Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Чиа семе 100 грама бренд Вита во КАМ 17 денари, во Тинекс бренд Виталија 40 денари и од некој друг не видов кој - 75 денари, исто 100 грама. Луди се, или?
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
362
Поени од реакции
810
Еее го затворија, изгледа сепак повеќето би одбрале Fitness :)
Нормално дека ќе го затворат кога лупнале цена на палачинка 300 денари. :eek:

Фитнес Хаус има добри јадења, ама малце скапичок е.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Чиа семе 100 грама бренд Вита во КАМ 17 денари, во Тинекс бренд Виталија 40 денари и од некој друг не видов кој - 75 денари, исто 100 грама. Луди се, или?
И со јаткастите е иста приказна.
Индиски ореви, бадеми, лешници во Тинекс ти се 90тина денари за 100 грама, во Кам и Стокомак 55-60 денари за 100гр.

#Госакамкамвопоштенскосандаче :D
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.125
Поени од реакции
8.930
da preporacate nekoj sajt, so ima dobra baza na podatoci za nutritivni vrednosti na hranata?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Има ли некое решење,замена за стек и белки.Само две недели а веќе не можам да поднесам да ги јадам.Немам многу време за готвење,има ли нешто спремено?Нешто за слабеење,убаво ми тргна со стекот и белките,али не се трпат
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Има ли некое решење,замена за стек и белки.Само две недели а веќе не можам да поднесам да ги јадам.Немам многу време за готвење,има ли нешто спремено?Нешто за слабеење,убаво ми тргна со стекот и белките,али не се трпат
А зошто белки?
Јас јадам и: свинско удина/кременада, многу риби (сардина, папалина, ослич, скуша, туна, полок, речна свежа, јајце исклучиво цело не фрлам жолчки (2-3 пати неделно по 3-4), грав, грашок, леќа, урда, сирење помала количина, мисиркино чат пат, говедско кога не ме мрзи да го правам, копани, дроб.
Автоматски споено мислење:

П. С за слабеење пази ги калориите, кардио, ако можеш intermittent fasting.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Има ли некое решење,замена за стек и белки.Само две недели а веќе не можам да поднесам да ги јадам.Немам многу време за готвење,има ли нешто спремено?Нешто за слабеење,убаво ми тргна со стекот и белките,али не се трпат
Ништо неможи да го замени пилешкиот стек и белките. Можиш да додајш веј протеин но најдобар процент на амино киселини имаш во стекот и јајцата.... За да нетие досадна исхраната, додај риба, веј протеин, телешко месо.....
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Има ли некое решење,замена за стек и белки.Само две недели а веќе не можам да поднесам да ги јадам.Немам многу време за готвење,има ли нешто спремено?Нешто за слабеење,убаво ми тргна со стекот и белките,али не се трпат
како што ти пишаа погоре ниту стек ниту белки не те прават по слаб или со повеке мускули, ако сакаш да ослабеш треба да се храниш здраво + вежби, е што значи тоа здраво почепкај го форумот ама тоа не значи секој ден да јадеш белки и стекови.
И ако и стек и белки се одличен извор на протеин и еве некој како @martin01 ги преферира ама пак тоа не значи дека сите мора да ги јадат )
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
како што ти пишаа погоре ниту стек ниту белки не те прават по слаб или со повеке мускули, ако сакаш да ослабеш треба да се храниш здраво + вежби, е што значи тоа здраво почепкај го форумот ама тоа не значи секој ден да јадеш белки и стекови.
И ако и стек и белки се одличен извор на протеин и еве некој како @martin01 ги преферира ама пак тоа не значи дека сите мора да ги јадат )
Е добро штом така,штом не ме прават послаб,ке престанам да ги јадам :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom