И официјално, Љубе најави формирање на партија

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
neka mu e so srekja samo na raat da ja ostavi vmro dpmne.

neli ke barase kongres za smena na ``privremeno`` rakovodstvo , a nekoi tuka vo gradi se mavaa poneseni od intrigite na ljube demek vo partijata umirale po nego.

ljube sreken ti pat!
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
neka mu e so srekja samo na raat da ja ostavi vmro dpmne.

neli ke barase kongres za smena na ``privremeno`` rakovodstvo , a nekoi tuka vo gradi se mavaa poneseni od intrigite na ljube demek vo partijata umirale po nego.

ljube sreken ti pat!


ОД партијата веќе одамна му кажаа „СРЕЌЕН ПАТ„...Направија што можеа и сега Љубе е слободен како ПТИЦА...веројатно ќе се ШУЊА во Македонската политика извесно време, како и да е прашање е дали ќе опстои до наредните избори, а и многу ме интересираат кадровските решенија во партијата...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Да живее ВМРО-МЛЕЧНА!!!!:vozbud:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ќе ја доживее судбината на Тупуркоски,Петкоски...1-2 г. ќе биде во облаци,а после силен пад на земја.
не заебаај кој високо лета...ДОООЛГО паѓа..., гледај ги БЦ , па Тито...оној од Петковци...:) за Тупурко незнам...изгледа сепак не ја научил аеродинамиката на мајски бумбар... :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
Ljube bratu, ne sum ja slusnal vesta deka si resil da pravis partija.Ja pravis istata greska sto ja napravija mnogumina pred tebe. (Ljubco, Dosta,Marjan itn). namesto da ostanes vo partijata na koja pripagjas i koja si ja gradel so svoi race ti ja napustas i im ja prepustas na tie koi go unistija mitot za VMRO DPMNE. Ke zavrsis za kratko vreme kako i tie pred tebe. Vrati se vo VMRO DPMNE. Tamu treba da se vodi borbata za vrakanje na sjajot na nacionalnata,desno orientirana,demohristijanska,narodna partija koja ja sakavme i za nea se borevme.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Ljube bratu, ne sum ja slusnal vesta deka si resil da pravis partija.Ja pravis istata greska sto ja napravija mnogumina pred tebe. (Ljubco, Dosta,Marjan itn). namesto da ostanes vo partijata na koja pripagjas i koja si ja gradel so svoi race ti ja napustas i im ja prepustas na tie koi go unistija mitot za VMRO DPMNE. Ke zavrsis za kratko vreme kako i tie pred tebe. Vrati se vo VMRO DPMNE. Tamu treba da se vodi borbata za vrakanje na sjajot na nacionalnata,desno orientirana,demohristijanska,narodna partija koja ja sakavme i za nea se borevme.

Ироничен си или не го пратеше Љубе во предизборната кампања...???
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
Ироничен си или не го пратеше Љубе во предизборната кампања...???
Mnogu sum seriozen. Mnogu vnimanelno ja sledev negovata kampanja i mislam deka ke izgori kako " suva treva". nema da zavrsi nitu kako belosvetskite prevaranti kako sto se Petkovski drugarot Tito i Cile.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
А што Брат Љубе не го откупува млекото на сточарите за да прави слатки? Ем ќе им овозможи егзистенција, ем бизнисот ќе му цвета, ем додека ги пече слатките може и партија да си формира.:toe:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
179
Поени од реакции
3
mislam deka ne e nishto ne ocekuvano shto ce iznenadi nekogo.
l-boshkoski za zjal stana ushte edna marioneta vo racete na b-crvenkovski.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Партијското знаме ќе биде бело како млекото на Шведмилк.:smir:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Mozi za brzo nema da ja padni vlasta ama ke bidi opozicija znaci so partijata na Ljube SDSM odi vo Istorija.Pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom