Интервjу со Иван Ванчо Михаjлов!

Статус
Затворена за нови мислења.

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53



Тука ги има двата дела од интервjуто со Иван Ванчо Михаjлов.

Мислам дека е добро да го анализираме ова интервjу.

Доколку админите уточнат дека местото на оваа тема не е тука или нека jа преместат или нека jа избришат.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Cel zivot kurton i nisto posebno i od site kvislinsi vo vtorata svetska vojna i taka naj ne sposoben.
Glumel anti-komunista a rabotel za sluzbata.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Немам друга работа..па гомното ќе го слушам...или пак темата има друга намена.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Интервјуво е доказ дека предавниците на сопствениот народ и кауза,ни Господ не ги прибирал навреме,таму каде што им е место.:toe:
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Cel zivot kurton i nisto posebno i od site kvislinsi vo vtorata svetska vojna i taka naj ne sposoben.
Glumel anti-komunista a rabotel za sluzbata.
Se predpostavuva deka rabotel za bugarskata DS,no koja e pravata vistina,moze samo da se pogoduva.

Mene mi e interesno,koj e toj,sto go finansira Vanco Mihajlov i mu pruza tolkava poddrska,ta da prireduva ubistva i atentati niz Vardarska Makedonija,vklucitelno i atentatot na kral Aleksandar vo Marsej,Francija na 9ti oktomvri 1934 g.

I nakrajot zavrsuva vo Rim,pod zakrila na Papata,kade sto docekuva i starost od 94 g.

Pa,takov covek bi trebalo da e mnoogu pomlad likvidiran.

Smetam deka zad site tie atentati,sprovedeni od Mihajlov,se krie nesto mnogu podlaboko vo pozadina,osven pripojuvanjeto na Vardarska Makedonija kon Bugarija.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Se predpostavuva deka rabotel za bugarskata DS,no koja e pravata vistina,moze samo da se pogoduva.

Mene mi e interesno,koj e toj,sto go finansira Vanco Mihajlov i mu pruza tolkava poddrska,ta da prireduva ubistva i atentati niz Vardarska Makedonija,vklucitelno i atentatot na kral Aleksandar vo Marsej,Francija na 9ti oktomvri 1934 g.

I nakrajot zavrsuva vo Rim,pod zakrila na Papata,kade sto docekuva i starost od 94 g.

Pa,takov covek bi trebalo da e mnoogu pomlad likvidiran.

Smetam deka zad site tie atentati,sprovedeni od Mihajlov,se krie nesto mnogu podlaboko vo pozadina,osven pripojuvanjeto na Vardarska Makedonija kon Bugarija.
Е има нешто,од 32ри или 33ти ред.:smir:
 
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.231
Поени од реакции
307
Немам друга работа..па гомното ќе го слушам...или пак темата има друга намена.
Има друга намена темата, не ја слушам ни јас таа татарска лепешка. Сепак, голем грев е што не бил ликвидиран по војната ако веќе не можело порано. Тука мора да имало некаква зделка меѓу Југославија и сојузниците со Бугарија и силите на оската. Сигурен сум дека можеле да му влезат и да ги осветат нашите стари!!
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Има друга намена темата, не ја слушам ни јас таа татарска лепешка. Сепак, голем грев е што не бил ликвидиран по војната ако веќе не можело порано. Тука мора да имало некаква зделка меѓу Југославија и сојузниците со Бугарија и силите на оската. Сигурен сум дека можеле да му влезат и да ги осветат нашите стари!!
Toa i jas go pretpostavuvam,deka postoi nekakva zdelka megu kralska Jugoslavija i togashna Bugarija.

Interesnoto e kako,na kakov nacin Vanco Mihajlov se dobral do Papata,pa i istiov da go stiti do krajot na zivotot???

p.s.Inace temata ne e so ,,druga,,namena,treba da se gleda ednolicno.:toe:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Директниот наследник на Тодор Александров е гомно? :toe: Ова е последниот человек борел се за вистинското ВМРО.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Директниот наследник на Тодор Александров е гомно? :toe: Ова е последниот человек борел се за вистинското ВМРО.
Директниот наследник?
А како се случило тоа да го наследи?

Заушки или свински грип фатил Тодор?
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
После смртта на Александров тој повежда ВМРО и прави много атентати срешту србите което разбира се и до денес не е изгодно на многу елементи во Република Македонија :smir:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
После смртта на Александров тој повежда ВМРО и прави много атентати срешту србите което разбира се и до денес не е изгодно на многу елементи во Република Македонија :smir:
Па од цело негово дело само српските атентати се изгодни во РМ и фалени.

Демијан алал да ти е за темата,како најголемиот терорист на 20 век успеал да доживее длабока старост,кога сите како него го изеле стапо од КГБ или УДБА каде и да биле.
Според мене најконтроверзна личност на македонскиот 20ти век.

Инаку видеото го имам гледано паметам еден дел,вели јас не сум сам овде со оште 2-3 б’лгари сум :D

И морав еден коментар да цитирам :

"независимо от Ср'бската анархо-комунистическа пропаганда, един ден Македонија пак ште ос'знае, че само на мајка Б'лгарија и е свидна и че само Б'лгарите нај-чисто се интересуват от добруването на Македонија, т'ј ни е писано нај-Б'лгарската земја все да е изв'н Б'лгарија."

Пациенти хахаха.
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Па од цело негово дело само српските атентати се изгодни во РМ и фалени.
Pravel atentati vo Makedonija,sekako.Ama po-merak mu bilo srbomani da ubiva izgleda.

Демијан алал да ти е за темата.како најголемиот терорист на 20 век успеал да доживее длабока старост,кога сите како него го изеле стапо од КГБ или УДБА каде и да биле.
Според мене најконтроверзна личност на македонскиот 20ти век.
E,i mene me cudi toa?

Koj se krie vo pozadina zad Mihajlov???Ne e samo on sam,poveke od ocigledno e toa.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Еве го и наследникот баш след Александров http://en.wikipedia.org/wiki/Panko_Brashnarov Панко Брашнаров. А за тоа нај много се радувам дека цените неговата саможертва :smir: Но не е убаво некој денес да нарича луге от ранга на Ванчо Михајлов гомна :toe:
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
И морав еден коментар да цитирам :

"независимо от Ср'бската анархо-комунистическа пропаганда, един ден Македонија пак ште ос'знае, че само на мајка Б'лгарија и е свидна и че само Б'лгарите нај-чисто се интересуват от добруването на Македонија, т'ј ни е писано нај-Б'лгарската земја все да е изв'н Б'лгарија."

Пациенти хахаха.

Mene mi e jak delot kade sto vika,,Da im bese Todor Zivkov na makedonskite Bylgari,dosega ke bese likvidiran,,

,,Te sa druga krv,,

Interesnoto e sto i toj vika ,,te sa druga krv,,imajki gi predvid Makedoncite.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom