Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
21 мај 2016
Мислења
100
Поени од реакции
146
Zdravo da ve prasam imam iphone 4s icloud ima akaunt sve ukluceno i toa find my phone e ukluceno rabote se samo neznam pass na akauntot a probav da go vratam nebiva nikako... dali moze nekako da se smene nov icloud da stavam i da raboti sve telefonot :)?? updatge da pravam an tel i slicno..Fala..
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Zdravo da ve prasam imam iphone 4s icloud ima akaunt sve ukluceno i toa find my phone e ukluceno rabote se samo neznam pass na akauntot a probav da go vratam nebiva nikako... dali moze nekako da se smene nov icloud da stavam i da raboti sve telefonot :)?? updatge da pravam an tel i slicno..Fala..

Ne moze. Mora da se setis.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Германија, Водафон.

Sent from my Redmi 4 Prime
Скапо и долго. Близу 200е последниот пат кога отворавме 7мица од овој оператор. Може да е поефтинето но не за премногу.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Имам iphone 4 и нешто зафркава мрежата, кога тестирам сигнал со *3001#12345#* нема шанси да падни под 100 и цело време е на 1/5, 2/5 точки (а многу често и „но сигнал“) (не е дека сум далеку од базни станици на т-мобиле, не е до тоа, до телефонот е). Некое чаре? :)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Ме интересира следново: еден другар зеде ајфон 5s со iOS 10.2 (мислам) ама на старо. Е сега проблемот е што кочи со оваа верзија. Со 10.0 iOS ајфонот летал ама сега зафркава нешто. Дали е можно да се врати iOS-от на некоја постара верзија?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ме интересира следново: еден другар зеде ајфон 5s со iOS 10.2 (мислам) ама на старо. Е сега проблемот е што кочи со оваа верзија. Со 10.0 iOS ајфонот летал ама сега зафркава нешто. Дали е можно да се врати iOS-от на некоја постара верзија?
Мислам дека не е до ИОС-от туку начинот на инсталирањето и тука има улога.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
И како можи тоа да се среди?
На ајфонот направи си бекап тие подадоци во ајфонот па потоа исклучи го find my iphone и деактивирај го iCloud и одново направи преинсталација и на крај со set up as new односно активирај како нов , а НЕ со rastore.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Последно уредено:

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Ме интересира следново: еден другар зеде ајфон 5s со iOS 10.2 (мислам) ама на старо. Е сега проблемот е што кочи со оваа верзија. Со 10.0 iOS ајфонот летал ама сега зафркава нешто. Дали е можно да се врати iOS-от на некоја постара верзија?
Назад нема. Оди напред на 10.2.1 може ќе се подобри.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Дали откако ќе се форматира/рестартира ајфонот, се бриши iCloud-от т.е. дали ќе треба одново да се најавиш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom