе треба да го реафирмираш твојот став на секоја од засебните теми, или во најмала рака да ставиш линк до постот каде што си го искажал тој твој став.
Бидејќи искрено кажано кога некој ќе ми спомне дека тој си го кажал својот став некаде и некогаш а јас не сум присутен и него не го боли ни лево ќоше за тоа што ти не си бил таму е многу несериозно и без почит кон интелегенцијата на соговорникот.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Тоа е во ред, ама мораш да имаш на ум дека сепак ова е форум и не секој гледа во сите теми па по правило да ти го има прочитано ставот, освен тоа не сме ни телепати па да можеме да ти ги прочитаме мислите во секое време, освен тоа единствениот начин за да се дојде до твое мислење однодсно став треба човек да ти копа по историја напостови во надеж дека ќе го најде вистинскио, така да ако сакаш добра дискусија на сите теми на кои си присутен ќе треба да го реафирмираш твојот став на секоја од засебните теми, или во најмала рака да ставиш линк до постот каде што си го искажал тој твој став.
Бидејќи искрено кажано кога некој ќе ми спомне дека тој си го кажал својот став некаде и некогаш а јас не сум присутен и него не го боли ни лево ќоше за тоа што ти не си бил таму е многу несериозно и без почит кон интелегенцијата на соговорникот.
Прашањето од страна на @Bratot во врска со мојот став околу името повеќе беше поставено во вид на провокација, па затоа и одговорот беше соодветен.

Инаку немам ништо против за некој со кого првпат дискутирам по таа проблематика, да го повторам мојот став.
Повели линк
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Dejan];2256034 напиша:
Не можам ова да го сватам, која е цената што родни Македонци да пишуваат вака и да прават вака. Да не се под некаква закана или пак ептен ја сакаат Грција?


Zarem ti ovie mostrumi gi narekuvas Makedonci????? tie treba trajno da se proteraat od Makedonija zaedno so SDSF.
 
S

smart ass

Гостин
Zarem ti ovie mostrumi gi narekuvas Makedonci????? tie treba trajno da se proteraat od Makedonija zaedno so SDSF.
Aбе тури му го на тие тоа се предавници јас незнам шо уопсте разговараме за нивните глупости гледас постојано се појавуват будали со ги подржуват:kesa:
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Na sekoja nivna tribina treba na kloci da se brkaat od salite, netreba nikako niv da im se dozvoli da se doblizat do salite, a kamoli da vlezat vnatre.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Добар “компромис’’ не може да има. “Компромисот’’ може да биде добар само за Грција. За нас останува само “компромис’’ по секоја цена. Според тоа, овде не гледам разлика.

П.С.: Ова сум го кажал повеќе пати и ќе го повторам уште еднаш. Моментот кога името стана услов за влез, “компромисот’’ се претвори во ултиматум. Си правиме противуслуга што сеуште го користиме тој збор.
Molim te ne mu objasnuvaj nisto na ovoj izrodov, toj ne e vreden da se objasnuvas so nego, toj znae samo da mu go pusi na B.C.
 
Член од
25 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Na sekoja nivna tribina treba na kloci da se brkaat od salite, netreba nikako niv da im se dozvoli da se doblizat do salite, a kamoli da vlezat vnatre.
A zoshto toa ne se pravi?

Vakvi luzeri na edno mesto nemam videno do sega, koj od koj upm.
Dovolno e po eden shamar da im udri chovek i ke gi napolnat gakjite, ebati drzhavata.
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
259
Поени од реакции
184
lekot vo demokratska drzava kako nasata za ovie izrodi e samo i samo bojkot na se sto e so niv povrzano zaoa sto odvaj oni cekaat da ima nekoj incident za da ja ocrnat makedonija i vladata za nedemokratija zatoa nema potreba vise da diskutirame na ovaa tema
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
11
Јас кога ќе видам натпис од овие, си велам:
пфф Коља... го знам кој е...
пффф Бушавиот
пффф геро кој од денес благодарение на еднооки е супер херој БЛОГеро
и така :)
lekot vo demokratska drzava kako nasata za ovie izrodi e samo i samo bojkot na se sto e so niv povrzano zaoa sto odvaj oni cekaat da ima nekoj incident za da ja ocrnat makedonija i vladata za nedemokratija zatoa nema potreba vise da diskutirame na ovaa tema
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Јаки демократи на отворени трибини за европска македонија ти бараат покани.
А кој има покани ?
Тие што ќе покажат на мобилен call from Greece, grandmother Bakojani.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom