Karlos sakalot
Поени од реакции
43

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • M
  Се разбира дека се убедени во тоа што го пишуваат исто како што ние сме убедени во тоа што го пишуваме.Нормално.Само треба да се внесе европско однесување.Никој да не си дозволува на друг да му кажува што е како треба да се чуствува
  M
  Hah.Prijatele nemam nisto protiv niv navistina.No imam protiv ovaa psiholoska vojna koja se vodi protiv nas.Se saka da ni se ubie duhot deka nie makedoncite sme istorisko kopile rodeno 1944,od neznaen tatko.I sega poradi toa sme isfrustrirani,agresivni,varvari vinovni na se i deka ne go gledame problemot deka e vo nas.Ovaa psiholoska vojna e mnogu polosa otkolku realnata
  :)
  Друже океј е се и јас те сваќам, па дури и не ми смета доколку ги браниш србите, секој си има право на свое мислење колку и да тоа не би ни се допаѓало на нас другите.

  Меѓутоа кога станува збор за признавањето на Косово најискрено мене ми беше мило, не за друго туку затоа што откоа знам за себе они не ни дозволуа да чествуеме на Прохор Пчињски или ако дозвола ќе ги омаловажуа нашите кој ќе отида таму. Па поради тоа беше направен меморијалниот центар во Пелинце достојно да им се заблагодариме на тие кои се залагале за слободна и независна Македонија.
  А факт е дека го признавме под притисок на малцинството у Македонија без оглед колку и тоа на нас Македонците не ни се допаѓа.
  Ако една Црна Гора го призна Косово која до вчера што се вели беа у иста држава па што ние да испаднеме поконструктивни кон србија.
  Ајде сега поздрав и секое добро.
  Работата е во тоа што на нашите таму не им било дозволено да ги носат дресовите/маиците на кои пишувало Македонија и на официјалното претставување на таблата на која требало да го пишува долгото име пишувало фиром!

  Финтата е дека сето ова е направено по барање на грците, значи они побарале воопшто да не биде спомнат зборот Македонија!
  Само да ти кажам, да не реплицирам на темата.
  Ние во ООН членуваме под името The former Yugoslav Republic of Macedonia а не како фиром или пјрм или било која трета кратенка.
  С
  хехе...само обожавател и љубител на таа работа...се надевам ке успеам за 5-6години да влезам во ЕСЗ-ТИГАР... еве ти тема за специјалните единици,разгледај ја

  http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=14486&page=10 и пиши нешо:D
  С
  хехех нормално...зверови се!!! да не имаш/можеш да ми најдеш амблемот?? плаќам/частам за амблем од нив,или онаа блуза одпозади со голем амблем..прашај ако можеш, плаќам/частам за тоа..поздрав
  С
  еј здраво,гледам волк на аватар,и амблемот на единицата ВОЛЦИ...имаш нешто врска со нив,или заинтересиран??поздрав пиши...
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom