Интересни статии

Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.155
Поени од реакции
374
Не само што му ја тргнале туку и го банирале за спамирање!

Јас напишав опен летер со барање да го одбанираат па ако сакате да се потпишете тука
привремено е баниран на 2-3 дена.
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
привремено е баниран на 2-3 дена.
знам брат видов дека е temporarily но мораме да извршиме притисок...вака ќе не банираат за секоја глупост а циганиве ќе ни се ситат и ќе не навредуваат
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
36
Поени од реакции
0
А

Ајсшутер

Гостин
Да ама види како ни ја шлакнаа на нас Србите:helou:
Види србите ако рачунаш пример 30 души, нормално е да не очекуваме потполна подршка им кажав јас убаво ако сакате и од нас подршка размислете добро оти нема да им биде исто да граничат со 4 непријатели, така да мене не ме загрижуваат они туку они треба да бидат загрижени, колку и да кажуваме види на suggest-от колку имаат гласано за нас а колку против нас.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.207
Поени од реакции
5.164
Се избламира типот,објави глупост и никој освен 2-3 будали не му ја гласа.:pos2:
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
уште пред да ги прочитам коментарите не очекував ништо поинакво, ние и Хрватска како прво и прво не граничиме во РЛ така што сме немале за што да не се согласуваме или недај боже да војуваме едни со други, плус едно време сме живееле во иста држава така што гркот што ја напишал статијата може да си ги изеде г..... што си ги напишал и да потоне во земја од срам:kesa: што никој не му го рецкал артикалот.

Или е неинформиран или е ГЛУП.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
395
Поени од реакции
23
Види србите ако рачунаш пример 30 души, нормално е да не очекуваме потполна подршка им кажав јас убаво ако сакате и од нас подршка размислете добро оти нема да им биде исто да граничат со 4 непријатели, така да мене не ме загрижуваат они туку они треба да бидат загрижени, колку и да кажуваме види на suggest-от колку имаат гласано за нас а колку против нас.

Не не ги рачунам така. Има повеќе од 30 души што се со грциве, плус на секоја нивна статија во врска со Македонија гледам дека се против нас. По твојата логика има 30 хрвати што се со нас што воопшто не е точно. Батали го suggest-от за додавање на Македонија таму гласаше кој ќе стигне, таму и грци гласаа за нас. На србите нема да им биде проблем да граничат со 4 непријатели големо население имаат за разлика од нас кои ќе бидеме малце. Така да ние треба да бидеме загрижени:smir:
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
А знае ли некој воопшто како оди примањето во воените сојузи?

На србите нема да им биде проблем да граничат со 4 непријатели големо население имаат за разлика од нас кои ќе бидеме малце. Така да ние треба да бидеме загрижени:smir:
Па секоја држава кога ја ставиле биле малце на број. Србија може сега има 13 и нешто илјади жители ама не пред многу месеци останаа на 2 региони, па тоа им беше одлична реклама за играта. Исто така и Грција кога беше скоро целата освоена од Турција одлична реклама за играта за сега грција да има дупло повеќе жители од Турција.
Дури и да не ни оди добро на почетокот, не дај боже да изгубиме некој регион дури тогаш ќе имаме добар бејби-бум:)

Во секој случај, се` е подобро отколку да не нема во игарава и вака да се чергариме по разни држави:toe:
 
Член од
24 август 2009
Мислења
138
Поени од реакции
12
Да ви го претставам мојот нов артикал: Next country to join eRepublik: eMacedonia

Во него е истакнато нашето незадоволство од тоа што сеуште ја немат ставено нашата земја. Во артиклот бараme од еRepublik да ја додадат нашата земја, подкрепено со некои статистики од alexa.com. Исто така бараме од граѓаните да ни помогнат со гласање за предлогот Country: Macedonia на erepublik.ws и со давање предлози која да биде следната земја што ќе биде додадена (Next country to join eRepublik) на официјалниот eRepublik форум.

Во Русија артиклот стигна до првата страница, во ТОП 5 најпопуларни артикли !

Прочитајте го артиклот, дајте Vote, subscribe, и ставете го во shout некое време ако не ви е тешко.

Македонија на Македонците
 
На врв Bottom