demmian
Поени од реакции
53

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Каква дипломатија...читај дипломатија,тоа е државен бордел,а не е држава тоа вашето.
  Ako stava na vopros i nie moje da dadem opredelenie na vashata ,,diplomazia,, i ,,patriotizum,, no sum siguren deka nema da TI se aresa.
  Nie moje i da sme bordel ,ama vo edin bordel se pak ima pravila ,logika ,zakonomernost,dokato vie ste psihiatrichno otdelenie ,kade edin vika ,drugia povrushta ,a tretia sere
  A istoriata za dedo ti deto uj go bili pisali bulgarin ,pa ti so go otkril i si se bil ozlobil moje da razpravash ne nekoe dete ot Golo Brdo ili Kriva Palanka.
  Ako sakash moje da ti dam i dovodi.
  I az sum studiral vo Velikoturnovkia universitet ,,Sv.Sv Kiril i Metodii,, mi e interesno sto si studiral ti
  Благодарам! Срекни празници и на тебе,малце рано ти цеститам,ама от срце!
  Големата разлика между Jгославиja и ЕУ е това дека во ЕУ државите влизат когато сакат и са узрели во бараниjaта си.А во Jгославиja влизаха задолжени или како военни трофеи и хората немаха можност да избират.
  Това дека сме феномен е факт и во добрата и во лошата смисла.
  Човек се учи докато е жив. Ке поживееме,ке се научиме да живееме заедно-цела Европа и така ке се оствари фразата - Времето лечи.
  Нема панацеja за балканските проблеми,но мора да се бара решение на секо едно прашане и вервам дека рано или касно ке се наjде решение за се тук. А и времето лекува.
  Балканските ценности можат да бидат много повеке от европеjските,само треба да ги користиме правилно.
  Единни во многообразието!
  ште се радвам да се виждаме по-често и тук и там.
  Винаги добре дошли!
  Еми,горе-долу и аз правја с'штата работа.Малко се забавлјавам на кајгана.:)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom