Изгубена доверба...

Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Изгубената доверба тешко се враќа!Јас лично ,ако личноста ми значи многу,би дала втора шанса иако многу време ќе треба работите да си дојдат на свое место!Па човечки е да се простува,нели?
Сепак од искуство кажувам дека скршеното колку и да го лепиш сепак останува траг каде е лепено!Па така и со довербата.Јас би дала шанса но никогаш нема веќе да биде исто!
Не сум изгубила доверба досега кај никој,барем не кај оние со кои што го минувам животот и горда сум со тоа.
 
S

Sith_Lord

Гостин
Кога еднаш ќе ме излажат не знам дали можам воопшто да им верувам на дотичните персони. Зависи од големината на лагата. И од причините за неа.

Sith
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Zaradi taa glupa (ne)doverba go izgubiv toj sto go sakav, toj sto bev vo vrska tri godini... Iako nemase nikakva pricina da ja izgubi doverbata vo mene, sepak na nekoj nacin znaev da go sfatam i pravev se sto mozese da se napravi za da ja povratam doverbata, seto toa traese okolu godina dena i za gjabe... A krivo mi e da imase barem pricina za da ja izgubi doverbata... ali toa e toa... Tesko e koga vo edna vrska se nema doverba, taa vrska tesko deka moze da opstoi...
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
zaradi taa ne doverba stradame i nie a najveke zaradi sakaniot:( tesko e koga ke go izgubis zaradi ovaa pricina sekogas kaj tebe ostanuva krivicata
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Јас ја имам изгубено довербата кај моите дома,и за жал колку и да се трудам мислам дека никогаш нема да имаат довреба во мене.:lut:
 
Член од
24 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
паааа не знам дали некој изгубил доверба во мене ама ако ја изгуби јас ке се трудам да ја повратам без разлика на се оти кај мене довербата е најважната работа за се без разлика дали станува збор за пријателство врска и слично
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Многу е тешко да стекнеш доверба во некого. Ако ја изгуби таа доверба понатаму нама да имам никаква доверба во таа личност. Без разлика колку и да ми го докажува спротивното секогаш ќе се сомневам поради она што се случило порано.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
ако некогаш изгубам во некого доверба а ме повредил/а за нешто поготово ако е сериозно можеби и никогаш нема да ја врати мојата доверба
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Мислам дека изгубената доверба е скоро невозможно да се поврати.Можеш само да се каеш за тоа што си ја изгубил.Секако дека личноста можеби ке ти прости и после ке имате нормален однос ама секогаш ке постојат тие ситни моменти во кој ке ти дадат на знаење дека довербата е изгубена...
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Знам дека ако изгубам доверба кај некој близок, некој што ми значи и го сакам се обидувам да си ја вратам на секој можен начин....А јас многу трпам и ако сфатам дека некој ме лажи и ми прави работи зад грб, одреден период не кажувам ништо ќе чекам да видам до каде ќе оди...Ако видам дека оди предалеку ќе му кажам се и готово е...Никогаш повеќе нема да ја врати довербата кај мене, мноооооооооооооогу тешко да ја врати....До сега само 2-3ца ја имат изгубено мојата доверба и повеќе во животот им немам прозборено...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никогаш не се случило,барем јас колку што знам,некој да изгуби доверба во мене.Кога некој има доверба во мене,ја оправдувам таа доверба.Дискретна сум и се што ќе ми каже некоја особа во поверение,останува меѓу нас.И не само за тајни,за било што во животот сум таква.

А ако јас изгубам доверба во некој?Тогаш нема теоретски шанси таа да се поврати.Дури ни делумно.Едноставно,таа особа е избришана од мојот живот.Немам намера да проаѓам низ истите работи и повторно да се доверувам на личност,која веќе покажала дека не ја заслужува мојата доверба.Такви грешки по двапати не правам.Ми се има случено тоа и со дотичната особа,речиси и да не комуницирам.Море воопшто не комуницирам.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Си идам дома начукан од пиво,отварам фрижидер да се напијам вода,зимам шишето без да помирисам,мавнувам две огромни голтки...тоа да ти било ракија.Повраќам цела вечер.

Незнам колку треба да бидеш глуп за после тоа пак да се напиеш од ракијата.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Не верувам 100% на никој, ама баш никој, ни мајка ми, ни татко ми, ни брат ми, ама ич никој.... Страв ми е од тоа да не бидам предадена.... Затоа има некои работи што никој не ги знае, си ги чувам за себе..... Ако некој ја изгуби довербата во мене, СЕ ќе направам да ја поврати, многу ми тешко и глупо кога луѓе не ми веруваат... Едноставно сакам да ми веруваат, незнам зашто, убаво ми е.... А ако некој ја изгуби довербата кај мене може да ја поврати али мноооогу тешко, секогаш ќе имам нешто што ќе сумљам....
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
На моите им верувам безрезервно, и имам handfull пријатели на кои им верувам 99%...а кога еднаш ке се изгуби довербата кај мене, не се враќа. Или не комуницирам со дотичната личност, или play it cold. Зашто кога сакам (пријатели) спремен сум со глава в ѕид и со рака в оган да идам за нив...Ама таа приказна двапати не ја читам. Сума сумарум..мојата доверба тешко (не) се враќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom