Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Е

експерт

Гостин
Ок тапа сум за технологија и сл сра*а зато не ми се смејте ама немат кој да прашам.
Денес зедов iphone.Ок се ја стадов картичката го внесов пинот ама фрката е шо не функционират.Не се праќет пораки,неможам да ѕвонам,ако ме барат некој кажвит недостапна.Како да му помогнам?:icon_lol:
mislam deka prvo treba nesto da go povorzis so kompjuter i da go registriras preku itunes
 
Член од
20 март 2007
Мислења
30
Поени од реакции
1
Ок, ако може да ми кажете. Кој е боље Iphone или Iphone mini, покрај нормално разликата во големина??
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ок, ако може да ми кажете. Кој е боље Iphone или Iphone mini, покрај нормално разликата во големина??
iPhone mini не постои, барем не оригинал верзија произведена од Apple.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Мисли за кинески ... и двата не ги бива а разлика има во големината ... боље земи обичен малиот не изглеа на ништо :)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Ок тапа сум за технологија и сл сра*а зато не ми се смејте ама немат кој да прашам.
Денес зедов iphone.Ок се ја стадов картичката го внесов пинот ама фрката е шо не функционират.Не се праќет пораки,неможам да ѕвонам,ако ме барат некој кажвит недостапна.Како да му помогнам?:icon_lol:
Ако го имаш земено од странсто тогаш мораш да го декодираш за да ти работи на наши картички а мислам дека и ако тие од т-мобиле за да го користиш на други картички од vıp или one(COSMOFON) треба да го декодираш
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ако го имаш земено од странсто тогаш мораш да го декодираш за да ти работи на наши картички а мислам дека и ако тие од т-мобиле за да го користиш на други картички од vıp или one(COSMOFON) треба да го декодираш
Точно то беше работата,ама средив веќе.Сепак фала:pipi:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Има некој што користи GPRS од ONE на iPhone и како треба да бидат подесувањата?
 
Член од
30 април 2009
Мислења
107
Поени од реакции
1
Mi dojde kineski iphone pri raka pa so mozam da staam vo nego software ova ona i dali moze ako biva ke go zadrzam. :tv:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Mi dojde kineski iphone pri raka pa so mozam da staam vo nego software ova ona i dali moze ako biva ke go zadrzam. :tv:
Ако е од најновите и "најдобрите" кинески срања тогаш можеш јава единствено ама на повеќето неможе ништо
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Баш ме интересира дали 2г држи уште цена што пари е сега на старо?
 
Член од
30 април 2009
Мислења
107
Поени од реакции
1
Ако е од најновите и "најдобрите" кинески срања тогаш можеш јава единствено ама на повеќето неможе ништо
Епа незнам како би го препознал само знам дека е тазе роба, wi-fi има пробав operamini да ја инсталирам јавува проблем не сака да се инсталира барем да може тоа да се иде на интерент да знам да не тепам време залудно со барање софвери итн итн ? :smir:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Епа незнам како би го препознал само знам дека е тазе роба, wi-fi има пробав operamini да ја инсталирам јавува проблем не сака да се инсталира барем да може тоа да се иде на интерент да знам да не тепам време залудно со барање софвери итн итн ? :smir:
Најубаво не се замарај со кинески :nenene:
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
nekoj da ne znaj dali i kako mozam da slusam makedonski radio programi preku iphone?

anybody?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom