Интервjу со Иван Ванчо Михаjлов!

Статус
Затворена за нови мислења.

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Mene mi e jak delot kade sto vika,,Da im bese Todor Zivkov na makedonskite Bylgari,dosega ke bese likvidiran,,

,,Te sa druga krv,,

Interesnoto e sto i toj vika ,,te sa druga krv,,imajki gi predvid Makedoncite.
А тој е подруга крв и од македонците и од бугарите и од македонските б’лгари,тој е ВЛАВ.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Ако ке гледаме така кога блгарите и македонците са били заедно то траките и мизијците винаги са викали дека те са љути луге како са и шопите. Трудно е при такова интервју да го изкарате Иван Михајлов дека не бил со блгарско самосазнание и дека не се е борил за обединена Блгарија. Тоа се има предвид со друга крв според мен.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
После смртта на Александров тој повежда ВМРО и прави много атентати срешту србите което разбира се и до денес не е изгодно на многу елементи во Република Македонија :smir:
Михаел Димитров, КАКО УМРЕЛ АЛЕКСАНДРОВ? Со кого бил кога го убиле, кој се спасил, тој што се спасил дали бил потомок на Худини или предок на Коперфилд?

E,i mene me cudi toa?

Koj se krie vo pozadina zad Mihajlov???Ne e samo on sam,poveke od ocigledno e toa.
Не си го разбрал алудирањето на АБЦ во однос на одредени редови, 32-ри или 33-ти....
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Е објасни ми ти Серпико нема лошо нели? Знам дека е убиен од некој во неговата чета а подробности не знам. Ти штом знаеш разкажи ни :smir:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Ако ке гледаме така кога блгарите и македонците са били заедно то траките и мизијците винаги са викали дека те са љути луге како са и шопите. Трудно е при такова интервју да го изкарате Иван Михајлов дека не бил со блгарско самосазнание и дека не се е борил за обединена Блгарија. Тоа се има предвид со друга крв според мен.
Бил го знајме какво говедо бил :baeh:За тие шо неверват треба да си го видат видеото нема да биди тешко да разберат,ете кратко и јасно од негова уста,македонците се бугари македонија е бугарска.

Влав новоселски мамето негово,треба да се крени во воздух то место премногу влашка мафија има излезено од таму,
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Е објасни ми ти Серпико нема лошо нели? Знам дека е убиен од некој во неговата чета а подробности не знам. Ти штом знаеш разкажи ни :smir:
Единствен преживеан од екипата која била подмолно убиена, е твојот херој.
Немам јас што да ти раскажам повеќе Михаел Димитров...
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Е ти па сите власи ги праиш :helou: Оти така? Погледни си потписот и ке разбереш дека ние имаме многу заедничко и да се делим е премногу глупо. Тоа го казал и Михајлов и много е направил този человек за Македонија. Вие ако сакате го мразете ама он во битки влизал не за некој друг ја! :toe: За Вас се е тепал ама вие гомно го наричајте! Направи добро за да изедеш гомно - старите луге добре са го казали :nesum:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Е ти па сите власи ги праиш :helou: Оти така? Погледни си потписот и ке разбереш дека ние имаме многу заедничко и да се делим е премногу глупо. Тоа го казал и Михајлов и много е направил този человек за Македонија. Вие ако сакате го мразете ама он во битки влизал не за некој друг ја! :toe: За Вас се е тепал ама вие гомно го наричајте! Направи добро за да изедеш гомно - старите луге добре са го казали :nesum:

Влав е бе Михајлов нема дилема и Карничева.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Абе не сум го познавал лично та не знам да ти кажа :toe: Да имаш некој документ кој покажува дека е бил влав?
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Не се засегај ама уште малце и мен ке ме изкараш Маихаелу Димитрили :smir: Е па те власите беа со нас почти 6 века та нормално да са били убедени да се тепат за нашата кауза - како што каза Демијан Питу Гули е един добар пример.
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Мелпомена Крнчу и Ванчу Михаили,како во Крушево најголем дел од населението од Ново Село се власи.
Predpolagam sto si4ki koi ne se vpisvat vo makedonskite predstavi za heroi gi pishat vlasi.. Taka se opravdava tehnoto ,,predavstvo,, -ete oni ne sa vistinski makedonci..
 
Член од
18 март 2009
Мислења
375
Поени од реакции
7
Со погрешни методи си е служил Ванчо Михаjлов, ама барем за мене е бил од по-убавата страна, зашто едните са сакали Македониjа да се мане од србите, а другите са сакали Македониjа да биде србска. Во краjна сметка и нашта влада не е била ептен согласна со методите на Ванчо Траjанов и 1936 разоражава четите му. Тоа од друга страна е станало наj-вероватно зашто работническата партиjа ( комунистите ) са сакали да се сближават со болшевиките и со Jугославиja и са сакали да дадат Македониjа на србите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom