Интересни статии

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
Од каде го знаеш ова мислам знаеш од член на владата или онака ти типуваш што може да биде, инаку Србија мислам дека сигурно ќе ја нападне Босна од проста причина што и она ако ги пропушти регионите после тоа Србија 1вс1 ќе и ги земе регионите на Хрватска кои им ги препуштила Босна, прават скоро дупло повеќе штета од нив... нема оригинални регионите да им бидат териториите коишто ќе ги земат од Босна и нема да се активираат MPP-овите.
па ова што го велиш е поскапо и доста ризично.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
5.993
Поени од реакции
4.966
http://www.erepublik.com/en/article/reshuffling-the-deck-eserbia-and-egreece-allies--1031552/1/all

Кој им е филмов на Гејциве и србиве?Види што вика претседателот на Грција,а србите во најголем дел од коментарите се согласуваат.
Ако успеат да направат некоја алијанса,во многу гадна ситуација ќе бидеме,и од горе и од доле.:tapp:
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.292
Поени од реакции
499
http://www.erepublik.com/en/article/reshuffling-the-deck-eserbia-and-egreece-allies--1031552/1/all

Кој им е филмов на Гејциве и србиве?Види што вика претседателот на Грција,а србите во најголем дел од коментарите се согласуваат.
Ако успеат да направат некоја алијанса,во многу гадна ситуација ќе бидеме,и од горе и од доле.:tapp:
Not yet!
http://www.erepublik.com/en/article/peace-gori-a-srbija-se-e-lja--1032290/1/all
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.509
Поени од реакции
898
Клик за мојата прва статија.

Ах, би било пожелно vote и sub да мавнете. :)
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.292
Поени од реакции
499
Клик за мојата прва статија.

Ах, би било пожелно vote и sub да мавнете. :)
Ај честито за весникот и што е можно повеќе претплатувачи да навлечеш па и до ММ да стигнеш:smir:
 
Член од
24 август 2009
Мислења
138
Поени од реакции
12
Ми се допаѓа ова, дека не треба никогаш да стапат во сојуз со грците. Во право е човекот, колку многу им имат наштетено грциве...Клик за мојата прва статија.

Ах, би било пожелно vote и sub да мавнете. :)
Воутед енд сабскрајбт.
 
П

Паган-др

Гостин
Bye Bye Peace. Поинтересно ќе биде со повеќе, а помали алијанси.
 
На врв Bottom