Интервjу со Иван Ванчо Михаjлов!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јуни 2009
Мислења
92
Поени од реакции
0
Па да,што чудно има ? Гарибалди ,Раковски,Павелич тоа са доказани масони :smir:Исто така и наш Радко,има податоци дека доста луге од ВМРО са били масони .Масоните ослобождават Италиja,Грциja ...
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
50 godini komunistitete bea heroi.. posle se vide kolko narod sa zatrili za blagoto na komunizma i stanaha vragove.
Toa deto vi donese nezavisimosta sega e pruv predavnik.. toa deto vi osnova otnovo VMRO i on...
Spisokot e golem-mislim i sam moje da go prodoljish
абе Љубче е психијатриски случај [ имеме ние неколку такви а верувам дека имате и вие ], и он не го основа/обнови ВМРО. А нашите комунисти не се предавници, погрешни чекори да но не предавници.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Дали Михаеле ќе ми одговориш на мојот пост?
Извинувам се ама забравих кој ти е вапросот?

Се борел за НАС да не припои со вас...Таква борба во газот да си ја напика! А и вие кои размислувате како него ;)
Какво што и да кажеш ти пак ке си жалак а Ванчо Михајлов - ВЕЛИК! :vozbud:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
абе Љубче е психијатриски случај [ имеме ние неколку такви а верувам дека имате и вие ], и он не го основа/обнови ВМРО. А нашите комунисти не се предавници, погрешни чекори да но не предавници.
Stiga ve ,ne moje si4ki da gi izkarate psihichki sluchai i predavnici :))
samo zashtoto nekoi ima razlichno mnenie i ne se soglasjava so tolpata.
Ete i tuka po forumot site smetata deka segashnite komunisti sa predavnici ..
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Вапросот, глупо дете (пошо сам се прајш) е дали знајш дека Ванчо Михајлов го уби Тодор Александров, тоа е вапросот.
Не сум бил там и не знам а извини ама не намерих некакви вапроси од теб кон мен во предните постови и прости ми што сум заборавил за некој час што си ми казал. И се пак не може и сите да сме умни нели? :smir: А за истиот Александров ли говорим за кој пред една година пишувахте црниот Александров?
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
Stiga ve ,ne moje si4ki da gi izkarate psihichki sluchai i predavnici :))
samo zashtoto nekoi ima razlichno mnenie i ne se soglasjava so tolpata.
Ete i tuka po forumot site smetata deka segashnite komunisti sa predavnici ..
нема он мислење другар, гнида е тој. Ја предаде и ограби земјата чиј премиер беше, мислеше ќе го апсат па сакаше да биде маченик и ви седна во скут. нема сегашни комунисти дај прво информирај.
и ете ви го лубчо сега си се согласува со својата толпа.
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
нема он мислење другар, гнида е тој. Ја предаде и ограби земјата чиј премиер беше, мислеше ќе го апсат па сакаше да биде маченик и ви седна во скут. нема сегашни комунисти дај прво информирај.
и ете ви го лубчо сега си се согласува со својата толпа.
dokolko sum razbral smetate SDSM za bivshi komunisti i udbashi.
ili pone privurjenicite na DPMN go smetat.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Извинувам се ама забравих кој ти е вапросот?


Какво што и да кажеш ти пак ке си жалак а Ванчо Михајлов - ВЕЛИК! :vozbud:
Што е тоа жалак бе бугар , преведи ми, бидејќи не ја разбрав пораката. А мојата пак беше јасна, сите такви борци за Македонија во газ да си ги напикате, сите херои од вашата ВМРО и направете си ги во национални херои т.е. губитници.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Саках да кажем дека со обиди кон такива луге како Михајлов или па кон блгарите нема да постигнеш ништо. Тоа што се опитах да го изјасна е дека тоа што цел живот ке го правиш не може и да се сравни со една десета од тоа што Иван Михајлов е направил исто важи и за мен ама јас поне не сум тргнал да навредувам такви херои. Не ми се занимава со такви като тебе личи си од много далеч каков си . . . Горане.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
зошто општо земено бугариве кога некој Македонец ќе им каже дека , можеби сме комшии ама не и браќа и не еден ист народ..тие одма ти враќаат свали југо очилата...толку ли не можат да разберат дека сме биле и ќе бидеме едноставно Македонци , така живееме, така сме наследиле и така ќе не наследат?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
зошто општо земено бугариве кога некој Македонец ќе им каже дека , можеби сме комшии ама не и браќа и не еден ист народ..тие одма ти враќаат свали југо очилата...толку ли не можат да разберат дека сме биле и ќе бидеме едноставно Македонци , така живееме, така сме наследиле и така ќе не наследат?
Затоа што бугарите не гледаат добро и заборавиле да стават наочари.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
По мое разбиране сме били(во минато време) един ист народ денес веке не сме но тоа не значи дека и Алексанрдов и Михајлов са се чувствували како антични македонци нели? Исто е и со много општи херои затоа јас сакам да имаме добри односи со Македонија и заедно да почитуваме и Јане Даме Гоце Тодор Александров и уште стотици велики борци за свобода! Ние може би сме единствени на балкан каде ви обичаме а не ви мразим :smir:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Mene edno mi e zabunata?? Kako mozi nie Vlado Cernozemski da go smetame za nas, a Vanco mihajlov za bugarin, koga cel svet znaj pod koja naredba ubivase Vlado.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom