Изгубена доверба...

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Мои блиски имаат изгубено доверба во мене. Ја имам повратено барем блиску до она што беше со ужасно голем напор, и секогаш избегнувам да зборувам за тоа, ме боли.
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Doverbata sum ja izgubil mn pati i se ushte se trudam da ja vratam vo potpolnost kaj nekoi luge sho mi znachat....a toa shto kaj mene ja izgubi doverbata lichnosta sho ja sakam i mi e mn mn mn mn teshko,a sakam da ja vrati doverbata samo sho ke treba Mn mn mn mn da se trudi za da ja vrati.
Sakam da ti veruvam ama sega nemozam...znaesh i sama....se nadevam deka ke mozam da ti veruvam pak.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
E ako izgubam doverba u nekoj,tesko deka ke se povrati nekako.Ako me izlazal ednas zaso ne bi go napravil toa pak.Ali kako i sekogas mora da ima i nekoj isklucok. A ako izgubat doverba u mene.....ke probam da ja povratam ama tesko ke bide.
 
M

_MACA_

Гостин
Тешко е да се стекне доверба кај некого, а многу лесно да се изгуби ... тоа го знаеме сите. Но што откако ќе ја изгубите довербата кај некого? Се трудите да ја повратите? А што ако некој кај вас ја изгуби? Сте ја повратиле некогаш кон таа личност довербата во целост?:raz:
Изгубената доверба со ништо не може да се врати....ако ја изгубам довербата кај некого е тогаш е веке крај,едноставно цела комуникација се сведува на нула,таа особа ја гледам со други очи и ја игнорирам,како да не постои.
Ако пак некој ја изгуби довербата во мене,е тогаш ако ми значи таа особа нормално дека ке се трудам да ја вратам,но се зависи до самата особа колку јас и значам.:pipi:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
многу тешко стекнувам доверба кај некого но кога е стекната е стекната, човекот многу го почитувам и тешко ја губам но ако така стекната доверба нешто ме наведе да ај изгубам тоа за мене е големо разочарување и кога ќе ја игубам повеќе на тој човек не можам да му верувам ама речиси никогаш нема да му верувам!

а што се однесува до мене јас имам приметено дека луѓето многу бргу стекнуваат доверба, многу големи тајни ми имаат доверено ти кај мене останувале, секогаш се трудам да бидам реална и директна и најверојатно тоа ги прави да ми веруваат, но ако изгубам нечија доверба се трудам да ја повратам на сите можни начини, како што сум ја стекнала така се трудам да ја добријам но ретко кој изгубил доверба у мене барем засега така имам приметено
:)
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
За да стекне доверба човек кај мене треба многу време да помине за јас добро да го спознаам човекот и неговиот карактер.Но она што се градело долго време може да се сруши за многу кратко време како кула од карти.Смешно зар не?
Кога еднаш веќе некој ја изгубил довербата кај мене премногу се минимални шансите повторно да ја здобие.Дури и кога би простила никогаш не би било тоа од претходно..:toe:
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Тешко ја повратувам изгубената доверба ,најчесто нешто останува за секогаш . Јас мислам дека не сум дала можност за губење на доверба ,ама не можам со сигурност да го тврдам тоа ,зошто некогаш и други околности се вмешуваат. Треба секогаш да разговараме , можеби работите не се онакви какви ни изгледале на прв поглед .
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Некогаш ќе чуете од некого дека ја изгубил довербата во вас или вие ќе го кажете тоа под влијание на некоја случка, ама многу пати тоа се само зборови, кажани во некој лош момент.. ако вистински се изгуби довербата се сомневам дека некогаш може повторно да се врати на истото ниво. Можеби со многу труд да се доведе барем блиску до тоа, ама вистинска реткост е.
 

Martence

the_girl_u_like
Член од
30 јуни 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
кога еднаш ќе изгубиш доверба во некој,после тешко веројатно е дека некогаш пак ке му/и веруваш.еднаш нешто кога ке се скрши,после и да го залепиш,нема да биди исто...така да...се е џабе понатаму
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Ако тој/таа кај кого сум изгубил доверба се од круцијално значење за мене и мојот живот ќе се потрудам на милион начини да ја вратам изгубената доверба и да ја оправдам. А ако се некои "минливи луѓе" едноставно ќе го прифатам фактот дека не им сум толку близок и со време и јас ќе се дистанцирам од истите. Ништо трагично.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Во принцип сум човек што простува, но во случај кога некој изгуби доверба кај мене, ми треба многу време самиот да направам анализа и да видам можам ли или не да простам. Секако зависи и за кој човек се однесува т.е. дали тој што ја изгубил довербата кај мене ми е многу близок или не. Во тие моменти настанува вистинска борба во мене и соочување на аргументите за или против. Сепак можам да кажам дека не сум „злопамтило“ и сум човек кој простува. А што се однесува до тоа кога некој друг ја изгубил довербата во мене, незнам сеуште никој не ми кажал во лице, ама се случувало заради „расипан телефон“ некој да помисли такво нешто. Ама потоа се се сведувало на разбирање на недоразбирањето.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
59
Поени од реакции
3
Секој чоек заслужува да му се укаже доверба, меѓутоа до сега не сум била во ситуација да загубам доверба кај луѓе кои сум им верувала многу (можеби затоа што НАЈблиски другарки имам само 2...) доколку некогаш се случи тоа нешто...се надевам дека ќе можам повторни да им укажам доверба ако ги гледам дека се каат за своите постапки (можеби ќе биде тешко)
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Многу тешко се доверувам некому и ако тоа се случи тогаш треба целосно да му верувам на човекот. Ако се доверам некому не сакам да ме изигра, а ако тоа се случи тогаш никогаш ама баш никогаш нема да може во целост да ја врати довербата кај мене. До сега ми се случило да изгубам доверба во една личност и се дружиме долги години но сеуште ја нема вратено довербата кај мене. Ако јас кај некој друг изгубам доверба тогаш се трудам да ја вратам , ако не успеам во тоа оставам да ме гледа тој некој со резерва и тоа е тоа, сепак ќе продолжам да се однесувам исто како да не ја изгубил довербата ако е тоа можно секако.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Па...сум се доверил до сега на многу луѓе,само на некои им кажувам нешто,а на други нешто повеќе. Јас досега сум изгубил доверба во многу личности,почнувајќи од најдобар другар па натаки. А ако некој во мене изгуби доверба-се трудам да ја вратам и се би направил да ја вратам:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom