Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Откако направив update за да го отклучам ми бара Activation lock а откако ке ги напишам точните податоци не ми ги прифака. Има ли некој идеа што да правам, пробав неколку работи што ги најдов на интернет и не ми успеаа.Уфф баш знаат да бидат нервозни овие работи со apple.Во последно време имам цело време проблеми што не ми го прифака пасвордот за apple store a сега и не можам да си го отклучам ipad от....
Направи си forgot my password на iCloud.com и ќе ти стигне емаил со инструкции.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Јас си го знам пасвордот и ми дава со него да се логирам на ICloud, самo не ми дозволува да го отклучам ipad от.... Еве сега го сменив пасвордот пак не ми дозволува....има ли техничка подршка за apple тука во мкд да се јавам?
 
Последно уредено:

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Јас си го знам пасвордот и ми дава со него да се логирам на ICloud, самo не ми дозволува да го отклучам ipad от.... Еве сега го сменив пасвордот пак не ми дозволува....има ли техничка подршка за apple тука во мкд да се јавам?
Тоа што го пиша сега е НЕВОЗМОЖНО.

Има грешка или во емаилот или во пасвордот. Може не ти е тој емаил.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Sto e ova ?od apple e il nesto drugo ?sender;AppleTM .pomos ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Sto e ova ?od apple e il nesto drugo ?sender;AppleTM .pomos ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
113
Поени од реакции
0

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
имам ipod shuffle и никако да се конектирам на itunes да си пребацам музика iphone го чита без проблем ipod никако пробувам на друг компјутер функционира без проблем кај мене излегува ова пробај деинсталација на itunes пак исто еве што стално ми искача
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Некој да ми препорача кај да однесам i-Pad да му направат jailbreak (декодирање)? :pipi:
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
255
Поени од реакции
93
Zdr decki moze da mi pomognete nesto?
Imam Iphone 5s i 6 i imam ist problem na dvete odvreme navreme sami se restartirat ?
Nekoj slicno vakov problem da ne imal ?
Pozdrav
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.011
Поени од реакции
613
Imam iphone 5s so Icloud , go restartirav mobilniot da smenam gmail zasto ko zaboraviv pasw, seka mi izleze icloud , ima nekoja sanca da se izvadi icloud ili ne ?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Imam iphone 5s so Icloud , go restartirav mobilniot da smenam gmail zasto ko zaboraviv pasw, seka mi izleze icloud , ima nekoja sanca da se izvadi icloud ili ne ?
Се има зборено, наводно можело, меѓутоа дали ќе успеело не се знаело. Сепак за цените кои се спомнувале не ти се исплати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom