Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Moze li nekoj da mi pomogne vo otklucuvanje na iphone 4gb?

Edit: Srediv ! ! !
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Epa vaka: Prodavam iPhone 2G version 2.2 отклучен и џејлбрејкуван. Isto taka davam i Itunes account so 20$. Toa znaci ke mozesh da gi koristish i da si gi downloadirash site besplatni aplikacii od App Store i plus ke imas 20$ za da si gi platis tie sto uzasno gi sakas. Telefonot nema nikakvi problemi sea ima pagano edno 10 pati i e izdrcan od pozadi malko po koshinjata ama nisto. Ekranot mu nema nishto! So polnac, usb kabel, kutija sve!

Cena 280eu / Necrophilia: kolku mu davash vo Juni koga ke dojdam za Mk da ti go donesam.

Isto taka Prodavam iPhone 3G 16GB Bel Cisto nov so se kutija polnac, usb kabel sve. Isto kako da si go kupil od Apple samo sto jas go otvoriv i go dekodirav.

cena: Neznam seuste kolku se dvizi vo MK taka da Shoot i kazete

Necrophilia kolku ke mu dades vo Juni mesec idam za Mk. Telefonot e samo povrzan za komjuter i e dekodiran i pak vraten vo kutija!
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
нешто за word документи апликација?
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63

ФАЛААААААААА

е вака сеа, jјас имам iPod Touch 2G од 16gb. Ја даунлоадирав значи апликацијата од линкот погоре и си се внесе таа во iTunes и стои во Library во Aplications. Сега барам помош да ми кажете како да го пренесам во iPod-от

any help?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
ФАЛААААААААА

е вака сеа, jјас имам iPod Touch 2G од 16gb. Ја даунлоадирав значи апликацијата од линкот погоре и си се внесе таа во iTunes и стои во Library во Aplications. Сега барам помош да ми кажете како да го пренесам во iPod-от

any help?
Дискусијата продолжи во другата тема...
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Има ли мапи за Македонија за iPhone 3G? Братучед ми денес земал iPhone од Т-Mobile и не работи GPS овде во Македонија ( Струмица ) има ли можност да се инсталираат мапите или ако може да се инсталира TomTom или GarminXT на iPhone-от? Ај помогнете ако знае некој за да можам да му го направам...Благодарам однапред:toe::smir:
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Епа го зезнав нешто телефонот , сега ваљда болен е...
Неки да му дојди душа , т.е МРЕЖА...

Erase All Content and Settings и ојде се...

Па го Џејлбрејкував или што ти знам јас таму но нешто не е ОК...
При пуштање доаѓа мрежа и оди на NO SERVICE и тоа е тоа...

Некоја помош доколку е можно?

BTW - QuickPWN користев... и нема корист од "Извади ја картичката - стави ја во друг МОБ , па врати ја "
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
напрај му еден ресет на фирмвар преку ајтунс само со кастом фирмвар за да не ти го крени бејзбендот на 2.30 или како и да беше тој што нема анлок

forum.gsmmkd.com регистрирај се тука има се како да направиш
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Има ли мапи за Македонија за iPhone 3G? Братучед ми денес земал iPhone од Т-Mobile и не работи GPS овде во Македонија ( Струмица ) има ли можност да се инсталираат мапите или ако може да се инсталира TomTom или GarminXT на iPhone-от? Ај помогнете ако знае некој за да можам да му го направам...Благодарам однапред:toe::smir:
На форум.гсммкд.цом ќе најдеш мапи и програм за ајфонот.:smir:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Прашање зашо оние од космофон се малце глупи. Како се сетира iPhone 3G за да користам 3G? Пораката ја испратив само треба да се сетира телефонот. Ама тоа нигде го нема
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
Decki imam problem i mi treba resenie pa se nadevam nekoj od vas ke moze da mi pomogne.Denes zedov Iphone 16GB 3G i sea koa go ukluciv mi bara celo vreme mreza,vsusnost vo mestovo kaj so sum momentalno AT&T nema mreza,pa dokolku nema mreza dali ne mozes niso drugo da rabotis so Iphone,neli na drugite telefoni dokolku nemas mreza ne e problem da si slusas muzika da si surfas preku wifi i sl,no ovoj neka da mi se ukluci:((dal e moguce toa koa nema mreza site funkcii da mu se blokirani pisete ve molam....
I use neso kako mozam da go otklucam iphonov za kartica na t-mobile molim ve mi treba pomos.
fala odnapred
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Decki imam problem i mi treba resenie pa se nadevam nekoj od vas ke moze da mi pomogne.Denes zedov Iphone 16GB 3G i sea koa go ukluciv mi bara celo vreme mreza,vsusnost vo mestovo kaj so sum momentalno AT&T nema mreza,pa dokolku nema mreza dali ne mozes niso drugo da rabotis so Iphone,neli na drugite telefoni dokolku nemas mreza ne e problem da si slusas muzika da si surfas preku wifi i sl,no ovoj neka da mi se ukluci:((dal e moguce toa koa nema mreza site funkcii da mu se blokirani pisete ve molam....
I use neso kako mozam da go otklucam iphonov za kartica na t-mobile molim ve mi treba pomos.
fala odnapred
Од кај си? Прочитај погоре некој пост на друг форум ги има сите објаснувања за iPhone. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom