Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
15 јули 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
Ако мозе малку помош iphone 6 ? дава зафатено кога ме бара некој а на друго вртенје звони
незнам дали нешто сум утнал ( слабо баратам со IOS )
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ако мозе малку помош iphone 6 ? дава зафатено кога ме бара некој а на друго вртенје звони
незнам дали нешто сум утнал ( слабо баратам со IOS )
Неверлок ти е или со икс сим?
на кој оператор си?
стара ти е мн сим картицата или од новите нано ти е ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
Неверлок ти е или со икс сим?
на кој оператор си?
стара ти е мн сим картицата или од новите нано ти е ?
Стара картица ама сечена е и не правеше проблем се до вчера
иначе ВИП сум
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Стара картица ама сечена е и не правеше проблем се до вчера
иначе ВИП сум
Можеби е привремено од мрежата ... кај мене ме дава понекогаш така ама со икс сим го користам ... исто со стара сим па сечена до нано
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
Можеби е привремено од мрежата ... кај мене ме дава понекогаш така ама со икс сим го користам ... исто со стара сим па сечена до нано
Незнам дали до мрежа рестарт му направивиб и ок е сега...
Незнам што да правам ми стои тоа за упдате на софтверот да го апдејтирам или да не чепкам он на секој 24 часа прашува ?
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
ајфон 5
За да упдајт од апп сторот ми бара пасворд од предходниот газда на телефонот а јас сум логиран на мојот апп сторе
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Незнам дали до мрежа рестарт му направивиб и ок е сега...
Незнам што да правам ми стои тоа за упдате на софтверот да го апдејтирам или да не чепкам он на секој 24 часа прашува ?
На која верзија си сега?
ако несакаш оди во мемори и избриши го симнатиот апдејт[DOUBLEPOST=1472235140][/DOUBLEPOST]
ајфон 5
За да упдајт од апп сторот ми бара пасворд од предходниот газда на телефонот а јас сум логиран на мојот апп сторе
Ако не го знаеш пасот тогаш избриши ја апликацијата и инсталирај ја преку твојот акаунт
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
На која верзија си сега?
ако несакаш оди во мемори и избриши го симнатиот апдејт[DOUBLEPOST=1472235140][/DOUBLEPOST]
Ако не го знаеш пасот тогаш избриши ја апликацијата и инсталирај ја преку твојот акаунт
Верзија 9.2.1 е сега.. Кој пасс? нов е телефонот пред една недела е купен и има мој пасс тој сто е за логин на моб.. Само објасни ми кај е симнат апдјетот да го избришам оти на секој 24цаса прасува дали сакам апдејт или покасно да му наравам..
пиши во пп и фала за помошта..
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Верзија 9.2.1 е сега.. Кој пасс? нов е телефонот пред една недела е купен и има мој пасс тој сто е за логин на моб.. Само објасни ми кај е симнат апдјетот да го избришам оти на секој 24цаса прасува дали сакам апдејт или покасно да му наравам..
пиши во пп и фала за помошта..
Според мене не му прави апдејт, нема ништо да добиеш
останатиот дел беше од друг член цитиран од погоре за апликација што му барала пасс :)

како и да е оди во settings > general > storage > manage storage ... од тука избриши го апдејтот што е симнат
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
Според мене не му прави апдејт, нема ништо да добиеш
останатиот дел беше од друг член цитиран од погоре за апликација што му барала пасс :)

како и да е оди во settings > general > storage > manage storage ... од тука избриши го апдејтот што е симнат
Ок Избришано и фала за помош :)
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Ако мозе малку помош iphone 6 ? дава зафатено кога ме бара некој а на друго вртенје звони
незнам дали нешто сум утнал ( слабо баратам со IOS )
Си имал упалено веројатно по грешка опцијата DO NOT DISTURB.

Има горе мала полумесечинка. Се уклучува/исклучува кога од доле лизгаш нагоре и на полумесечинката.[DOUBLEPOST=1472371335][/DOUBLEPOST]
Ако мозе малку помош iphone 6 ? дава зафатено кога ме бара некој а на друго вртенје звони
незнам дали нешто сум утнал ( слабо баратам со IOS )
Си имал упалено веројатно по грешка опцијата DO NOT DISTURB.

Има горе мала полумесечинка. Се уклучува/исклучува кога од доле лизгаш нагоре и на полумесечинката.
 
Последно уредено:
Член од
18 февруари 2012
Мислења
19
Поени од реакции
5
Здраво дечки имам ајфон 6 64гб телефонот се исклучи и сега воопшто не реагира го ставам на пунач не покажува ништо нејке никако да се вклучи дали на некој му се десило вакво нешто . проав со друг пунач но нејке ????/
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Здраво дечки имам ајфон 6 64гб телефонот се исклучи и сега воопшто не реагира го ставам на пунач не покажува ништо нејке никако да се вклучи дали на некој му се десило вакво нешто . проав со друг пунач но нејке ????/
Да ни го донесеш во сервис да го погледнеме?

077908080
 

Kajgana Shop

На врв Bottom