Искуства со полицијата!

Сте имале ли искуство со полицијата?


  • Вкупно гласачи
    311

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.435
Пази, се заебаваш, а ти си тој кој живее во земја каде полицијата тепа и убива деца и има право на фашистички режим, а јас живеам во либерална земја, каде можеш да имаш секаква комуникација со униформираните лица и при тоа да не наебеш. Погоди кој е заебаниот, а кој се смее позади монитор и крка пуканки. ;)
Пази, викаш секаква. Иди дери се во Америка или Англија или Германија. Барем сега има Јутјуб, гледаме како праат цајканите низ светот, не сме до толку затуцани како што викаш мајка му стара.


Мислиш ли дека со право постапиле што го пуштиле тој?
Ако да, тогаш ОК
Ако не, требале и дечко ти да го соберат за попречување на службено лице
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.975
Поени од реакции
35.650
Еве ви една сочна. :D

Февруари 2012 година , со една колешка од факс аплициравме за work and travel во Коузон , и требаше да одиме во Скопје во канцелариите. Имавме работа 2 дена таму па за да не се враќаме и утредента пак да одиме , останавме да спиеме во станот на татко и во Скопје. И излеговме вечерта на журка кај другари што студираат во ск , и на враќање 2-3 часот после полноќ за да го фати зеленото нагазува на гаста и во тој момент светнува црвено и поминавме на црвено. За 20 секунди одма позади нас се оклучи сирената и застанавме. Доаѓаат типците , двајца беа и ја тераа да дува , па ај и јас дував безвеза не ни возев , па пишаа казна 400 евра и сакаа да и ја земат возачката. Колешка ми , која патем курвица во душа почна да флертува со нив , и следното на што се сеќавам беше колективна распаљотка на водно во нејзината кола , додека јас мрзнев на -10 надвор , клетите не ме пуштија ни во полициската кола да седам. :pos:

Така си спаси 400 евра плус возачката , па дури беа љубезни и едниот ја возеше нејзината кола на враќање до дома бидејки бевме пијани. :pos:
 
A

AnFem

Гостин
Пази, викаш секаква. Иди дери се во Америка или Англија или Германија. Барем сега има Јутјуб, гледаме како праат цајканите низ светот, не сме до толку затуцани како што викаш мајка му стара.


Мислиш ли дека со право постапиле што го пуштиле тој?
Ако да, тогаш ОК
Ако не, требале и дечко ти да го соберат за попречување на службено лице
Значи не знам што направил приведениот, на кој начин го нарушил јавниот ред и мир...
И јас очекував да го соберат, затоа станав да разговарам со полицајците, да ги убедам дека јас ќе го држам под контрола и да не го приведуваат... А овие ги пуштија и двајцата. :confused: Во Македонија, на пример, не само што ќе бидеш приведен ако повишиш тон на службено лице, туку и ќотек ќе изедеш... Уште не можам да поверувам дека доживеав и овакво искуство.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Синоќа за прв пат имав позитивно искуство.

Седиме во еден бар и гледаме како доаѓа полиција и приведува еден момак поради нарушување на јавен ред и мир. Бевме малку повеќе запиени, а либето знае да биде агресивно кога е пијанко, им рипна на џандарите и почна да им се дере: Кој ви даде право така да киднапирате луѓе?
Им се изнавика добри две три минути, насилно им го зема момакот од раце и на крај полицајците го пуштија приведениот и почнаа да му се правдаат и извинуваат на мојов. :eek: Помислив дека ми ставиле дрога во сокчето и дека халуцинирам, навикната на однесувањата на македонската полиција...

Што ти значи солидарност и покажување заби... Нешта кои нас ни се потребни светлосни години за да ги добиеме.
Анфем, има тука многу повеќе отколку што изгледа. Џандарите виделе дека ти си тука и препознале кадар кој може да ја држи ситуацијата под контрола. Најлогичен заклучок што можеле да го извлечат е да те остават тебе да ја контролираш ситуацијата, за добро на општеството, градот и плантетата.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Возам со кола,камен пијан.Ме запираат полицајци,двајца без крајслер-пешадија беа.Ни возачка ни сообраќајна ни нишо не побараа.Ме прашаа кај идам,за да ги префрлам до негде.Јас пијан,они двајца попијани од мене.Си пуштивме Зона М1 по пат,башка и со едниот се договорив за половни гуртни за фиат.Добри дечки се погодија.
 
D

dystopian

Гостин
а либето знае да биде агресивно кога е пијанко, им рипна на џандарите и почна да им се дере: Кој ви даде право така да киднапирате луѓе?
Им се изнавика добри две три минути, насилно им го зема момакот од раце и на крај полицајците го пуштија приведениот и почнаа да му се правдаат и извинуваат на мојов.
И после зошто имигрантите го запалија Стокхолм...

Се сеќавам кога беа протестите, прочитав дека полицијата комплетно се повлекла и ги оставила да дивеат, за да не ги изнервираат уште повеќе...

:vozbud:
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Еве ви една сочна. :D

Февруари 2012 година , со една колешка од факс аплициравме за work and travel во Коузон , и требаше да одиме во Скопје во канцелариите. Имавме работа 2 дена таму па за да не се враќаме и утредента пак да одиме , останавме да спиеме во станот на татко и во Скопје. И излеговме вечерта на журка кај другари што студираат во ск , и на враќање 2-3 часот после полноќ за да го фати зеленото нагазува на гаста и во тој момент светнува црвено и поминавме на црвено. За 20 секунди одма позади нас се оклучи сирената и застанавме. Доаѓаат типците , двајца беа и ја тераа да дува , па ај и јас дував безвеза не ни возев , па пишаа казна 400 евра и сакаа да и ја земат возачката. Колешка ми , која патем курвица во душа почна да флертува со нив , и следното на што се сеќавам беше колективна распаљотка на водно во нејзината кола , додека јас мрзнев на -10 надвор , клетите не ме пуштија ни во полициската кола да седам. :pos:

Така си спаси 400 евра плус возачката , па дури беа љубезни и едниот ја возеше нејзината кола на враќање до дома бидејки бевме пијани. :pos:
Ова би го класифицирал како позитивно или негативно искуство? Чисто заради статистиката :)
 
Член од
9 септември 2013
Мислења
159
Поени од реакции
73
Пази, се заебаваш, а ти си тој кој живее во земја каде полицијата тепа и убива деца и има право на фашистички режим, а јас живеам во либерална земја, каде можеш да имаш секаква комуникација со униформираните лица и при тоа да не наебеш. Погоди кој е заебаниот, а кој се смее позади монитор и крка пуканки. ;)
Ако сватив добро живееш надвор од Македонија,ако е бистина мојава претпоставка блазе си ти.Фашистичкиот режим го спроведува власта,а и таа го укинува,истото ова го напиша само да го објаснам затоа што ќе треба да го поврзам со останатиот дел од коментарот,македонската полиција е стадо кучиња,мецки и пијани вилци кои со директива на некој од високо тепаат и убиваат.За пример ќе ја земам србија која на секој километал во секој град стои по еден полицаец,како турист спрема мене беше покултурен отколку нашиве кои се плашиш да им преречеш да не те убијат,но незмнам како комуницираат со своите сонародници или пак за пример ќе го земам Египед каде војската изврши државен удар поголемиот дел од полицијата се сврте против режимот.
А последнава реченица не ти се совпаѓа баш со текстот,самата се зафркна,ама добро станува збор за 2.30 часот ,па и мене ми се има случено нешто вакво.:)
П.С.Ако станува збор за македонската полиција не би можел да поверувам,поради горе и погоре наведените причиниo_O
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Седам така со другарчиња в кафич во времето кога се правеа рации со цел да фатат дрогичка, малолетници и така натака. (и ние малолетници по 15 пилиштари)

И се палат ламбите, се затвораат врати демек рација. Музиката се запира и влегуваат 5-6 џандарчиња со 2-3 инспектори.
Ко се погодува еден од инспекторите, човек кој ми помогна во склопување на конфигурацијата од компјутерот и кој ми го одржуваше чат пат кога ќе го зафркнев. А ко за некоја случајност тој ден го имав нешто багосано и не тераше ко шо треба. Срам несрам, му викам-Абе Џокац, вака и вака ме заебава чудово.
-Како бе така, оди земи лист од кај шанкерине.
Појдов зедов, му кажав шо е како е. Овој почна да ја запишува целата постапка како треба што треба да кликнам, да избришам, да дефрагментирам. Цајканиве гледам зеле 3-4 души и излегуваат постепено, а овој им вика, почекајте ме надвор идам за некоја минута. И така ми го начкрапа решението, јас си појдов дома и го попрајв компјутеро.
Ете искуство со полицијата.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Пред малце, имаше тепачка пред кафичо, бааги голема и полиција дојде. И ја ги видев. И они ме видеја. И така.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
^ и ние така со @ ~2A , на плоштад едни босанци 5 против пет лом се направија, полицијата дотрча ама не влегоја среде тепачка туку почекаа да се замаваат сите и потоа ги неутрализираат бацињата. добра тактика ама во таква гужва(детенце настрада) треба малку поефективно и побрзо да се спречат таквите испади на сељаците од ропотово и околината
 
2

~2A

Гостин
^ и ние така со @ ~2A, на плоштад едни босанци 5 против пет лом се направија, полицијата дотрча ама не влегоја среде тепачка туку почекаа да се замаваат сите и потоа ги неутрализираат бацињата. добра тактика ама во таква гужва(детенце настрада) треба малку поефективно и побрзо да се спречат таквите испади на сељаците од ропотово и околината
Заборави да му напоменеш летаа боксови, а и портокали и јаболка. :icon_mrgr:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Negativno iskustvo.Alfi me pretresoa na sred ploshtad zavchera... Si idam so slushalki na ushi i dvajca so znachki mi se priblizuvaat. Edniot beshe drzok.. mi vika ako ti najdam trava rukite k ti gi iskrsham. Ja onaka zbunet, lugje pominuvaat me gleadaat, na ovie govedava valjda sumljiv sum im bil..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom