Изглед на ноктите

E

elence*$

Гостин
моментално имам гел, за матурата си напрајв француски, едноставни да не изгледаат кич само со по едно цирконче, и најубо ми е шо си ставив гел на моите нокти:pipi:... јес да не се толку долги, ама не ни сакав многу долги... вредит стварно... не морат да се грижиш и секој ден да ги поправаш ко шо е со лакон...
си ги сакам...:pipi:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Леле сликата не успеаааа...

Е па си ги направив ноктите класичен француски маникир и на по еден прст имам ливче од хербариум
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Луѓе знае некој да ми препорача добро место за надградба на нокти? Каде се наоѓа, контакт телефон, колку пари чини... anyone?:toe:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Луѓе знае некој да ми препорача добро место за надградба на нокти? Каде се наоѓа, контакт телефон, колку пари чини... anyone?:toe:
Кулите карши Прч (во Центар, кај Олимписки), првата кула гледано од кај Тинексот (четврта од кај семафорите од пазарче), од задната страна на зградата има и една голема реклама со телефон и свашта... Иначе се вика Маја девојката, порано беше 900 денари мислам надградбата, ама не сум сигурна. Јас бев прилично задоволна од неа...
 
М

Мрак

Гостин
Никогаш не пуштам нокти..секогаш ми се исечени..не се лакирам НИОГАШ и глупо ми е тоа да ставам некоја боја на ноктите:toe:
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Кулите карши Прч (во Центар, кај Олимписки), првата кула гледано од кај Тинексот (четврта од кај семафорите од пазарче), од задната страна на зградата има и една голема реклама со телефон и свашта... Иначе се вика Маја девојката, порано беше 900 денари мислам надградбата, ама не сум сигурна. Јас бев прилично задоволна од неа...
Ај баш ќе се јавам утре, пошто и така немам многу време за мислење. Ваљда ќе имаат место за до среда...
Anyway, благодарам многу:smir:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Колку ми е кич кога ќе видам некои нокти како тие на сликите погоре :icon_conf Не можам да се замислам со такви нокти, многу ми е грдо, плус предолги се. Имам некоја средна должина, и редовно си ги лакирам со млечен, бледо розев лак и постојано ми се така затоа што се ем средени, ем нежни и ненападни.
Вака нешто ми изгледаат


Понекогаш, зависи и од облеката сакам да се излакирам и виолетово или бордо, но сепак најчесто ми се како на сликата. :) :pipi:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464



Е денеска бев на маникир и вака ги направија :)
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Треба да ја качиш некаде на нет (како на пример www.imageshack.us) и да ставиш линк до неа, на пример
, а не од компјутер да ставиш линк : ))))))))))))
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Никогаш не грицкам нокти. МРАЗАМ ВЕШТАЧКИ !!! :zid: Никогаш не сум носела вештачки.
Моите се секогаш средени..ако не секој,тогаш секој 2 ден ги средувам сама. За побитни настани знам да тркнам и на маникир :)
Сакам да ги чувам долги,но не премногу..за лакирање зависи од тоа што носам (повеќе користам нежни бои,ретко по-дречави и никогаш пренападни), а секогаш имам бело моливче за нокти и многу сакам француски маникир :pipi:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Моите се вака нешто:


Не ме бидува многу за декорирање на нокти, само францускиот го имам усовршено. Плус, и онака ми се кичурајски преукрасени нокти. Кога ги пуштам ноктите обично правам френч, така ми се најубави...
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Моите нокти за време на училишниот период се изгрицкани и уништени нема до каде.Додека за време на лето ги пуштам во определена и умерена големина и обавезно се лакирам со црн лак било лето или зима црниот лак ми е неизоставен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom