Изгубена доверба...

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Тешко е да се стекне доверба кај некого, а многу лесно да се изгуби ... тоа го знаеме сите. Но што откако ќе ја изгубите довербата кај некого? Се трудите да ја повратите? А што ако некој кај вас ја изгуби? Сте ја повратиле некогаш кон таа личност довербата во целост?:raz:
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.573
Зависи, ако сум доста разочаран не се трудам, едноставно кревам раце и не се навраќам и не се трудам да биде исто - не заслужува. Сите треба да знаеме дека кога ќе скршиш нешто не можеш да го залепиш целото. Или ако го залепиш секогаш ќе има парчиња што недостасуваат.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Da,za zal sum ja izgubila doverbata kaj dva-trojca koi vistinski mi znacele vo zivotot.Se obiduvav na site mozni nacini da ja vratam.Mislam deka ne mi uspea.Ne sum prasala,strav mi e.
I,da mu se slucilo na onoj koj najmnogu go sakam da ja izgubi mojata doverba.Seuste se trudam da mu veruvam.Tesko odi.Me jadat filmcinja na sekoj negov zbor.A tolku sakam se da e kako porano.:(
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
epa vaka ajde sea imam izgubeno doverba. edna devojka imav doverba vo neam mnogu golema zgreshi me izlaza ne e vazno sho nikogash ne ja vrati doverbata pak celosno nemozam da i veruvam pak koa ke me izlaze nekoj ako me sfakate
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Ako izgubam doverba vo nekoj ne se trudam da ja povratam osven ako ne e nekoj sto mnogu mi znaci no i togas ne e nisto ko sto bilo...a ako nekoj vo mene ja izgubi...sekogas se trudam da mu dokazam deka treba da mi veruva posto vo pricip sum licnost na koja treba da i se veruva :) nekolku lugje ja imaat izgubeno doverbata vo mene i imaat pravo za toa zosto i jas sum sakala taka da bide zatoa ne se trudam okolu niv,a kaj edna licnost uste sum vo sudni maki da ja povratam doverbata ali tesko... :(
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Изгубена доверба е многу тежок момент!Сакам да ми се врати довербата кон љубениот,но тешко ми оди.Секој негов потег ми е пропратен со сомнеж.За да се успее во повторно враќање на довербата потребни се двајца,неможе јас да се обидувам да ја враќам довербата ,а тој воопшто да не помага во тоа!
Во мојот случај јас давам време,но тешко го поднесувам тоа!
За повторно враќање на довербата треба време и обострана желба,едниот простува ,а другиот се труди да покаже и докаже дека може да се продолжи понатаму!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
ROZA напиша:
За повторно враќање на довербата треба време и обострана желба,едниот простува ,а другиот се труди да покаже и докаже дека може да се продолжи понатаму!
aha...tuka si u pravo
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ne se trudam da vratam doverba kon bilo kakva osoba so ja imal/ imala mojata doverba i na nekoj nacin da sum ja izgubila . Nema so da mu ja mislam jas , neka mislat tie skroz nivna zaguba e . Ne se maltaretiram so somnez ili napnatost , ili sme cisti ko solza eden ili nema da sme ic . Mnogu ednostavno izgubif doverba klavam tocka na bilo kakvo druzenje .
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ако станува збор за партнер, изгубена доверба не сум вратила. Крив бил и тој што не се трудел, но и да се ... не би можела, и секако тоа би се финиширало со раскинување. А кај другар/ка е малку подруго. Остануваш да се дружиш и после тоа, но со помал интензитет и многу размислување дали и што ќе разговараш со него/неа. Со тек на време може да се зголеми довербата, но апсолутно не се враќа во целост. Мислев на мене, иако општо го кажав муабетов:wink:
Ќе заборавев да си кажам за мене ... не сум изгубила доверба кај никого ... барем никој не ми кажал во лице. Тешко дека ќе ми се случи тоа дека не лажам мои најблиски и мили луѓе, но ако ми се ... би била посрамотена и незнам дали би се трудела да докажам нешто ... најверојатно би се повлекла и би ми било криво додека сум жива:wink:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Има многу убава поговорка, изгорениот од млеко - и на маштеница дува.

Кога еднаш ќе изгубам доверба во некој, никогаш повеќе назад. Само е работата што многу тешко губам доверба, секогаш гледам да оправдам зошто тој/таа го направиле тоа што го направиле, секогаш барам олеснителни околности. Не се откажувам додека не ми стане кристално јасно дека тоа што го направиле, го направиле со лоша намера.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
имам изгубено доверба ВО некој ..али се правам дека се е ок да не се примети а ја си знам внатрешно а
доколку во мене ја изгубат ке пробам само едаш за да се поврати
не молам никој и за било што кај мене е само една понуда
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
imam izgubeno doverba kaj covek koj
mnogu mi znacese a toa e mnogu tesko.
da sakas da veruvas vo nekoj a da znaes deka
ne mozes:( .
pa nisto koga nekoj ke izgubi doverba kaj mene
nema edna teoretska sansa da ja vrati:pop: .
sto saka moze da pravi koga veke toa se desilo,
doverbata e izgubena,ako saka neka dubi na trepavici dzabe e!!!:wink: :wink:
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Одговорт е тешко и тешко!

Нема се трудам да ја повратам доколку ја нешто сум заебал, од проста причина што кога еднаш тоа ќе се разниша ит ласт фор лајф тајм. Од друга страна не ни сакам некој да се обидува да ја добие повторно од мене (читај прва реченица).
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
divine напиша:
Ако станува збор за партнер, изгубена доверба не сум вратила. Крив бил и тој што не се трудел, но и да се ... не би можела, и секако тоа би се финиширало со раскинување. А кај другар/ка е малку подруго. Остануваш да се дружиш и после тоа, но со помал интензитет и многу размислување дали и што ќе разговараш со него/неа. Со тек на време може да се зголеми довербата, но апсолутно не се враќа во целост. Мислев на мене, иако општо го кажав муабетов:wink:
Ќе заборавев да си кажам за мене ... не сум изгубила доверба кај никого ... барем никој не ми кажал во лице. Тешко дека ќе ми се случи тоа дека не лажам мои најблиски и мили луѓе, но ако ми се ... би била посрамотена и незнам дали би се трудела да докажам нешто ... најверојатно би се повлекла и би ми било криво додека сум жива:wink:
da mozev kje ti daev zeleno kvadratce!
bravo za postov divine!:wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine напиша:
Тешко е да се стекне доверба кај некого, а многу лесно да се изгуби ... тоа го знаеме сите.
Секогаш имам одредена доза доверба кон некој, па после зависи дали таа доверба ќе се зголеми или ќе ја снема.
divine напиша:
Но што откако ќе ја изгубите довербата кај некого? Се трудите да ја повратите?
Сум изгубила доверба, но ми значела личноста и сум се трудела повторно да верувам, но сум била попретпазлива. Најлошо е кога таа личност се труди на секој можен начин да ја врати довербата, ти сакаш да му веруваш, но не ти оди баш од рака.
divine напиша:
А што ако некој кај вас ја изгуби? Сте ја повратиле некогаш кон таа личност довербата во целост?:raz:
Еднаш ми се случило да биде изгубена доверба во мене, но поради недоразбирање, мешање на трети личности и сомнежи. Но, после добар искрен разговор се се среди и со личноста и денес најмногу се сакаме. Самата ќе се препознае доколку прочита.

Премногу сум толерантна, па секој најмал знак за губење доверба го толкувам како кризен момент и се трудам да го сменам некако текот на целата работа и резултатот да е компромис.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom