Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Член од
9 март 2009
Мислења
212
Поени од реакции
24
bi sakal da prasam dali iPhone 3g i negovit (builtIn) GPS software ima mapi za makedonija.. I ako nema- dali e vozmono da se instalira gps softverot Garmin na iPhone3g (mnogu guglav no nisto), bidejki Garmin ja ima detalnata mapa za Makedonija, a toa e klucen elemnt ako sakas GPS-ot od iPhone3g da go koristis vo Makedonija, ili dali ima nekoj drug sovter za iPhone3g koj gi ima detalnite mapi za Makedonija (kako garmin)
Blagodaram.
 
Член од
11 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Kazete mi kako da ze povrzam na internet od mojot IPHONE 2G 2.2 firmware so treba da napravam??
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.110
Поени од реакции
1.567
Kazete mi kako da ze povrzam na internet od mojot IPHONE 2G 2.2 firmware so treba da napravam??
Najprvo treba da pronajdes hot spot (mesto kade sto ima wi -fi konekcija), potoa vo telefonot vo settings go uklucuvas wi-fi na ON i telefonot avtomatski bara mreza dostapna vo negoviot domet i ako ti pronajdi nekoja mreza, ja biras istata i se konektiras(mozno e da ti pobara pasword - ako go znaes go vnesuvas ) odis na Safari i surfas....
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Каде да најдам маска за iPhone 2g и колку би ме чинела?
Дали се менува предното стакло на дисплејот (само стаклото)?

Фала. :smir:
Се менува предното стакло ,мислам дека е 9 000 денари тука некаде
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.110
Поени од реакции
1.567
Народе...како може да го променам името на i-Phonot, тоа што е во settings->general->about.....фала однапред
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ќе го закачиш на pc, па преку iTunes кај што ти го појавува телефонот го селектираш па F2 и куцај што сакаш
:helou:
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Znae li nekoj nekakva free aplikacija za da mozam da snimam video?Ne mozam da najdam...
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.110
Поени од реакции
1.567
Znae li nekoj nekakva free aplikacija za da mozam da snimam video?Ne mozam da najdam...

Пробај додека си на Wi-Fi преку Inastaller-от од телефонот да ја инсталираш VideoRecorder3g
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Пробај додека си на Wi-Fi преку Inastaller-от од телефонот да ја инсталираш VideoRecorder3g
ne mi e jailbrake-uvan .i mi kazaa deka ako ne mi e,nemozam da instaliram takva aplikacija.jbg ke vidam so ke praam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom