Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Во ред е тоа...Пеналот беше пенал, не викам не...Ама Ибра што ја фати со рака ја фати(судиска грешка беше) не виде..А за пеналот беше што беше!!!Не сме почнале со Милан чекај:helou:
Сега не врти и ти муабети.. Беше не беше.. :helou:


јас..
тоа со Цезар ич не го мешај.. немаше никаква врска од пенал. ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.729
Поени од реакции
43.936
@ Jaс . . .Извини али незнаев дека Морати е помоќен од Моџи и од Берлускони ( премиер на Италија ) , очигледно уживаш да си режираш филмови исполнети со сопствена фикција и нереалност .
Да беше толку моќен немаше да чекаат 16 или 17 години ( не е ни битно ) за да освојат титула или еве 10 години , со оглед на фактот дека Морати е на чело на Интер од 95та година. Ај сеа пресметај после колку години од доаѓањето негово Интер освојуваат титула .

Цел свет знаеше и знае како Јуве доаѓаа до Титули , само го поставуваа и прашањето зашто не беа вратени во најнизок ранг на натпреваривање ко што беше случајот со Фиорентина ( која да те потсетам беше исфрлена ради финанскиски скандал , не поради купување на Титули и усерување на цело едно првенство неколку години по ред ) . A и да те потсетам , Јуве беа исфрлени со факти , со докази , е сеа со оглед на твојата бујна фантазија или Морати ги подметнал , или го глумел Моџи по телефон као договора местења ( Иам слушано дека Морати имал огромен Талент за имитација на други гласови а и воопшто личности , имал добивано голем број на признанија за истото ) .
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
а ниедна промена не е лесна. особено кога знаат дека дека титулата им е загарантирана и дека пред да играат со интер знаат дека интер ке биде ослабнат од судиите. и одеднаш бум ...... нема веке местење нема веке купување судии .... нагла промена нема што. види чудо треба да се игра футбал за да се победи
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Колина го праеле најдобар од маркетиншки причини???:pop:Господе, што не ќе видиш на форумов!И до кога само судиите ќе ти бидат криви за неуспесите на твојот тим!!
... кога еден судија како Колина ја отценува така реакцијата мора да има нешто, да се надеваме дека нема пак да се оцрни Сериа А, иако правдата треба да е задоволена .
Се чудев зошто навивачите на Јуве го бранеле толку Колина...

Ми стана јасно...
ГазетаДелоСпорт напиша:
Донеодамна најдобриот судија во Италија, Пјер Луиџи Колина, знаел за нечесните работи на директорот на Јувентус, Лучијано Моџи, но не бил директно вклучен во аферата со лажирање резултати, пишува италијанската "Газета дело спорт". "Колина од првиот ден знаеше се. За тоа го известија челниците на Милан, кои се обидоа да го врбуваат за себе, за да можат некако да му парираат на Јувентус. Нашиот најдобар судија не сакаше да учествува во тоа, но сосема е сигурно дека до детали беше запознат со се што се случува", пишува "Газета". Во текстот се наведува дека Колина најпрвин не му верувал на водството на Милан, но подоцна потврдил дека се во право.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Се чудев зошто навивачите на Јуве го бранеле толку Колина...

Ми стана јасно...
ееее кај се сега навивачите на милан и јуве со нивните факти и аргументи и високо интелигентни дебати за кој има докази
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Мислам Интер тепа 2-1....:pos2::pos2::pos2::pos2:или 3-2
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Па нормално дека не за 30 години. Милан не е Интер да прај паузи од по 30 години. Милан редовно си освојува титули, си го полни плакарот. Прашањето е кога Интер ќе го стигни Милан, тука одговорот е никогаш.

А Милан ќе освои калчо кога ќе има помалку вакви претенциозни одлуки на судиите, без разлика во чија корист и да е. Не тврдам дека се намерни, ама по некоја „случајност“ таквите грешки досега беа само во штета на Милан.

Истотака треба да биди исполнат уште еден услов кој е многу поважен. Сите играчи да се фит, лани фалеше цела стартна одбрана, годинава нападот (Роналдо и Пато). Шо е грешна проценка на стручнио штаб.


На другарчето над тебе фокси рокси нема ни да му реплицирам, нема да разбери а јас ќе си го ебам времето. Зошто судејќи по постот, никот и други индикации станува збор за класичен пример на инфантилност со доза на блага ретардираност и отсуство на елементарна интелегенција.

А на снимката и на двата наврати имаше чист пенал. Само незнам шо докажва? Јувентус ни беше познат на сите. Демек сеа оти Јуве местеше, сега се шо прај Интер е оправдано. Потсвесно признаваш дека немаше пенал.
Ај бе чим запнавте на овие 3 бода од дуелот со Парма,на крајот на првенството ако Интер има само 3 бода повеке од Милан тогаш за мене Милан се шампиони,ама ако пак има над 20 тогаш...
Болдираново од каде?Потсвесно да не ти напишав на мсн?Ја тупиш на пати само да за си ти во право,овде не си.Пенал имаше (дали ја галеше или ја лижеше исто ти се фаќа) вториот гол на ибра чист беше,зошто плачеш?Зборуваш за фит играчи :) Интер демек сите фит ги има?И то Патко ми го спомнуваш ко да тој ке изигрува некој ебан фактор ова сезона,чекај од другата од него.И ке видиш како милан ке прајт паузи подолги од 30 години.
2-1 го кркавте и почнаве лига на шампиони лига на шампиони,мене куре ме боли за тоа важнно сеа патите,се извавате дека 3 утакмици имате помалку од кои 2 ке ви се нерешени или евентуално,(ке те цитирам тебе ’’Пато магија,Кака асистенција Џила гол’’ (или така нешто) ) ке постигнете гол на последните минути и ке тепате и за тебе најважно се трите бода нели?Па и за мене тоа е најважно вие ако немате друга работа јадејте локуми за интер.
И да тоа за Интер не тербаше да е пенал,знаеш што требеше да се суди Пенал,ова:
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=3N7maLxoW9g[/MEDIA]
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Добро сеа вие лудило ќе глумите. ДА имаше игра со рака, земено во предвид дека Коуто признал иначе јас со очи такво нешто не видов. Ама НЕ немаше пенал и покрај тоа. Разберете го ова и не глумете ретардираност.

И не ми објаснувај за Милан шо како, мене битно убо ми е, убо ми било, најубо од сите кои не навиваат за Милан ами навоваат за кој и да било друг тим последниве 20 години. Во овај период Милан практично доминира на фудбалските терени, не прајме муабет за една утакмица или за една полусезона, јас ти прам муабет за две децениска светска фудбалска доминација. То е Милан, пример за како треба да изгледа фудбалот, Милан создава играчи, ги прави легенди, Малдини, Барези, Шевченко, Руи Коста, Кака, Пирло, Гатузо ..... то збора за големината на тимот. Титулите зборуваат за големината на тимот, однесувањето, стилот, гордоста. Тие се мерила за квалитет и за почит. А не пола сезона.

Ова е за Милан накратко, а Интер не постои. Интер за мене е тим како Сампдорија, како Болоња и поразот од Интер за мене е ист како онај против Емполи или Палермо. Со мала разлика шо повеќе ретардирани инфантилни испрдоци за некаква имагинарна доминација че слушнам. Јас така ги доживувам Интер, а тебе и другите како навивачи на второкласен тим потполно ве разбирам. И имате право да му се радувате на победата над актуелниот светски и европски супер шампион, тие моменти се максимумот за екипи како Интер и др.

Чао, пријатно.


П.С. Димче не напинај брат со снимката. Ти кажав имаше снимка на стримот шо го гледав, некоја си кинеска телевизија секогаш на неа гледам Милан редовно го дават има двајца водители едното паше има дрес од 93-94 негде Mediolanum пиши на него. Ако некој гледаше на стрим нека потврди, снимка не можам да најдам и немам време сеа да барам оти ти досадваш. Сакаш вервај сакаш не вервај, немам корист да те лажам.

Иначе на клипчето шо го кладе појол Џилардино требаше да падни 2 чекори порано или ич да не паѓа. Таман не ја допре топката одбранбениот, чис пенал ќе беше. Најглуп е вака ко ќе паѓа, ама му свират судите, пенали помалце ама слободни му дават за безвеза, а слободен + Пирло = прекрасен гол.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Добро сеа вие лудило ќе глумите. ДА имаше игра со рака, земено во предвид дека Коуто признал иначе јас со очи такво нешто не видов. Ама НЕ немаше пенал и покрај тоа. Разберете го ова и не глумете ретардираност.
Игра со рака во шеснаесетник, без разлика дали е намерна или ненамерна, се санкционира со пенал. А ако судијата оцени дека е намерна, се санкционира и со картон.

Иначе, немаше игра со рака и нема човек што ќе ме убеди дека со рака ја удрил Коуто.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Игра со рака во шеснаесетник, без разлика дали е намерна или ненамерна, се санкционира со пенал. А ако судијата оцени дека е намерна, се санкционира и со картон.

Иначе, немаше игра со рака и нема човек што ќе ме убеди дека со рака ја удрил Коуто.
Абе брат гледај сеа.. од шо мака Коуто признава после.. или Матераци му се јави му вика ќе те пукнам од ќотек ако не признајш.. хехеех




Синдикат..
Никој до сега не рече дека Интер е мал клуб, види ги и последните неколку сезони, разлика помеќу Интер и Милан на табеа над 30 бода.. Ако Интер е од типот на Емполи и Сампдорија значи Mилан е како Тернана или Ленгнано..
Ако за цел свет Интер е еден од најголемите фудбалски клубови, еден од 10 топ клубови во Европа значи во тебе е проблемот!
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Абе брат гледај сеа.. од шо мака Коуто признава после.. или Матераци му се јави му вика ќе те пукнам од ќотек ако не признајш.. хехеех
Баш и во тоа е проблемот.
Без разлика на се сите оние што ја гледаа утакмицата знаат дека немаше игра со рака, а најмалку пенал.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Баш и во тоа е проблемот.
Без разлика на се сите оние што ја гледаа утакмицата знаат дека немаше игра со рака, а најмалку пенал.
Не беше баш така.. спорна беше ситуацијата и не можеше да се види дали е или не е.. па со признавањето ситуацијата треба да се реши.. не знам шо запнате толку за тоа..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom