Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Падна АјФонот и пукна дисплејот, и изгледа истече плазмата....чаре? Нов Ај Фоун?:uvo:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Чаре дисплеј, ама поисплатливо- нов Ај Фоун :nesum:
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Ме интересира за понудата за I-Phone во T-Mobile за 1 денар во пост пејт со минимална месечна уплата од 3500ден.Дали овие 3500 треба да бидат од едниот број или може заедничка вкупна сметка на броеви земени од една човек?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Ме интересира за понудата за I-Phone во T-Mobile за 1 денар во пост пејт со минимална месечна уплата од 3500ден.Дали овие 3500 треба да бидат од едниот број или може заедничка вкупна сметка на броеви земени од една човек?
Само за 1 број и тоа таа тарифа што е понудена. Да беше за повеќе броеви, секој ќе имаше ајфон:D
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Ме интересира за понудата за I-Phone во T-Mobile за 1 денар во пост пејт со минимална месечна уплата од 3500ден.Дали овие 3500 треба да бидат од едниот број или може заедничка вкупна сметка на броеви земени од една човек?
Za 1broj ti taa tarifa i3600 t,e. Si placas sekoj mesec po 3600den so ddv i zboruvas surfas se za tie pari
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ме интересира дали iPhone 3GS може да се отклучи?И дали може некаде во Македонија да се купи телефонот и потоа да се користи на при-пејд?
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Ме интересира дали iPhone 3GS може да се отклучи?И дали може некаде во Македонија да се купи телефонот и потоа да се користи на при-пејд?
Можи,ако сакаш и туторијал ќе ти дадам ;)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Можи,ако сакаш и туторијал ќе ти дадам ;)
Абе немам телефон дома па да го отклучувам јас, барам негде дали може да се најде низ државава отклучен телефон и да се користи на при-пејд.
И да го имам дома телефонот, нема да си играм да го отклучувам сам, не ми се ризикува :)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Абе немам телефон дома па да го отклучувам јас, барам негде дали може да се најде низ државава отклучен телефон и да се користи на при-пејд.
И да го имам дома телефонот, нема да си играм да го отклучувам сам, не ми се ризикува :)
Купи го,јас ќе ти го отклучам за некое денарче,нормално :)
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Iphone 3G не препознава странски сим картички. Купен е во Мк и е работеше во МК супер, на Шведска сим картичка не функционира односно кога ќе се стави картичката вика SIM failure. Не е само едно, пробано е со неколку картички од Шведска мрежа.
Помош?
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Iphone 3G не препознава странски сим картички. Купен е во Мк и е работеше во МК супер, на Шведска сим картичка не функционира односно кога ќе се стави картичката вика SIM failure. Не е само едно, пробано е со неколку картички од Шведска мрежа.
Помош?
Чаре UNLOCK
http://iclarified.com/entry/index.php?enid=4253
 

Kajgana Shop

На врв Bottom