Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
18 февруари 2012
Мислења
19
Поени од реакции
5
ми треба помош имам iphone 5 64gb цело време на екранот ми стои логото Itunes кога ке го ставам на ком или на полнач и нејке да се ресетира преку itunes покажува ерор 21,а сега поцна нон стоп да се рестартира штом го поврзам на лаптоп или полнач . чаре за тоа ???
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Донеси ни го во сервис, имаш некој хардверски проблем очигледно.

077908080
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Знам дека тука има доста добри дечки кои имаат продавници или поправаат телфони, сакав да ве прашам колку кошта да се смени портата за полнење на iPhone 5s и колку време од прилика телофонот би ми бил на сервис?
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Знам дека тука има доста добри дечки кои имаат продавници или поправаат телфони, сакав да ве прашам колку кошта да се смени портата за полнење на iPhone 5s и колку време од прилика телофонот би ми бил на сервис?
ke ti bide za 2-3h gotov, a za cenata kontakt na fb ibutik.mk ili 077 90 80 80
 

Waverly Raven

Valedictorian
Член од
3 мај 2013
Мислења
152
Поени од реакции
78
Откако извршив апдејт на iOS 10 ми се промени името на провајдерот во бр 294 02... иначе на вип сум меѓутоа со старите картички од оне
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
Откако извршив апдејт на iOS 10 ми се промени името на провајдерот во бр 294 02... иначе на вип сум меѓутоа со старите картички од оне
Ништо страшно малку е баговит и ќе се среди наредните апдејти пошо провајдрот се уште немаат ајфон 7 со иос 10 а штом ќе има тогаш ќе има и името така мислам.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
12 ноември 2013
Мислења
38
Поени од реакции
3
Може не е соодветно прашање за темава ама сакав да прашам дали iButik продаваат вистински или фејк ајфони?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
Може не е соодветно прашање за темава ама сакав да прашам дали iButik продаваат вистински или фејк ајфони?
Вистински се, јас одтаму земав ајфон 5s и еве сега наредниот месец ќе земам ајфон 6 с


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Imam iphone 6s zemen od t-mobile od tuka i uste na dogovor. Dali znae nekoj kaj moze da go otklucam?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Imam iphone 6s zemen od t-mobile od tuka i uste na dogovor. Dali znae nekoj kaj moze da go otklucam?
Додека не заврши договорот од 2 години неможе да се декодира
дотогаш само со р-сим ако имаш стара сим картичка, новите не се поддржани кај р-симовите
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
Imam iphone 6s zemen od t-mobile od tuka i uste na dogovor. Dali znae nekoj kaj moze da go otklucam?
Ако уште користете услугите на Т-Мобајл оператор тогаш зошто сакате отклучување ? Продолжи си до истекот на договорот и потоа одиш на Т-Мобајл ќе бараш да ви отклучат. Инаку ако сакате веднаш да се отклучат тоа чини околу над 120 евра мислам.
 
Член од
26 септември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
[DOUBLEPOST=1475058498][/DOUBLEPOST]
Ако уште користете услугите на Т-Мобајл оператор тогаш зошто сакате отклучување ? Продолжи си до истекот на договорот и потоа одиш на Т-Мобајл ќе бараш да ви отклучат. Инаку ако сакате веднаш да се отклучат тоа чини околу над 120 евра мислам.
Телефонот ми е земен на бизнис тарифа на фирма од моите,а јас сум на вип. Немам број од т- мобиле.
Кај отклучуваат па макар и за 120 евра?
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
[DOUBLEPOST=1475058498][/DOUBLEPOST]

Телефонот ми е земен на бизнис тарифа на фирма од моите,а јас сум на вип. Немам број од т- мобиле.
Кај отклучуваат па макар и за 120 евра?
Во тој случај штом е на бизнис тарифа и штом помина веќе 1 година тогаш најубаво оди во Т-мобајл да побараш предвремено декодирање барем пробај,а ако ништо од тоа тогаш прашај го @krale тој работи за вакво решение, најубаво него прашај го на ПП.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Откако направив update за да го отклучам ми бара Activation lock а откако ке ги напишам точните податоци не ми ги прифака. Има ли некој идеа што да правам, пробав неколку работи што ги најдов на интернет и не ми успеаа.Уфф баш знаат да бидат нервозни овие работи со apple.Во последно време имам цело време проблеми што не ми го прифака пасвордот за apple store a сега и не можам да си го отклучам ipad от....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom