Интервjу со Иван Ванчо Михаjлов!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
Predpolagam sto si4ki koi ne se vpisvat vo makedonskite predstavi za heroi gi pishat vlasi.. Taka se opravdava tehnoto ,,predavstvo,, -ete oni ne sa vistinski makedonci..
Не бе, еве Питу Гули и Тодор Паница не се Македонци по род ама ја си ги почитувам.:toe:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Predpolagam sto si4ki koi ne se vpisvat vo makedonskite predstavi za heroi gi pishat vlasi.. Taka se opravdava tehnoto ,,predavstvo,, -ete oni ne sa vistinski makedonci..

За секој македонски б’лгарин за кој што се тврди дека е влав е сосема јасно дека е влав,само изгледа вас не ви се чита.Ајде,кажи кој било,чисти власи,дури тие во 19 век не знаеле ни македонски да зборат.
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
абе бугараши, гит. вадете македонија од уста и глеј те си ја мајка блгарија.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Дали Михаеле ќе ми одговориш на мојот пост?
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
За секој македонски б’лгарин за кој што се тврди дека е влав е сосема јасно дека е влав,само изгледа вас не ви се чита.Ајде,кажи кој било,чисти власи,дури тие во 19 век не знаеле ни македонски да зборат.
Ne vijdam prichina ako vlasi da se otkajuvat ot potegloto si i da se pishat bulgari..
znachi tia koi sa se izjasnjavali kako bulgari vo Vardarska makedonija vsushnost sa vlasi ,taka li ?:)
Deneska 4etov po forumot sto i Karamanlis bil makedonec , pa posle vlav..
Malko mi e trudno da sledvam celata malcinstvena logika i prinadlejnost pri vas
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
Ne vijdam prichina ako vlasi da se otkajuvat ot potegloto si i da se pishat bulgari..
znachi tia koi sa se izjasnjavali kako bulgari vo Vardarska makedonija vsushnost sa vlasi ,taka li ?:)
Deneska 4etov po forumot sto i Karamanlis bil makedonec , pa posle vlav..
Malko mi e trudno da sledvam celata malcinstvena logika i prinadlejnost pri vas
немој да следиш. едноставно е. остај те ги нашите предавници и тие си се наши Македонци, малку забегани ама тоа е тоа. некој во алејата на великаните некој на буниште.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Е ти па сите власи ги праиш :helou: Оти така? Погледни си потписот и ке разбереш дека ние имаме многу заедничко и да се делим е премногу глупо. Тоа го казал и Михајлов и много е направил този человек за Македонија. Вие ако сакате го мразете ама он во битки влизал не за некој друг ја! :toe: За Вас се е тепал ама вие гомно го наричајте! Направи добро за да изедеш гомно - старите луге добре са го казали :nesum:
Се борел за НАС да не припои со вас...Таква борба во газот да си ја напика! А и вие кои размислувате како него ;)
 
Член од
24 март 2009
Мислења
45
Поени од реакции
1
Ne vijdam prichina ako vlasi da se otkajuvat ot potegloto si i da se pishat bulgari..
znachi tia koi sa se izjasnjavali kako bulgari vo Vardarska makedonija vsushnost sa vlasi ,taka li ?:)
Deneska 4etov po forumot sto i Karamanlis bil makedonec , pa posle vlav..
Malko mi e trudno da sledvam celata malcinstvena logika i prinadlejnost pri vas
Е как бре...секи коjto e kaжал че е Блгар е влах или нешто друго,а ако нема што друго тогава е агент на ДС :))) А ти зора/Staroevski_mk/ Ванчо не е влах нито агент...свали Jуго очилата и види реалността :helou:
Подписо ти е много jак....като разбереш што значи удар ке получиш сигурно :pos2:
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
немој да следиш. едноставно е. остај те ги нашите предавници и тие си се наши Македонци, малку забегани ама тоа е тоа. некој во алејата на великаните некој на буниште.
misulta mi beshe ritorichna :))
heroite i predavnicite se opredelat v zavisimost ot konünkturata :) i tova e subektivno svakjane..
Posledno vreme se gleda golema smena na tia ponjatia -heroite stavat vragove , a vragovete heroi..
sakash primeri ot poslednite 60 godini ?
 
Член од
11 јуни 2009
Мислења
92
Поени од реакции
0
Pravel atentati vo Makedonija,sekako.Ama po-merak mu bilo srbomani da ubiva izgleda.



E,i mene me cudi toa?

Koj se krie vo pozadina zad Mihajlov???Ne e samo on sam,poveke od ocigledno e toa.
Па зад Радко се крие МПО ,исто така и италиански масони со кои тоj е бил во контакт .:salut:
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
misulta mi beshe ritorichna :))
heroite i predavnicite se opredelat v zavisimost ot konünkturata :) i tova e subektivno svakjane..
Posledno vreme se gleda golema smena na tia ponjatia -heroite stavat vragove , a vragovete heroi..
sakash primeri ot poslednite 60 godini ?
ајде бе, дај примери

Па зад Радко се крие МПО ,исто така и италиански масони со кои тоj е бил во контакт .:salut:
ти дечко вади маската
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
ајде бе, дај примери
50 godini komunistitete bea heroi.. posle se vide kolko narod sa zatrili za blagoto na komunizma i stanaha vragove.
Toa deto vi donese nezavisimosta sega e pruv predavnik.. toa deto vi osnova otnovo VMRO i on...
Spisokot e golem-mislim i sam moje da go prodoljish
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom